Výběr postřikovače stromků



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 39.219 (?) 
25.1.2014 8:37

yes   Moc děkuji za vyčerpávající odpověď.   Sám jsem se pro letošní sezonu dopracoval k polomasce od 3M s filtry k ní, které jsou vhodné pro práci s agrochemikáliemi. Polomaska sedí na čumáku dobře.  Nedělal jsem zatím víc jak 6 nádrží rosiče za den, profi to nedělám, Jestě tak, když je zájem ošetřím stromy i sousedovi. Snad si z mého dotazu a Vaší odpovědi vezmou něco i ostatní.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 224.63 (?), 28.1.2014 20:48

Aké máte skúsenosti s akumulatorovými postrekovačmi? Tu padol nejaký typ, ale vraj je to len taká konvička na polievanie záhrady. Ako poznať kvalitný akumulátorový postrekovač? Dá sa kúpiť kvalitný s dostupnými náhradnými súčiastkami do 100 EUR?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 28.1.2014 21:15

Do 100 eur to budou nejspíš jen ty "elektrické konvičky" neboli nízkotlaké postřikovače.

Středotlaké postřikovače mají většinou už v specifikaci pracovní tlak od 1,2-Bar do 3,0 Bar. Sem patří i Solo 416. Neznačkové mohou mít Lite verzi bez manometru (tlak je jeden nebo volen ze dvou poloh).

Vysokotlaké postřikovače a rosiče pak mají tlak regulovatelný až do 5,0-Bar. Standardně bývají vybaveny manometrem v základní výbavě (např. Matabi).

Teoreticky to zvládám, prakticky jsem stále vybaven pouze benzínovým rosičem Solo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.63 (?), 28.1.2014 22:45

Mám pár typov, všetky sa dajú zohnať do 100 EUR

nemecky Fartools SX5 AKU

izraelsky menší - matabi easy, tlak do 2,5

Maďarský Agrimotor SX-15D

Gloria autopump z hornbachu

Rakúsky Zipper Akku-Drucksprühgerät ZI-DS2V-AKKU

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 28.1.2014 23:38

Pouze Agrimotor SX-15D s Matabi jsou středotlaké postřikovače, ostatní jsou "elektrické konvičky" na aplikaci zálivky a hnojiva. Jen u Agrimotor SX-15D mám dojem, že cena pod 100 Eur byla doprodejová (50%Sale) a nyní ho už neseženete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.135 (?), 28.1.2014 22:50

uz to bolo spomenute..SOLO na 416 od tohto roku zvysilo tlak novym cerpadlom prepinatelnym na stupne   prvy= 2,5 bar, druhy= 4,3 bar a motorovy benzinovy 433 s motorom Honda dosiahne tlak az 30 atm..ja osobne ho pouzivam len do 10 atm, uplne postacuje aj na jemnost postreku a aj na vysku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.12 (?), 28.1.2014 23:07

Dobrý večer,

konkurence na ochranu rostlin používala akumulátorový postřikovač italské firmy Serena. Jelikož obsluha dříve tyto postřikovače a jiné zboží týkající se ochrany lesa prodávala, tak samozřejmě samá chvála. 

Upřímně, mě se moc nezamlouvají aku postřikovače. Sám jsem si ho na ochranu rostlin nepořídil. Jestli bych si měl vybrat mezi kvalitním mechanickým postřikovačem, nebo aku, raději bych si koupil postřikovač mechanický. Nemusíte se bát, že se vám vybije AKB. U aku postřikovače musíte dávat pozor, aby se voda, nebo postřik nedostaly do motůrku, jinak neděláte a vysoušíte. Také nevydrží desetiletí, jako profesionální membránové Solo. Jediná výhoda je, že vám ušetří námahu od pumpování. Co se týče levných konviček no-name-nebrat.

Roman-Lesnictví a dřevařství

Posílám prospekt aku Sereny, kde se dočtete více.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.12 (?), 28.1.2014 23:14

Zasílám všeobecný přehled o tryskách Lurmark.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.12 (?), 28.1.2014 23:22

Trysky s plným kuželem Lurmark

                                                                    Roman


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 28.1.2014 23:50

Romane souhlasím s Vámi, do lesa je accu naprosto nesmysl. Primárně je určen tam, kde vadí emise motoru (skleníky, zimní zahrady, deratizační a dezinsekční firmy pracující v budovách,...) nebo hluk (nedělní amatéři v husté zástavbě).

No-name konvičky používat opravdu tam, kde by byla možná aplikace i konvičkou s jemným kropáčkem nebo bez něj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika