Rotační sekačka Vega S465



host - 90.130 (?)
2.6.2008 21:40

Vážený pane 81.58,

Vy jste zřejmě zamindrákovaný prodejce Vari, ABG a Honda. Laskavě si přečtěte po sobě historii co jste doposud pod svojí IP. adresou napsal. Pomlouváte veškerou konkurenci a sprostě vyvyšujete jednu značku. To jste tak hloupý, a nebo si myslíte že jsou všichni lidi pitomci? Jestli Vám to někdo neřekl, tak si klikněte na aktivní otazník vedle své IP adresy a uvidíte co jste kdy napsal. Takový člověk jako jste Vy tady na této diskuzi nemá co dělat.

Toto jste napsal 9.5.

sekačka ABG 480
host - xxx.xxx.81.58 (?), 9.5.2008 11:45
Zdravím vsechny,

sekacku mam osobne doma, koupil jsem ji minuly rok po velmi ale velmi dukladnem zkoumaci vsemozne konkurence. Vega i hecht jsou na tom hur, nemaji upraveny nuz a saci otvor coz ABGcko ma a je to znat, soused si koupil Vegu a nadava jak spacek..., letos jsem ji vyndal na 1.5. po desti a i tu mokrou travu sebrala do kose, moto ABG je znackovy primo od vyrobce upraveny dle planu VARI a slape jak hodinky, je jasne ze za 6 000,- to nema mulcovani a kdovi co jeste ale na to co potrebuji jsem mile prekvapeny. zdravim vsechny. 

Toto jste napsal 9.5.

sekačka ABG 480
host - xxx.xxx.81.58 (?), 9.5.2008 13:47
já mám teda jinou zkušenost s motorem tecumseh, je sice pravda ze se mi porouchal, ale za to VARI nemohlo a taky je potom stahlo z trhu a preslo plne k HONDE, která nema konkurenci, jednání z jejich strany bylo bezchybné, na sekacku jsem dostal vracene penize zpet a jeste od nich jajko omluvu obdrzel slevu na novou sekacku s HONDOU, super jednani to v Mounfieldu bratrance poslali do haje s podobnym problemem. je to ceský výrobce a znacka VARI má jméno to same to jejich ABG. Mám HONDU uz 3 rok a bez problemu. 

Toto jste napsal 28.5.

Stipac dreva
host - xxx.xxx.81.58 (?), 28.5.2008 15:09
ahoj jak tady ctu vsichi chvalite Lumag, ja mam teda uplne jinou zkusenost a par mych znamych take, koupili jsme si je v OBI a po mesici pouzivani je to srot, odeslo cerpadlo a popraskali hadice, pouzivani presne podle navodu, nastesti nam vratili penize a znamy nam doporucil koupit poradny stroj má doma stipac VARI 4ton se stojanem za 4 999,- vsude s tim dojede a slape to vyborne, Lumag cinu od Obi uz nechci videt koupil sem Vari znamou znacku v prodejne MAG Elektro v Domazlicich. Doporucuju

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 61.180 (?), 29.5.2008 7:51

Meli jsme sekacku Jikov LTS480 (5hP Tecumseh) a zda se mi, ze hazela travu stejnou rychlosti(mela skoro stejny nuz jako Vega). Kdyz byla trava trava mokra, tak se hodne ucpavala.

Jestli by do Vegy pasoval jiny nuz a vyresil naplneni kose, napiste sem. Ja stale premyslim o uriznuti hacku a navareni delsich. Sekacka je ale nova a nerad bych i pripade reklamace mel kvuli zasahu nejake problemy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.155 (?), 15.4.2014 13:54

To, že nenaplní  trávou koš, jsem zjistil taktéž. Problém je v tom, že koš jako takový je brzy ucpaný a nedovolí trávě "letět" dále do koše. Jinými slovy plastový koš se neucpe a krásně se naplní.Taky jsem to zkoušel -hadrový koš jsem namočil do sudu s vodou a řádně vypral.Funguje je to chvilku než se zase koš ucpe a "vírt" nemůže trávu hnát dál do koše. Plastový koš při vysypání poklepu a zase je čistý.U hadrového koše to tak nejde.Taková je moje zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.58 (?), 28.5.2008 15:15

Já mám teda uplne jinou zkusenost a vega S465 mi uz nesmi do baráku!!!Pojezd prestal ject po 200m a motor po druhe uz nenaskocil a to nejsem zadny mrnous ze mam zatah. Vratil sem ji prodejci sice nechteli uznat reklamaci ale povedlo se, koupil sem hondu izy a bez problému.

Vegu nedoporucuju!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.130 (?), 2.6.2008 21:40

Vážený pane 81.58,

Vy jste zřejmě zamindrákovaný prodejce Vari, ABG a Honda. Laskavě si přečtěte po sobě historii co jste doposud pod svojí IP. adresou napsal. Pomlouváte veškerou konkurenci a sprostě vyvyšujete jednu značku. To jste tak hloupý, a nebo si myslíte že jsou všichni lidi pitomci? Jestli Vám to někdo neřekl, tak si klikněte na aktivní otazník vedle své IP adresy a uvidíte co jste kdy napsal. Takový člověk jako jste Vy tady na této diskuzi nemá co dělat.

Toto jste napsal 9.5.

sekačka ABG 480
host - xxx.xxx.81.58 (?), 9.5.2008 11:45
Zdravím vsechny,

sekacku mam osobne doma, koupil jsem ji minuly rok po velmi ale velmi dukladnem zkoumaci vsemozne konkurence. Vega i hecht jsou na tom hur, nemaji upraveny nuz a saci otvor coz ABGcko ma a je to znat, soused si koupil Vegu a nadava jak spacek..., letos jsem ji vyndal na 1.5. po desti a i tu mokrou travu sebrala do kose, moto ABG je znackovy primo od vyrobce upraveny dle planu VARI a slape jak hodinky, je jasne ze za 6 000,- to nema mulcovani a kdovi co jeste ale na to co potrebuji jsem mile prekvapeny. zdravim vsechny. 

Toto jste napsal 9.5.

sekačka ABG 480
host - xxx.xxx.81.58 (?), 9.5.2008 13:47
já mám teda jinou zkušenost s motorem tecumseh, je sice pravda ze se mi porouchal, ale za to VARI nemohlo a taky je potom stahlo z trhu a preslo plne k HONDE, která nema konkurenci, jednání z jejich strany bylo bezchybné, na sekacku jsem dostal vracene penize zpet a jeste od nich jajko omluvu obdrzel slevu na novou sekacku s HONDOU, super jednani to v Mounfieldu bratrance poslali do haje s podobnym problemem. je to ceský výrobce a znacka VARI má jméno to same to jejich ABG. Mám HONDU uz 3 rok a bez problemu. 

Toto jste napsal 28.5.

Stipac dreva
host - xxx.xxx.81.58 (?), 28.5.2008 15:09
ahoj jak tady ctu vsichi chvalite Lumag, ja mam teda uplne jinou zkusenost a par mych znamych take, koupili jsme si je v OBI a po mesici pouzivani je to srot, odeslo cerpadlo a popraskali hadice, pouzivani presne podle navodu, nastesti nam vratili penize a znamy nam doporucil koupit poradny stroj má doma stipac VARI 4ton se stojanem za 4 999,- vsude s tim dojede a slape to vyborne, Lumag cinu od Obi uz nechci videt koupil sem Vari znamou znacku v prodejne MAG Elektro v Domazlicich. Doporucuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.180 (?), 3.6.2008 0:04

V obchode jsem se dival na ABG 480 a opravdu maji jiny nuz(asi lepsi s lopatkama), motor je uplne stejny a pochybuji, ze pro Vari je nejak upraveny.Konstrukce sekacky mi taky prisla stejna. Kos na travu je uchyceny stejne(spodek je podle mne prilis sikmo a bude se ucpavat stejne, kdyz se navali trava do otvoru).

U sekacky VEGA mam nuz asi 1 cm od plechu, ABG ma nuz jeste o kousek delsi(od plechu odhaduji 0,5cm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.102 (?), 3.6.2008 12:17

Ja jeste jinej nuž nekoupil. Musím nejdřív na chalupě změřit rozteče těch uchycovacích otvorů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 3.6.2008 12:48

Prodává se ABG 480? V kamenným obchodě jsem ji nikde neviděl a přes internet objednávat nechci. Na stránkách VARI o ní rovněž není zmínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.180 (?), 4.6.2008 22:55

ABG jsem videl v prodejne RETA (spise prodavaji elektroniku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 16.6.2008 12:41

Tak jsem koupil Vegu pro svého švagra a zároveň ji vyzkoušel. Sám vlastním Motor Jikov s dvoutaktem Sachs (již 12 let), takže nějaké zkušenosti mám. Nejprve k plnění - vynikající až po okraj koše. Špatné plnění u někoho může být způsobeno nízkými otáčkami. Já jsem sekačku kupoval u prodejce, který rozumí motorům jako málokdo a ten mi vysvětlil, že ve výrobním závodě bývají motory nastaveny na nízké otáčky, často kvůli hlučnosti, nebo lajdáckosti. Já jsem mněl nastaveno 2800, což by dle něho způsobovalo špatné nasávání a plnění. Nastavil 3200Ot./min., motor by snesl více, ale pojezd by byl příliš rychlý. Nůž je dlouhý dostatečně, v některých místech byla vzdálenost 0,5, jinde přes 1cm. Motor je dle mechanika kvalitní kopie vynikající profi Hondy GXV 160, který má litinovou vložku válce, kuličková ložiska, zkrátka vysoká životnost s možností opravitelnosti. Motory GCV jsou proti němu hračky na jedno použití (cituji jeho slova). Když jsem k němu přijel, zrovna jednu sekačku rozdělával, prý motor použije jako náhradu na nějakou lištovou sekačku a zbytek použije na ND. Za cenu sekačky (pro něj za cca 5000 Kč) tak získal motor, který by samostaně sehnal za hodně nad 10000,- a ještě mu zůstal podvozek. Dále jsem u něj koupil křovinořez Vega (tuším 430), je to silný robustní stroj, rovněž za 6000,-. Již jsem mu dal co proto, a opět bez připomínek. Když jej dostal do ruky soused, který ma Stihl 120 za asi 17000,- (před pár lety), tak prohlásil, že je lepší. Pozor varování: u těchto čínských strojů se občas vyskytují vlivem špatné montáže závady, proto je vhodné je kupovat u dobrého prodejce, který závady odhalí. Pokud je stroj v pořádku, tak se později již téměř žádné závady nevyskytují (opět zkušenosti prodejce s těmito modely od Vegy). Vega je ovšem jedna z obchodních značek, které tyto modely u nás prodávají. Otázka je, jaká bude dostupnost ND za mnoho let (nyní je výborná), ale motory jsou držáky, ostatní věci se dají opravit, takže za 6000,- to neřeším. Navíc budu křovák používat jen občas. Ještě k plnění úhlového převodu - radil mi po 20 hod. dát rozumné množství vazelíny OREGON tak, aby se stará vazelína trochu vytlačila spodní částí. To prý je smysl - částečně nahradit starou vazelínu novou. Když jsem mu argumentoval přeplněním, tak se jen usmál a řekl, že nemusím mít starost, že je to tak konstrukčně udělané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 16.6.2008 12:55

K předchozímu příspěvku - nejsem žádný prodejce Vegy,  a můj známý prodejce se živí hlavně opravárenstvím zahradní techniky a při tom prodává více znače, z motorových pil Dolmar, z křovákú rovněž Dolmar, Komatsu a další známé značky, z Číny Vegu. Dále Dakr, Vari, sekačky s motory Lambordžiny (promiňte pravopis). Varoval před křováky SOLO, údajně jsou s nimi v poslední době problémy. To jen na okraj, abych nebyl nařčen, že propaguji prodejce značky Vega.  P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika