Je toto moniliový úžeh?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 33.30 (?) 
3.5.2010 18:46

Příště mohu stříkat také, jestli to tedy naše meruňka přežije, ale co teď? Minimálně polovina!! nových výhonů je zvadlá a na zbytku už se skví alespoň centimetrové plody. Skutečně mám všechno zvadlé ostříhat? Přežije to patnáctiletý strom?  A stříkat můžu i na plody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 176.18 (?), 3.5.2010 22:27

Také se připojím - asi mám odříznout obě celé kosterní větve, že? Na obou jsou lístečky na letorostech zvadlé. Předpokládám, že amputace bude nezbytná, aby se ta mrcha nerozlezla vodivými pletivy dál ...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 221.199 (?), 3.5.2010 22:38

Pro hosta 33.30 : Vše zvadlé a suché dejte co nejdříve pryč a doufejte že to přežije.

Paní Lído, nevím jak je stromek starý, ale zkusil bych neamputovat, ostatní viz výše. Větve by měly obrazit.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 4.5.2010 10:24

ma to zmysel este striekat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 4.5.2010 10:33

To je otázka, na ktorú by som aj ja rád poznal odpoveď. Pokiaľ viem, odporúča sa striekať ešte aspoň raz proti monilióze plodov, ale či to pomôže utlmiť šírenie choroby v pletivách stromu, to veru neviem. Asi postriekam cez weekend kôstkoviny ešte Baycorom, keď budem striekať jablone proti chrastavitosti. Uškodiť tým snáď nemôžem.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 5.5.2010 0:04

Stromku je pět let. Díky za rady!!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.120 (?), 4.5.2010 21:00

Už celý týden chodím kolem meruněk a hledím, co jim je. V životě jsem se v tak velkým rozsahu nesetkal s tak mohutným uschnutím mladých lístků hlavně na mladých větvičkách. Stromy kvetly jako šílené a najednou toto. Až mně to nedalo a podíval jsem se na net, co to vůbec může být. Nikdy jsme meruňky proti ničemu nestříkali, úrodu máme každý druhý rok (1000kg/4 stromy). Až tady se dozvídám o této chorobě. Michal KM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 4.5.2010 21:13

Žiji v okrajové části meruněk, kde se o stromky lidé starají s citem a mají trochou svrbění v zádech, jestli tu jejich péči stromek přežije... Osobně jsem provedl dva postřiky a vypadá to letos velmi slušně. Soused postřik nestihl a má letos oči pro pláč. Mě takhle loni odešla jedna Bergeronka. Dnes jsem poučen, není na osvětu...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.120 (?), 4.5.2010 21:25

Ještě ted v noci a v deští jsem vyběhl to omrlkout s baterkou v ruce, nedovedu si představit jak budu řezat drobné větve na 6 m vysokém stromě. Jednu z meruněk máme prokazatelně starou 40 let a furt plodí a další kolem 15 let, nedovedu si představit, v nejkrajnějším případě, že o ně příjdeme. Vždycky jsme je jen zakrátili a ořezali suché větve.  Michal KM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 4.5.2010 21:37

Řezat se to bude blbě, nicméně doporučuji pečlivost a rychlost. Stromy určitě zachráníte. Příští rok, stejně jako já, budete chytřejší a provedete postřik...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika