Je toto moniliový úžeh?



host - 176.26 (?)
12.4.2011 14:35

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaký by byl scénář v případě, že bych vloni napadené letorosty moniliovým úžehem květů nevyřezal/nevystříhal, ale v tomto roce bych provedl pouze postřik proti této chorobě (Baycor).

Děkuji za případnou odpověď nebo diskuzi.

Laďa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 23.5.2010 21:40

take si myslim, hl.msice jsem tise doufal, ze dostanou na frak-ve skutecnosti jsou vsude-ruze, rozchodniky, kalina a dokonce i řebříček... proste bude to boj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.135 (?), 25.3.2011 19:41

mame novu sezonu... ako je to s kvitnutim marhul? Striekal uz niekto proti monilii? Tu na juhu SK uz bude treba, ale najprv preckame vikendove dazde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.43 (?), 28.3.2011 13:44

asi to o víkendu už postříkám, je to u Valtic a začíná to pěkně pučet, jen aby to letos nepomrzlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.26 (?), 30.3.2011 21:27

Já už jsem to dnes zastříkal. Lokalita Kobylí. Použil jsem Baycor 25 WP. Také jsem původně uvažoval o víkendu, ale ta předpověď mě nějak nepřesvědčila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 30.3.2011 21:38

mam zakoupen pripravek Horizon, vzhedem k tomu, ze tato choroba se hlavne dostava pres kvety, chci se zeptat, zda mam postrikat i cerstve zasazenou merunku, ktera letos rcite nepokvete? dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.65 (?), 29.3.2011 22:36
Vo Svätom Jure už kvitnú v záhradách mandlone. Marhuľe v záhradke u dcéry už majú obrovské červené puky. Striekať nebudem, nikedy sa nestriekali a drevo je zdravé. Vlani boli obsypané veľkými chutnými plodmi, zatiaľčo naokolí marhuľe nemali. Neviem čo je to za odrodu, ale asi niečo staré. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4485) - 191.35 (?), 1.4.2011 20:43

Já jsem dnes postříkal meruňku Baycorem, počítám, že zítra či pozítří vykvete. Hradec Králové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 2.4.2011 21:54

Rád bych zde poznamenal k výše uvedenému napadení monilií laxa u švestek, višní atd.

Loni jsem zaznamenal (květen-červen)mohutné vadnutí mladých výhonků na jabloních, ohýbaly se hákovitě ale žádná spála růžovitých.Výhonky jsem dal na rozbor do Státní rostlinolékařské správy a byla to dle kultivace jasná monilia laxa!! A prý to není poslední roky vůbec neobvyklé ani u jabloní.U jabloní tady na foru mám fota pod názvem "Vadnutí letorostů... atd.

Jabloně to přežily, ale celkovému jejich stavu to nepřidává, jsou staré cca 50let.Jinak monilia napadá pár větviček i u švestek, merunku zlikvidovala do dvou let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.26 (?), 12.4.2011 14:35

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaký by byl scénář v případě, že bych vloni napadené letorosty moniliovým úžehem květů nevyřezal/nevystříhal, ale v tomto roce bych provedl pouze postřik proti této chorobě (Baycor).

Děkuji za případnou odpověď nebo diskuzi.

Laďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 12.4.2011 16:30

To Vám nikdo přsně nepředpoví.
Viděl jsem na vlastní oči višně zdecimované monilovým úžehem tak, že byla většina větví suchých. Nejen bez jakéhokoli řezu, ale i bez postřiku znovu obrazily a v roce s malým infekčním tlakem obnovily většinu koruny.
   K vidění byly samozřejmě i podstatně horší scénáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika