Výběr postřikovače stromků



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?) 
29.1.2014 20:53

Super Green od Matabi je ruční zádový postřikovač. Mount.field nikdy neprodával profi značky, pouze semiprofi a hobby. Takže asi tipujete správně, že to asi bude ten průměr. Jen mě osobně nevyhovuje cenová politika tohoto prodejce. Asi bych zvolil radši Hecht 425, jako levnou kopii Solo 425.

Pětilitrový Easy od Matabi je akumulátorový. Pokud mají baterie maximálně 8 VAh, tak by na jedno nabití měl zvládnout těch 5 litrů a tlak kolem 2,5-3 Bar (0,3 MPa). Nekoupil bych si jej, protože pokud bych měl stříkat 5 l denně, tak mi stačí ruční a naopak, neušetří mi moc práce, pokud bych na jednu sadu accu stříkal 5 l ráno a 5 l večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 159.135 (?), 29.1.2014 14:49

pozrel som ho na SVK, stoji aktualne 269 euro, neprepocitavam to na ceske koruny, ale nezda sa mi to moc drahe, ale jedno viem ze ked nemec napise 4,3 tak ich dosiahnete. Hlavne ked ide k nemu vsetko prislusenstvo co aj na chrbtove a rucne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 29.1.2014 15:30

neviem, ale hore spominany matabi easy je maly postrekovac dost pod 100 EUR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.135 (?), 29.1.2014 16:20

ale je predsa rozdiel chrbtovy 20l a rucny 5l. Uz pomaly postrovane popruhy su cenovo na 25 euro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 29.1.2014 21:42

Upřímně pane Stanislawe, také jsem se pousmál, když jsem se to dozvěděl, ale spíše to je k pláči, protože to svědčí o přístupu obsluhy ke svým povinnostem.

Voda se vám do motůrku dostane přelitím vody z nádrže

U té aku Sereny byl problém v zubovém čerpadle, které se rychle opotřebovalo. Divím se, že Vy jako sadař nepoužíváte na takové množství stromků rosič.

Přikládám přílohu no-name postřikovače Berlan za 3400Kč, který mi nahradil ruční a aku na ošetření kultur herbicidů s krytkou. Jak jsem psal dříve, jednalo se o malé dodo, ale nyní funguje bez problémů. Od hadice k trysce jsem ho přestavil na Solo příslušenství. Mám ho pouze na jeden druh práce. Roman


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 29.1.2014 22:24

k tomu DODO + Berlan je hezké v sousedním vláknu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 30.1.2014 6:31

Pane Romane, přípravek přece rozděláváte v nádobě, do které nalijete odpovídající množství vody. O jakém přelití píšete? Nalévací otvor u aku postřikovače je dostatečně široký na nalévání rovnou z nějakého kýble. Navíc motůrek je umístěný přímo pod nádobou, takže jak by do něj voda mohla asi natéct, nemluvě o tom, že ten motůrek je konstruován na to, aby pracoval v takových podmínkách, vše je utěsněné. Rosič samosebou vlastním, píšu o tom jinde, divíte se tedy zbytečně. Vlastnil jsem i motorové Solo tuším 412, které jsem si pořídil dobře před 20. lety. Za sebe ale napíšu, že si neumím představit profíka, jak chodí po velkých plochách a stále dokola pumpuje jak o život. To je vysloveně amatérské.  Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 30.1.2014 13:33

Pane Stanislawe, to je pravda, že přípravek se má rozmíchat v předem připravené nádobě k tomu účelu. Ale také existuje i druhý způsob, který se osvědčil při mísení herbicidů v profesionálním nasazení a který používám nejvíce. Postřikovou jíchu naplníte z části vodou, nalijete odměřené množství přípravku a jíchu dolijete vodou. Tím dojde k promísení, popř.není na škodu postřikovačem na zádech protřepat.

Některé POR mají větší tehdenci k pěnivosti a tím při druhém způsobu plnění postřikovače dochází k přelití. Ošetřujili si sad většinou v tank mix kombinaci, přípravky musím rozdělat v nádobě zvlášť a snadno si ohlídám přelití. Ošetření sadu mám jako zábavu, kde vystříkám pár rosičů. Není to jako v lese, kde většinou ošetřuji kultury s 200 l vody. Motůrek utěsněný je, ale také jsou POR, které jsou agresivnější a časem dochází k poškození motůrku-při opakovaném přelévání. Na školení se člověk dozví i nové poznatky od jiných kolegů a spoustu zajímavostí.

Při ošetření jednotlivých jehličnatých sazenic v lesním hospodářství proti klikorovi borovému a ošetření kultur repelenty si zase já neumím představit profíka, který na velkých plochách nepumpuje. Nemusí pumpovat, jak o život, protože sazenice, aby se ušetřilo se vysazují dál od sebe-smrk (4000/ha-dříve se vysazoval 5000 a více, dle podmínek borovice 8000/ha, dříve 10000/ha)   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.49 (?), 22.2.2014 1:25

Mna by zaujimalo, kde nakupit kvalitne trysky.

Hlavne typu venturi. Mozno ste si vsimli, ze ked dochadza postrekova kvapalina a naberie sa vam vzduch s vodou, vznika dokonala postrekova hmla. Mozno aj preto tieto vzduch nasavajuce trysky sa najviac odporucaju pre dokonaly a ekologicky postrek. Treba na to ale aj vyssi tlak - aspon 3 bary. Samozrejme pri malom prietoku kvapaliny.

Ked najdeme predajcu kvalitnych trysiek, aky material je najvhodnejsi? Ako zistime za sa hodi na nas rucny postrekovac?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 22.2.2014 23:05

Venturiho trysky se používají na tryskání materiálu, např. v lakovně, nebo ve strojnictví. Na ruční postřikovač se nevyrábějí. Ano, když se vám smísí vzduch s vodou, v tomto případě vzduch s účinnou látkou rozpuštěnou ve vodě vznikne mlha, ale působení přípravku je minimální, skoro žádné, protože ve směsi je více vzduchu, než vody.

Žádný ekologický postřik není. Trysky mají různé dávkování postřikové kapaliny na ha a jejich způsob rozstřiku je vhodný na určitý druh ošetření a pesticidu, nebo hnojiva.

Kvalitní trysky na ruční postřikovače má fa. Hardi, nebo Lurmark. Tabulku přehledu trysek Lurmark jsem zde vyvěsil. Záleží na jaký druh ošetření rostlin ji potřebujete. Pak bych Vám v rámci možností pomohl vybrat tu správnou.

Známý prodejcem na aplikační techniku a příslušenství je Akp. Brno. Navštivte jejich stránky. Snad Vám to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika