Výběr postřikovače stromků



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 254.19 (?) 
20.1.2014 19:01, zobrazeno: 160123x

Vážení, stojím před problémém.Blíží se doba stříkání ovocných stromku a mě se pokazil postřikovač, který jsem před mnoha lety zakoupil na tržnici v Polsku a celkem dobře sloužil, nyní je v poruše ajsem před otázkou jaký postřikovač koupit na mou zahradu, mám celkem 25 stromků od v max výšce cca 4m.Jsem již v důchodu, takže něco kolem 1000 kč.Prosím poraďte

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 20.1.2014 19:42

Já mám polský zádový postřikovač Pilmet na cca 12 litrů. Koupila mi ho kdysi (-25 let) babička. A snad jsem na něm zatím vůbec nic nevyměňoval!!! Mrkněte na internet. Ale za 1000,- asi nebude, jen z druhé ruky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 20.1.2014 20:30

K nejlepším mechanickým postřikovačům patří asi Solo. Jeho levnější, poměrně věrnou asijskou kopií je Hecht 425, kde se bohatě dostanete pod 1000 Kč a svoji práci taky udělá. Navíc je dost podobný i tomu polskému Pilmetu. Nevýhodou většiny levnějších potříkovačů je to, že jsou vybaveny jen půlmetrovým nástavcem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.135 (?), 20.1.2014 20:43

postrekovac je jednorazova investicia, ale ked mam moznost zvazit mnozstva aplikovanej latky vzhladom na kvality postrekovaca tak asi budem zvazovat...4-6 atm tlaku mi dovoli lepsie postriekat a usetrit pri dnesnych cenach chemie oproti prskaniu s 2 atm...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.143 (?), 20.1.2014 22:16

Nevýhodou většiny levnějších potříkovačů je to, že jsou vybaveny jen půlmetrovým nástavcem.

Solo má taky 0,5 m nástavec jako standard. A příslušenství je totálně předražené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 20.1.2014 23:17

no, postřikovače pod 800,-Kč se nedají ani nastavovat, takže pak není srovnání ohledně "předražené/ošizené na ceně" a prostě je to konečná.

U toho Hechtu co je dělaný podle stejné licence jako SOLO je nevýhodou, že tlak je garantovaný zhruba poloviční proti značkovému výrobku, ale je otázkou, pokud by se daly ty 3× dražší značkové trysky místo těch "samočistících", jestli by do unavení těsnění pístu nadával stejný tlak (měřeno těsně před tryskou).

Nemáte někdo zkušenost s akumulátorovými postřikovači? Prý při stejném výstupním tlaku (ale bez kolísání) dávají lepší výsledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.40 (?), 20.1.2014 23:37
Mám polský kwazar jako nádobu nastojato na jeden popruh a dobrý, ale proti solu se to neda srovnat, ten mám zádový s membránou, polstrované popruhy, komfort a díly jsou kupodivu stejně drahé, jediná výhoda kwazaru je teleskopická trubka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.202 (?), 21.1.2014 6:06

Na 25 stromcich se pri vyssim tlaku postrikovace na pesticidech prakticky vubec nic usetrit neda, takze Hecht 425 je dobra volba. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.135 (?), 21.1.2014 9:05

prave naopak... pri 25 stromkov sa prejavi uspora a hlavne kvalitnejsi suvisly nalet chemie...6 at robi doslova paru kym 2at pokryva len kvapockami. preto rosice dokazu usetrit aj 40% postrekovej latky vdaka jemnemu postreku. A o vyske postreku ani nehovorim. To mate ako s hadicou na polievanie zahrady, cim vacsi tlak tym dosiahneme tryskami jemnejsi rozptyl vody. Chrtove Hechty su len vizualnou kopiou Sola, hlavne nemaju regulovatelny pracovny valec od 1-6 atm. A samozrejme aj ine zpracovanie materialov. Co sa tyka prislusenstva ma Solo asi 40 druhov takze je tazko porovnavat ked nikto iny taky sortiment nema a napr. Stihl ma len 3 doplnky a ked pozriete ceny oproti Solo v tych istych prislusenstvach tak je Stihl drazsi skoro o 50%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 21.1.2014 9:13

Realne financne nic neusetrite. Napr Calypso 6ml stoji na eshopu 53 Kc a jdou z toho udelat 3 postriky 2ml/10l/100m2. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika