Ruční, benzinový fukar na listí do 10 000Kč



host - 9.129 (?)
6.4.2017 21:48

Koupil jsem za něco přes 6 tisíc Husku 125BVx (bylo to zlevněno jako rozbalené, s poškozeným obalem, ale nic takového, přišlo to normálně v krabici a komplet) se sadou na vysávání, ale tu nepoužívám. To vysávání je dobré na úklid trošky listí kolem rodinného domku. Na větší zahradě s trochu vzrostlými stromy a keři se uběháte s pytlíkem. Napadlo mě ušít z nějakého vhodného materiálu velký žok s popruhy na záda. To by asi fungovalo. Výhoda vysávání je, že to listí rozemele na prach a mnohem rychleji se kompostuje. Ale prozatím si vystačím se sfoukáním na hromady a odvozením na kolečku a v zahradním vaku (cca 270 litrů, se dvěma ušima, za stovku nebo dvě, doporučuji, velmi praktická věc na lehký, ale objemný odpad).

K tomu 125BVx - je to sice "smradlavý" dvoutakt, ale 1. je to malý objem 2. je to moderní konstrukce motoru, kterému stačí 1:50 (samozřejmě pouze kvalitní olej) 3. má to katalyzátor, který (po zahřátí na pracovní teplotu) hodně smradu eliminuje - mohu porovnat se starou pilou 52ccm, která smrdí opravdu mnohem více. Motor se startuje hezky lehce a chytá na pár zatáhnutí. Foukač je dobře vyvážený a pohodlně se drží.
Na foukání mokrého listí po zimě to moc není. Ne že by to nešlo, ale musí se tryskou doslova dolovat těžké listí nalepené k trávníku. Také je dobré mít posekaný trávník, jinak se dost navztekáte, protože jen trochu delší tráva se proudem vzduchu přitiskne a přikryje listí a opět to dá zbytečně moc práce a benzínu. Po krátkém trávníku letí suché listí krásně na 2-3 metry. Výborně se vyfoukává listí z malin, rybízů, od plotu a podobně. Tam to ušetří mnoho práce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 233.88 (?), 4.4.2017 19:47

Co uvádějí prodejci beru obvykle s velikou nedůvěrou a je jedno u jakého zboží. Není nad objektivní a solídní popis skutečnosti uživatele např. zde na foru.

Pokukuji na videích you tube nad Hechtem 972. Výkon o 2/3 vyšší než malé přenosné značkové jednoručky Makity, Sihl, obsah motoru kolem 72ccm, zádový, možná by se našlo využití i v zimě odfouknout lehký prachový sníh chodníky kolem domu. Cena kolem 8.0 tis. Co myslíte, neudělal bych chybu?Domnívám se, že kdybych dal motoru kvalitní benzín s čerstvým znač. olejem a nepřetěžoval ho půlhodinovým používáním v kuse na plný výkon, snad by něco vydržel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.158 (?), 4.4.2017 21:20
Téma je ruční fukar, o zádových se dá napsat spousta článků v tématu o zádových fukarech. Nechtějte názor na čínu proti značce, vždy to skončí na ceně a spolehlivosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.88 (?), 5.4.2017 18:32

Ano, máte pravdu, trošku jsem se odklonil od tématu, snad se tolik nestalo, hledám to optimální řešení. Snad se ještě někdo najde a napíše k moji otázce něco důležité co mě pomůže se správně rozhodnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.129 (?), 6.4.2017 21:48

Koupil jsem za něco přes 6 tisíc Husku 125BVx (bylo to zlevněno jako rozbalené, s poškozeným obalem, ale nic takového, přišlo to normálně v krabici a komplet) se sadou na vysávání, ale tu nepoužívám. To vysávání je dobré na úklid trošky listí kolem rodinného domku. Na větší zahradě s trochu vzrostlými stromy a keři se uběháte s pytlíkem. Napadlo mě ušít z nějakého vhodného materiálu velký žok s popruhy na záda. To by asi fungovalo. Výhoda vysávání je, že to listí rozemele na prach a mnohem rychleji se kompostuje. Ale prozatím si vystačím se sfoukáním na hromady a odvozením na kolečku a v zahradním vaku (cca 270 litrů, se dvěma ušima, za stovku nebo dvě, doporučuji, velmi praktická věc na lehký, ale objemný odpad).

K tomu 125BVx - je to sice "smradlavý" dvoutakt, ale 1. je to malý objem 2. je to moderní konstrukce motoru, kterému stačí 1:50 (samozřejmě pouze kvalitní olej) 3. má to katalyzátor, který (po zahřátí na pracovní teplotu) hodně smradu eliminuje - mohu porovnat se starou pilou 52ccm, která smrdí opravdu mnohem více. Motor se startuje hezky lehce a chytá na pár zatáhnutí. Foukač je dobře vyvážený a pohodlně se drží.
Na foukání mokrého listí po zimě to moc není. Ne že by to nešlo, ale musí se tryskou doslova dolovat těžké listí nalepené k trávníku. Také je dobré mít posekaný trávník, jinak se dost navztekáte, protože jen trochu delší tráva se proudem vzduchu přitiskne a přikryje listí a opět to dá zbytečně moc práce a benzínu. Po krátkém trávníku letí suché listí krásně na 2-3 metry. Výborně se vyfoukává listí z malin, rybízů, od plotu a podobně. Tam to ušetří mnoho práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 153.193 (?), 10.4.2017 21:00
To Host 129. Perfekt, dík za recenzi. Ta cena je skvělá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 142.66 (?), 13.4.2017 17:44

Takže jsem si vybral Husqvarnu 525BX, dnes koupil a chvíli testoval - vyfoukání listí z habrového plotu + spad jehlic a šišek z borovice. Jsem spokojený, ale uvidím v následujících měsících. Díky vám všem za informace a rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.129 (?), 31.3.2017 19:53
Já si nakonec objednal Husqvarnu s vysáváním, bcv. Mají ji v akci za 8000. Dnes mi to odeslali. Uvažoval jsem o makitě, ale cenově to vyšlo stejně, až na jeden obchod a ten neměl bohužel sadu na vysávání. Tak jsem se rozhodl pro Husqvarnu, která by měla být výkonnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.158 (?), 31.3.2017 20:09
Tak ať jste spokojen přeji, písněte o vysavači, zatím váhám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika