Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak jsem koupil Vegu pro svého švagra a zároveň ji vyzkoušel. Sám vlastním Motor Jikov s dvoutaktem Sachs (již 12 let), takže nějaké zkušenosti mám. Nejprve k plnění - vynikající až po okraj koše. Špatné plnění u někoho může být způsobeno nízkými otáčkami. Já jsem sekačku kupoval u prodejce, který rozumí motorům jako málokdo a ten mi vysvětlil, že ve výrobním závodě bývají motory nastaveny na nízké otáčky, často kvůli hlučnosti, nebo lajdáckosti. Já jsem mněl nastaveno 2800, což by dle něho způsobovalo špatné nasávání a plnění. Nastavil 3200Ot./min., motor by snesl více, ale pojezd by byl příliš rychlý. Nůž je dlouhý dostatečně, v některých místech byla vzdálenost 0,5, jinde přes 1cm. Motor je dle mechanika kvalitní kopie vynikající profi Hondy GXV 160, který má litinovou vložku válce, kuličková ložiska, zkrátka vysoká životnost s možností opravitelnosti. Motory GCV jsou proti němu hračky na jedno použití (cituji jeho slova). Když jsem k němu přijel, zrovna jednu sekačku rozdělával, prý motor použije jako náhradu na nějakou lištovou sekačku a zbytek použije na ND. Za cenu sekačky (pro něj za cca 5000 Kč) tak získal motor, který by samostaně sehnal za hodně nad 10000,- a ještě mu zůstal podvozek. Dále jsem u něj koupil křovinořez Vega (tuším 430), je to silný robustní stroj, rovněž za 6000,-. Již jsem mu dal co proto, a opět bez připomínek. Když jej dostal do ruky soused, který ma Stihl 120 za asi 17000,- (před pár lety), tak prohlásil, že je lepší. Pozor varování: u těchto čínských strojů se občas vyskytují vlivem špatné montáže závady, proto je vhodné je kupovat u dobrého prodejce, který závady odhalí. Pokud je stroj v pořádku, tak se později již téměř žádné závady nevyskytují (opět zkušenosti prodejce s těmito modely od Vegy). Vega je ovšem jedna z obchodních značek, které tyto modely u nás prodávají. Otázka je, jaká bude dostupnost ND za mnoho let (nyní je výborná), ale motory jsou držáky, ostatní věci se dají opravit, takže za 6000,- to neřeším. Navíc budu křovák používat jen občas. Ještě k plnění úhlového převodu - radil mi po 20 hod. dát rozumné množství vazelíny OREGON tak, aby se stará vazelína trochu vytlačila spodní částí. To prý je smysl - částečně nahradit starou vazelínu novou. Když jsem mu argumentoval přeplněním, tak se jen usmál a řekl, že nemusím mít starost, že je to tak konstrukčně udělané.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika