Rotační sekačka Vega S465



host - 33.146 (?)
16.6.2008 12:55

K předchozímu příspěvku - nejsem žádný prodejce Vegy,  a můj známý prodejce se živí hlavně opravárenstvím zahradní techniky a při tom prodává více znače, z motorových pil Dolmar, z křovákú rovněž Dolmar, Komatsu a další známé značky, z Číny Vegu. Dále Dakr, Vari, sekačky s motory Lambordžiny (promiňte pravopis). Varoval před křováky SOLO, údajně jsou s nimi v poslední době problémy. To jen na okraj, abych nebyl nařčen, že propaguji prodejce značky Vega.  P.G.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 61.180 (?), 29.5.2008 7:51

Meli jsme sekacku Jikov LTS480 (5hP Tecumseh) a zda se mi, ze hazela travu stejnou rychlosti(mela skoro stejny nuz jako Vega). Kdyz byla trava trava mokra, tak se hodne ucpavala.

Jestli by do Vegy pasoval jiny nuz a vyresil naplneni kose, napiste sem. Ja stale premyslim o uriznuti hacku a navareni delsich. Sekacka je ale nova a nerad bych i pripade reklamace mel kvuli zasahu nejake problemy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.155 (?), 15.4.2014 13:54

To, že nenaplní  trávou koš, jsem zjistil taktéž. Problém je v tom, že koš jako takový je brzy ucpaný a nedovolí trávě "letět" dále do koše. Jinými slovy plastový koš se neucpe a krásně se naplní.Taky jsem to zkoušel -hadrový koš jsem namočil do sudu s vodou a řádně vypral.Funguje je to chvilku než se zase koš ucpe a "vírt" nemůže trávu hnát dál do koše. Plastový koš při vysypání poklepu a zase je čistý.U hadrového koše to tak nejde.Taková je moje zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.58 (?), 28.5.2008 15:15

Já mám teda uplne jinou zkusenost a vega S465 mi uz nesmi do baráku!!!Pojezd prestal ject po 200m a motor po druhe uz nenaskocil a to nejsem zadny mrnous ze mam zatah. Vratil sem ji prodejci sice nechteli uznat reklamaci ale povedlo se, koupil sem hondu izy a bez problému.

Vegu nedoporucuju!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.130 (?), 2.6.2008 21:40

Vážený pane 81.58,

Vy jste zřejmě zamindrákovaný prodejce Vari, ABG a Honda. Laskavě si přečtěte po sobě historii co jste doposud pod svojí IP. adresou napsal. Pomlouváte veškerou konkurenci a sprostě vyvyšujete jednu značku. To jste tak hloupý, a nebo si myslíte že jsou všichni lidi pitomci? Jestli Vám to někdo neřekl, tak si klikněte na aktivní otazník vedle své IP adresy a uvidíte co jste kdy napsal. Takový člověk jako jste Vy tady na této diskuzi nemá co dělat.

Toto jste napsal 9.5.

sekačka ABG 480
host - xxx.xxx.81.58 (?), 9.5.2008 11:45
Zdravím vsechny,

sekacku mam osobne doma, koupil jsem ji minuly rok po velmi ale velmi dukladnem zkoumaci vsemozne konkurence. Vega i hecht jsou na tom hur, nemaji upraveny nuz a saci otvor coz ABGcko ma a je to znat, soused si koupil Vegu a nadava jak spacek..., letos jsem ji vyndal na 1.5. po desti a i tu mokrou travu sebrala do kose, moto ABG je znackovy primo od vyrobce upraveny dle planu VARI a slape jak hodinky, je jasne ze za 6 000,- to nema mulcovani a kdovi co jeste ale na to co potrebuji jsem mile prekvapeny. zdravim vsechny. 

Toto jste napsal 9.5.

sekačka ABG 480
host - xxx.xxx.81.58 (?), 9.5.2008 13:47
já mám teda jinou zkušenost s motorem tecumseh, je sice pravda ze se mi porouchal, ale za to VARI nemohlo a taky je potom stahlo z trhu a preslo plne k HONDE, která nema konkurenci, jednání z jejich strany bylo bezchybné, na sekacku jsem dostal vracene penize zpet a jeste od nich jajko omluvu obdrzel slevu na novou sekacku s HONDOU, super jednani to v Mounfieldu bratrance poslali do haje s podobnym problemem. je to ceský výrobce a znacka VARI má jméno to same to jejich ABG. Mám HONDU uz 3 rok a bez problemu. 

Toto jste napsal 28.5.

Stipac dreva
host - xxx.xxx.81.58 (?), 28.5.2008 15:09
ahoj jak tady ctu vsichi chvalite Lumag, ja mam teda uplne jinou zkusenost a par mych znamych take, koupili jsme si je v OBI a po mesici pouzivani je to srot, odeslo cerpadlo a popraskali hadice, pouzivani presne podle navodu, nastesti nam vratili penize a znamy nam doporucil koupit poradny stroj má doma stipac VARI 4ton se stojanem za 4 999,- vsude s tim dojede a slape to vyborne, Lumag cinu od Obi uz nechci videt koupil sem Vari znamou znacku v prodejne MAG Elektro v Domazlicich. Doporucuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.180 (?), 3.6.2008 0:04

V obchode jsem se dival na ABG 480 a opravdu maji jiny nuz(asi lepsi s lopatkama), motor je uplne stejny a pochybuji, ze pro Vari je nejak upraveny.Konstrukce sekacky mi taky prisla stejna. Kos na travu je uchyceny stejne(spodek je podle mne prilis sikmo a bude se ucpavat stejne, kdyz se navali trava do otvoru).

U sekacky VEGA mam nuz asi 1 cm od plechu, ABG ma nuz jeste o kousek delsi(od plechu odhaduji 0,5cm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.102 (?), 3.6.2008 12:17

Ja jeste jinej nuž nekoupil. Musím nejdřív na chalupě změřit rozteče těch uchycovacích otvorů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 3.6.2008 12:48

Prodává se ABG 480? V kamenným obchodě jsem ji nikde neviděl a přes internet objednávat nechci. Na stránkách VARI o ní rovněž není zmínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.180 (?), 4.6.2008 22:55

ABG jsem videl v prodejne RETA (spise prodavaji elektroniku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 16.6.2008 12:41

Tak jsem koupil Vegu pro svého švagra a zároveň ji vyzkoušel. Sám vlastním Motor Jikov s dvoutaktem Sachs (již 12 let), takže nějaké zkušenosti mám. Nejprve k plnění - vynikající až po okraj koše. Špatné plnění u někoho může být způsobeno nízkými otáčkami. Já jsem sekačku kupoval u prodejce, který rozumí motorům jako málokdo a ten mi vysvětlil, že ve výrobním závodě bývají motory nastaveny na nízké otáčky, často kvůli hlučnosti, nebo lajdáckosti. Já jsem mněl nastaveno 2800, což by dle něho způsobovalo špatné nasávání a plnění. Nastavil 3200Ot./min., motor by snesl více, ale pojezd by byl příliš rychlý. Nůž je dlouhý dostatečně, v některých místech byla vzdálenost 0,5, jinde přes 1cm. Motor je dle mechanika kvalitní kopie vynikající profi Hondy GXV 160, který má litinovou vložku válce, kuličková ložiska, zkrátka vysoká životnost s možností opravitelnosti. Motory GCV jsou proti němu hračky na jedno použití (cituji jeho slova). Když jsem k němu přijel, zrovna jednu sekačku rozdělával, prý motor použije jako náhradu na nějakou lištovou sekačku a zbytek použije na ND. Za cenu sekačky (pro něj za cca 5000 Kč) tak získal motor, který by samostaně sehnal za hodně nad 10000,- a ještě mu zůstal podvozek. Dále jsem u něj koupil křovinořez Vega (tuším 430), je to silný robustní stroj, rovněž za 6000,-. Již jsem mu dal co proto, a opět bez připomínek. Když jej dostal do ruky soused, který ma Stihl 120 za asi 17000,- (před pár lety), tak prohlásil, že je lepší. Pozor varování: u těchto čínských strojů se občas vyskytují vlivem špatné montáže závady, proto je vhodné je kupovat u dobrého prodejce, který závady odhalí. Pokud je stroj v pořádku, tak se později již téměř žádné závady nevyskytují (opět zkušenosti prodejce s těmito modely od Vegy). Vega je ovšem jedna z obchodních značek, které tyto modely u nás prodávají. Otázka je, jaká bude dostupnost ND za mnoho let (nyní je výborná), ale motory jsou držáky, ostatní věci se dají opravit, takže za 6000,- to neřeším. Navíc budu křovák používat jen občas. Ještě k plnění úhlového převodu - radil mi po 20 hod. dát rozumné množství vazelíny OREGON tak, aby se stará vazelína trochu vytlačila spodní částí. To prý je smysl - částečně nahradit starou vazelínu novou. Když jsem mu argumentoval přeplněním, tak se jen usmál a řekl, že nemusím mít starost, že je to tak konstrukčně udělané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 16.6.2008 12:55

K předchozímu příspěvku - nejsem žádný prodejce Vegy,  a můj známý prodejce se živí hlavně opravárenstvím zahradní techniky a při tom prodává více znače, z motorových pil Dolmar, z křovákú rovněž Dolmar, Komatsu a další známé značky, z Číny Vegu. Dále Dakr, Vari, sekačky s motory Lambordžiny (promiňte pravopis). Varoval před křováky SOLO, údajně jsou s nimi v poslední době problémy. To jen na okraj, abych nebyl nařčen, že propaguji prodejce značky Vega.  P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika