Výběr postřikovače stromků



host - 4.7 (?)
24.1.2014 8:49

Netreba mi dvihat "uroven" so znackovymi... za kazdu cenu. Ked si pozriem rozlohu mojej zahrady, ceny, a moznost dokupenia 1,5 m predlzenia, co je pre mna dolezite, vase skusenosti a moznosti vyrobkov, tak to vidim na ten hecht, co ma p. Vyslouzil. Vraj kvalita vysledku najviac zavisi od tlaku a trysky. S tlakom nic nespravim ak by som kupil spominany hecht, bol by som limitovany parametrami vyrobku. Tie su ale nastastie slusne. Ako je to s tryskou? Su moznosti kupit na tento vyrobok nejake trysky od inej firmy na jemne rosenie, alebo je to ako s nabijackami pre mobilne telefony...?... kazda firma ma ine zavity a trysky sa nedaju pripojit, alebo je tu moznost pouzitia nejakych kvalitnych trysiek pre Hecht?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 209.12 (?), 23.1.2014 22:29

Já vím pane Vysloužile, že to není žádná výhra. Konvový postřikovač jsem měl před mnoha lety půjčený. Práci udělal, ale chvíli to trvalo. Pumpování také nebyl zážitek. Pak už pánovi mohu doporučit zádový Solo 473D, nebo 473P.Jedná se o profesionální postřikovače, které vydrží. První model má membránové čerpadlo, které není náchylné na znečištění. Druhý model má pístové čerpadlo, které je náchylnější. Oba mají shodnou hmotnost 3,9 kg, stejný pracovní tlak 4 atm a nádrže jsou 12 litrové. Cena se pohybuje kol. 2300Kč-plus, mínus.

Držel bych se raději značek, než experimentovat s něčím nevyzkoušeným.

Cooper a Pegler jsou také výborné postřikovače, ale vidím problém v cenách příslušenství a s dodávkou náhradních dílů a servisem nemám zkušenosti. Jsou konstrukčně jednoduché a proto asi spolehlivé. V současnosti je vyrábí fa. Hardi, která je známá výrobou aplikačních zařízení na ochranu rostlin. Po aplikaci repelentů proti zimnímu okusu zvěří postřikovač po sezoně rozeberu do posledního šroubku a důkladně vyčistím a promažu. Mám ho sedmým rokem a vypadá, jako nový. V podstatě se jedná o jednoduchou stavebnici.   Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 23.1.2014 23:01

asi takhle

Objem nádrže postřikovače by měl být odvozen od plochy zastíněné korunami stromů/keřů (společně ošetřovaných) přenásobený koeficientem 0,1 l/m2 pro minimální objem nádrže postřikovače a přenásobený koeficientem 0,4 l/m2 pro maximální objem nádrže postřikovače.

Tedy pro 4 stíhlá vřetena můžete mít i Solo 403 podobně jako na záhon deseti růží. Ale na dva lískové keře nebo 4 standardně velké třešně už je na zvážení, jestli ten Solo 462 není příliš malý.

Taky je potřeba rozlišovat mezi postřikovači, rosiči a zmlžovači. Hlavně nenazývat postřikovačem něco, co má parametry konvičky s kropáčkem (např. Fieldmann FZC 1001-A). Solo sice do kategorie postřikovačů řadí téměř všechno, ale některé modely se dají vybavit tryskami rozprašujícími kapalinu na částice typické pro rosiče. Zmlžovače nehledejte - to je "full profi" kategorie (tedy cenově někde úplně jinde).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 24.1.2014 8:49

Netreba mi dvihat "uroven" so znackovymi... za kazdu cenu. Ked si pozriem rozlohu mojej zahrady, ceny, a moznost dokupenia 1,5 m predlzenia, co je pre mna dolezite, vase skusenosti a moznosti vyrobkov, tak to vidim na ten hecht, co ma p. Vyslouzil. Vraj kvalita vysledku najviac zavisi od tlaku a trysky. S tlakom nic nespravim ak by som kupil spominany hecht, bol by som limitovany parametrami vyrobku. Tie su ale nastastie slusne. Ako je to s tryskou? Su moznosti kupit na tento vyrobok nejake trysky od inej firmy na jemne rosenie, alebo je to ako s nabijackami pre mobilne telefony...?... kazda firma ma ine zavity a trysky sa nedaju pripojit, alebo je tu moznost pouzitia nejakych kvalitnych trysiek pre Hecht?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.1.2014 9:55

Pokud si na konec hadice namontujete "ruční ventil kompletní" od Solo, budete moci používat prodloužení a trysky systému Solo (a kompatibilní).

Druhou cestou je sehnání redukce formou prvního prodloužení.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.1.2014 12:14

To je nejlepší řešení, ale není zdaleka snadné. Neznačkový výrobci používají nejen jiné závity, ale i jiný kalibr hadic, jejichž koncovky jsou tvářeny zatepla a připojení k ventilům Solo je často obtížné až nemožné. Zásadní rozdíly v kvalitě značkového a neznačkového postřikovače není totiž v tom, co je nejdražší - v nádobě. Naplnit a natlakovat se dá každá. Diametrálně lepší kvalita u Sola je hlavně ve ventilech, trubicích a tryskách. 
   Řešil jsem to amatérsky, přesto účelně, zasunutím a slepením dvou různých hadic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 24.1.2014 12:33

Otazka. Ako je to s hecht tryskou, original? Je to pouzitelne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.1.2014 13:12

Použitelné to asi je. Ale když jsem ji srovnal se Solem (silnější profil hadice i trubky, lepší rozstřik trysek) a hlavně, když u Hechta nebylo k dispopzici nic delšího než 50cm trubka (co s tím na vysokokmeny?) šel jsem to předělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 24.1.2014 13:22

hecht by mal mat 150 cm nadstavec, toto ma laka. Mozno sa da nadstavit aj viac kusov, ale potom s vyskou klesa tlak :-) Na vysoky strom ideal.

Inak zaujimavy vyrobok na mensie rastliny je aj toto: Black and Decker GSC500. Hnane pomocou nabijatelnych Li baterii a velmi mala cena. Tu je problem mensia nadoba a slaby dosah. Inak, rad by som, ak ma niekto tento vyrobok doma, ze by sa podelil so skusenostami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 24.1.2014 13:33

Diametrálně lepší kvalita u Sola je hlavně ve ventilech, trubicích a tryskách.

Možná mosazná tryska, plastová stojí za houby. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 20.246 (?), 24.1.2014 14:10

Také mám doma zásobu levných noname postřikovačů 5l.Nejstarší jakýsi italský z nějakého baubau. Má výrazně silnější stěny nádoby.Pak jsem si půjčil polský Kwazar. Ale u toho začla zlobit tryska. Myslím, že ty rádoby trysky z plastu jsou na nic.Postupem času se s těma tryskama dá stříkat pouze cílený proud herbicidu na střed listové růžice snad jestřábníku.Taková ta placka listů a z toho na dlouhém stonku žlutý kvítek

Vzpomínám na celokovový postřikovač české výroby, snad zn. Deza. V 60tých letech mi. století ho koupil otec. Mosazné trysky, šel napumpovat na 5atm. Bohužel urezlo mu dno.

Mám asi 15 stromků, nějaké keře, nějaký záhon.Docela pestá skladba. Úplně by mně stačil objem 5l, možná i těch 7l.

Začínám pošilhávat po Solu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika