Má u Vari motor Honda nějakou jasnou výhodu proti dvoutaktu?



host - 59.15 (?)
17.12.2008 21:25

No stou hondou nevim. Honda nemá olejové čerpadlo v motoru jako např. Tecumseh(záleží na typu motoru). Důležité:

1. válec z litiny, vydrží nejvíc i kvůli opravě, možný výbrus, honda má nikasil, jak jde opravi? nijak jedině nový válec. Honda se nehodí opravovat

2.použité oleje je další věc

3.po nastartování nechat 2 až 3 minuty na volnoběh jít motor ať se prohřeje olej i válec, tam je to důležité

4.vari převodovka je o ničem, má šnekový převod, tudíž je slabá např oproti agzatu, kde je uložení převodu kuželovými ozubenými koly v masivním bloku, tím má dvojnásobný výkon na háku proti vari a jiným převodovkám. Šetříte motor a máte výkon. Výkon v tahu dělá převod.

5.určitě čtyřtakt, ale ne od hondy, taky má svoje negativa. Volit raději silný čtyřtakt, tak kolem 6 hp

6. starat se o motor jak radí v návodu, na zimu benzin z nádrže vypustit kvůli usazování pryskyřic které vznikají při delším skladování benzinu, pod svíčku trochu oleje, ať netrpí vnitřek válce, motor čistit.

8. Mám motor čtyřtakt 5,5 hp 13let a v servise když ho rozdělali kvůli vadnému těsnění na bloku(po těch letech má na to nárok) nevěřily očím, že je v takovém stavu, prý takový motor tam ještě neměli. Řekli mě po opravě, vám vydrží ještě tak 10 -14 let. A to má motor přes sezonu zabíračku sečení bubnovkou, rotavátor, tahá vozík, oře, bránuje. Jezdí hodně v náklonu a to díky tomu že má olejové čerpadlo. Má nejvyšší svahovou dostupnost, což honda neumí udělat. Ono záleží na jakou plochu se používá, dle velikosti pozemku se volí stroj.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 123.34 (?), 22.5.2012 9:21

Z "18m studne" vytahne vodu rotačním čerpadlem leda drzitel nobelovy ceny za antigravitaci a nebo se musite prestehovat na jinou planetu ktera ma mensi gravitacni xrychleni...  :-0

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 22.5.2012 9:41

Ona ta studeň asi není 18m hluboká, ale široká, nebo hladina je v hloubce do 6m.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.15 (?), 17.12.2008 21:25

No stou hondou nevim. Honda nemá olejové čerpadlo v motoru jako např. Tecumseh(záleží na typu motoru). Důležité:

1. válec z litiny, vydrží nejvíc i kvůli opravě, možný výbrus, honda má nikasil, jak jde opravi? nijak jedině nový válec. Honda se nehodí opravovat

2.použité oleje je další věc

3.po nastartování nechat 2 až 3 minuty na volnoběh jít motor ať se prohřeje olej i válec, tam je to důležité

4.vari převodovka je o ničem, má šnekový převod, tudíž je slabá např oproti agzatu, kde je uložení převodu kuželovými ozubenými koly v masivním bloku, tím má dvojnásobný výkon na háku proti vari a jiným převodovkám. Šetříte motor a máte výkon. Výkon v tahu dělá převod.

5.určitě čtyřtakt, ale ne od hondy, taky má svoje negativa. Volit raději silný čtyřtakt, tak kolem 6 hp

6. starat se o motor jak radí v návodu, na zimu benzin z nádrže vypustit kvůli usazování pryskyřic které vznikají při delším skladování benzinu, pod svíčku trochu oleje, ať netrpí vnitřek válce, motor čistit.

8. Mám motor čtyřtakt 5,5 hp 13let a v servise když ho rozdělali kvůli vadnému těsnění na bloku(po těch letech má na to nárok) nevěřily očím, že je v takovém stavu, prý takový motor tam ještě neměli. Řekli mě po opravě, vám vydrží ještě tak 10 -14 let. A to má motor přes sezonu zabíračku sečení bubnovkou, rotavátor, tahá vozík, oře, bránuje. Jezdí hodně v náklonu a to díky tomu že má olejové čerpadlo. Má nejvyšší svahovou dostupnost, což honda neumí udělat. Ono záleží na jakou plochu se používá, dle velikosti pozemku se volí stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 5.9.2008 8:41
Jelikož jsem se rozhodl repasovat svůj 15 let starý motor jikov, půjčil jsem si na sekačku motor honda GXV 160. Jedná se o sekačku BDR 700 (dvojitá bubnovka). Pokud byste někdo zvažoval použití tohoto motoru do této sekačky, pak vás musím varovat, že v této kombinaci sekačka seče mizerně. Ten motor je prostě příliš slabý a již 50 cm vysoká tráva se, co pár metrů, namotává na bubny. Zkoušel jsem se dopátrat, zda není potřeba sekačku pro tento motor nějak upravit, ale v prodejně vari mi bylo řečeno, že žádná úprava, či jiné zpřevodování, neexistuje. S jikovem se začínala namotávat tráva na bubny až při cca 90 cm délce stébla, ale rozhodně ne tak často. Prostě kombinaci BDR 700 a honda 160 GXV nedoporučuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 5.9.2008 11:04

Tuto variantu jsem neměl možnost vyzkoušet, zato jsem velmi často sekl 1 bubnovkou Dakr s motorem Honda GXV 160 a tráva přes 1 m neměla šanci a nic se nenamotávalo, navíc motor zatěžoval při sečení do kopce ve velké stráni pojezd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 5.9.2008 11:17

1 a 2 bubnovku nelze srovnávat, je to naprosto o něčem jiném.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 5.9.2008 13:19

To je mi jasné, ale motor Honda má vyšší kroutící moment než Jikov, a přesto vidím, že BDR 700 nabízejí i s Jikovem 5 PS. Alespoň na Vari, když jsme vezli naložené vozíky, tak na rovině byl Jikov rychlejší, ale v kopci nestíhal. Proto mě překvapuje, že Honda nestačí, Jikov se stejným výkon je tedy lepší při použití na BDR 700?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.167 (?), 5.9.2008 13:40

nemám zkušenost se 4taktem ale myslím si, že pro bubnové sekání jsou důležitějším parametrem otáčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 5.9.2008 13:45
Samotného mne udivilo, že je v tom takový rozdíl. S hondou jsem na jednobubnovce sekal, a taky nebyl problém. Přitom jikov iskra 1453 má tabulkových 4,7 HP. Je možné, že to je výkon v provozních otáčkách, zatímco honda udává výkon při max. otáčkách, nebo je BDR 700 nastavena na vyšší provozní otáčky, a při nižšších prostě dělá brajgl. Přeci jen ty bubny jsou malé, takže mohou být citlivější na snížení obvodové rychlosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 5.9.2008 13:48

Právě jsem u oběda nad tím přemýšlel, jestli to není jinak zpřevodované, ale jinak díky za postřehy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika