Ruční, benzinový fukar na listí do 10 000Kč



host - 147.158 (?)
4.4.2017 21:20
Téma je ruční fukar, o zádových se dá napsat spousta článků v tématu o zádových fukarech. Nechtějte názor na čínu proti značce, vždy to skončí na ceně a spolehlivosti.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 233.88 (?), 4.4.2017 19:47

Co uvádějí prodejci beru obvykle s velikou nedůvěrou a je jedno u jakého zboží. Není nad objektivní a solídní popis skutečnosti uživatele např. zde na foru.

Pokukuji na videích you tube nad Hechtem 972. Výkon o 2/3 vyšší než malé přenosné značkové jednoručky Makity, Sihl, obsah motoru kolem 72ccm, zádový, možná by se našlo využití i v zimě odfouknout lehký prachový sníh chodníky kolem domu. Cena kolem 8.0 tis. Co myslíte, neudělal bych chybu?Domnívám se, že kdybych dal motoru kvalitní benzín s čerstvým znač. olejem a nepřetěžoval ho půlhodinovým používáním v kuse na plný výkon, snad by něco vydržel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.158 (?), 4.4.2017 21:20
Téma je ruční fukar, o zádových se dá napsat spousta článků v tématu o zádových fukarech. Nechtějte názor na čínu proti značce, vždy to skončí na ceně a spolehlivosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.88 (?), 5.4.2017 18:32

Ano, máte pravdu, trošku jsem se odklonil od tématu, snad se tolik nestalo, hledám to optimální řešení. Snad se ještě někdo najde a napíše k moji otázce něco důležité co mě pomůže se správně rozhodnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.129 (?), 6.4.2017 21:48

Koupil jsem za něco přes 6 tisíc Husku 125BVx (bylo to zlevněno jako rozbalené, s poškozeným obalem, ale nic takového, přišlo to normálně v krabici a komplet) se sadou na vysávání, ale tu nepoužívám. To vysávání je dobré na úklid trošky listí kolem rodinného domku. Na větší zahradě s trochu vzrostlými stromy a keři se uběháte s pytlíkem. Napadlo mě ušít z nějakého vhodného materiálu velký žok s popruhy na záda. To by asi fungovalo. Výhoda vysávání je, že to listí rozemele na prach a mnohem rychleji se kompostuje. Ale prozatím si vystačím se sfoukáním na hromady a odvozením na kolečku a v zahradním vaku (cca 270 litrů, se dvěma ušima, za stovku nebo dvě, doporučuji, velmi praktická věc na lehký, ale objemný odpad).

K tomu 125BVx - je to sice "smradlavý" dvoutakt, ale 1. je to malý objem 2. je to moderní konstrukce motoru, kterému stačí 1:50 (samozřejmě pouze kvalitní olej) 3. má to katalyzátor, který (po zahřátí na pracovní teplotu) hodně smradu eliminuje - mohu porovnat se starou pilou 52ccm, která smrdí opravdu mnohem více. Motor se startuje hezky lehce a chytá na pár zatáhnutí. Foukač je dobře vyvážený a pohodlně se drží.
Na foukání mokrého listí po zimě to moc není. Ne že by to nešlo, ale musí se tryskou doslova dolovat těžké listí nalepené k trávníku. Také je dobré mít posekaný trávník, jinak se dost navztekáte, protože jen trochu delší tráva se proudem vzduchu přitiskne a přikryje listí a opět to dá zbytečně moc práce a benzínu. Po krátkém trávníku letí suché listí krásně na 2-3 metry. Výborně se vyfoukává listí z malin, rybízů, od plotu a podobně. Tam to ušetří mnoho práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 153.193 (?), 10.4.2017 21:00
To Host 129. Perfekt, dík za recenzi. Ta cena je skvělá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 142.66 (?), 13.4.2017 17:44

Takže jsem si vybral Husqvarnu 525BX, dnes koupil a chvíli testoval - vyfoukání listí z habrového plotu + spad jehlic a šišek z borovice. Jsem spokojený, ale uvidím v následujících měsících. Díky vám všem za informace a rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.129 (?), 31.3.2017 19:53
Já si nakonec objednal Husqvarnu s vysáváním, bcv. Mají ji v akci za 8000. Dnes mi to odeslali. Uvažoval jsem o makitě, ale cenově to vyšlo stejně, až na jeden obchod a ten neměl bohužel sadu na vysávání. Tak jsem se rozhodl pro Husqvarnu, která by měla být výkonnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.158 (?), 31.3.2017 20:09
Tak ať jste spokojen přeji, písněte o vysavači, zatím váhám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika