Má u Vari motor Honda nějakou jasnou výhodu proti dvoutaktu?



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
5.9.2008 13:45
Samotného mne udivilo, že je v tom takový rozdíl. S hondou jsem na jednobubnovce sekal, a taky nebyl problém. Přitom jikov iskra 1453 má tabulkových 4,7 HP. Je možné, že to je výkon v provozních otáčkách, zatímco honda udává výkon při max. otáčkách, nebo je BDR 700 nastavena na vyšší provozní otáčky, a při nižšších prostě dělá brajgl. Přeci jen ty bubny jsou malé, takže mohou být citlivější na snížení obvodové rychlosti.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 123.34 (?), 22.5.2012 9:21

Z "18m studne" vytahne vodu rotačním čerpadlem leda drzitel nobelovy ceny za antigravitaci a nebo se musite prestehovat na jinou planetu ktera ma mensi gravitacni xrychleni...  :-0

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 22.5.2012 9:41

Ona ta studeň asi není 18m hluboká, ale široká, nebo hladina je v hloubce do 6m.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.15 (?), 17.12.2008 21:25

No stou hondou nevim. Honda nemá olejové čerpadlo v motoru jako např. Tecumseh(záleží na typu motoru). Důležité:

1. válec z litiny, vydrží nejvíc i kvůli opravě, možný výbrus, honda má nikasil, jak jde opravi? nijak jedině nový válec. Honda se nehodí opravovat

2.použité oleje je další věc

3.po nastartování nechat 2 až 3 minuty na volnoběh jít motor ať se prohřeje olej i válec, tam je to důležité

4.vari převodovka je o ničem, má šnekový převod, tudíž je slabá např oproti agzatu, kde je uložení převodu kuželovými ozubenými koly v masivním bloku, tím má dvojnásobný výkon na háku proti vari a jiným převodovkám. Šetříte motor a máte výkon. Výkon v tahu dělá převod.

5.určitě čtyřtakt, ale ne od hondy, taky má svoje negativa. Volit raději silný čtyřtakt, tak kolem 6 hp

6. starat se o motor jak radí v návodu, na zimu benzin z nádrže vypustit kvůli usazování pryskyřic které vznikají při delším skladování benzinu, pod svíčku trochu oleje, ať netrpí vnitřek válce, motor čistit.

8. Mám motor čtyřtakt 5,5 hp 13let a v servise když ho rozdělali kvůli vadnému těsnění na bloku(po těch letech má na to nárok) nevěřily očím, že je v takovém stavu, prý takový motor tam ještě neměli. Řekli mě po opravě, vám vydrží ještě tak 10 -14 let. A to má motor přes sezonu zabíračku sečení bubnovkou, rotavátor, tahá vozík, oře, bránuje. Jezdí hodně v náklonu a to díky tomu že má olejové čerpadlo. Má nejvyšší svahovou dostupnost, což honda neumí udělat. Ono záleží na jakou plochu se používá, dle velikosti pozemku se volí stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 5.9.2008 8:41
Jelikož jsem se rozhodl repasovat svůj 15 let starý motor jikov, půjčil jsem si na sekačku motor honda GXV 160. Jedná se o sekačku BDR 700 (dvojitá bubnovka). Pokud byste někdo zvažoval použití tohoto motoru do této sekačky, pak vás musím varovat, že v této kombinaci sekačka seče mizerně. Ten motor je prostě příliš slabý a již 50 cm vysoká tráva se, co pár metrů, namotává na bubny. Zkoušel jsem se dopátrat, zda není potřeba sekačku pro tento motor nějak upravit, ale v prodejně vari mi bylo řečeno, že žádná úprava, či jiné zpřevodování, neexistuje. S jikovem se začínala namotávat tráva na bubny až při cca 90 cm délce stébla, ale rozhodně ne tak často. Prostě kombinaci BDR 700 a honda 160 GXV nedoporučuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 5.9.2008 11:04

Tuto variantu jsem neměl možnost vyzkoušet, zato jsem velmi často sekl 1 bubnovkou Dakr s motorem Honda GXV 160 a tráva přes 1 m neměla šanci a nic se nenamotávalo, navíc motor zatěžoval při sečení do kopce ve velké stráni pojezd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 5.9.2008 11:17

1 a 2 bubnovku nelze srovnávat, je to naprosto o něčem jiném.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 5.9.2008 13:19

To je mi jasné, ale motor Honda má vyšší kroutící moment než Jikov, a přesto vidím, že BDR 700 nabízejí i s Jikovem 5 PS. Alespoň na Vari, když jsme vezli naložené vozíky, tak na rovině byl Jikov rychlejší, ale v kopci nestíhal. Proto mě překvapuje, že Honda nestačí, Jikov se stejným výkon je tedy lepší při použití na BDR 700?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.167 (?), 5.9.2008 13:40

nemám zkušenost se 4taktem ale myslím si, že pro bubnové sekání jsou důležitějším parametrem otáčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 5.9.2008 13:45
Samotného mne udivilo, že je v tom takový rozdíl. S hondou jsem na jednobubnovce sekal, a taky nebyl problém. Přitom jikov iskra 1453 má tabulkových 4,7 HP. Je možné, že to je výkon v provozních otáčkách, zatímco honda udává výkon při max. otáčkách, nebo je BDR 700 nastavena na vyšší provozní otáčky, a při nižšších prostě dělá brajgl. Přeci jen ty bubny jsou malé, takže mohou být citlivější na snížení obvodové rychlosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 5.9.2008 13:48

Právě jsem u oběda nad tím přemýšlel, jestli to není jinak zpřevodované, ale jinak díky za postřehy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika