kultivátor



host - 198.206 (?)
1.3.2007 11:16
taky mě toto téma zajímá, nejsem ale bohužel kutil, takže ten kultivátor el. s obsahem 700 W budu muset vzít. Moc si ale od toho neslibuji. Nemá někdo zkušenost?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 198.206 (?), 1.3.2007 11:16
taky mě toto téma zajímá, nejsem ale bohužel kutil, takže ten kultivátor el. s obsahem 700 W budu muset vzít. Moc si ale od toho neslibuji. Nemá někdo zkušenost?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.101 (?), 27.2.2008 17:56

S obsahem 700 W? To radši s výkonem 700 kubíků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.243 (?), 1.3.2007 14:32
Já jsem se na to u Gardeny taky díval a vůbec mě to nenatchlo. Podle mne to nepřežije záruku. Navíc u rotavátoru svou roli hraje váha, aby jen neposkakoval po vršku. No a 700 W taky není nic moc. Nedělal jsem s tím, ale můj názor je nekupovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 28.2.2008 11:32

V době kdy se hospodařilo na zahradě, jsem měl podobný problém se zkypřením půdy.Různě jsem pátral po kypřiči, který by vyhovoval mým představám.Podmínka byla, abych to co zkypřím si hned nepošlapal, a to ani jeden nespňoval.Při návštěvě mého kamaráda, který řešil stejný problém, mně ukázal "prototyp" kypřiče.Měl jsem možnost jej vidět jak pracuje.Do týdne byl hotov a také nese na sobě název "Made in Chlup".Používal jsem jej na zkypření půdy na jaře, na promíchání kompostu a rozdrcení velkých rostlin v něm.Po projetí kompostem všechny zbytky rostlin byly jemně rozsekány.Hned se hlína mohla používat.Dokáže zkypřit i polotvrdou zeminu, ale musí se velmi opatrně. Na odplevelení záhonů.Po projetí záhonů všechen plevel i s kořenem zůstával v řádku na povrchu záhonu za kypřičem.To se nám podařilo společně realizovat /úplně náhodou/banální úpravou nožů když jsme si mysleli,že by to bylo dobré pro něco jiného.Nechci jej vychvalovat, stroj se chválí svou prací sám.Je sestaven ze dvou motorů 1,5 kW, 1410 ot./min., hloubka zkypření je 25 cm.Od doby používání kypřiče jsme neměli rozdvojenou mrkev, všechny byly rovné a dlouhé.Kypřič nemá pojezd, ale tím, že směr otáčení motorů je k sobě, tak tímto pohybem se snaží dostat dopředu.Je nutno jej však vést rovně a mírně  táhnout.Vypínání je přes reverzní vypínač.Začátek kypření spočívá v tom,že se postaví na nože a po spuštění motorů se sám zavrtá do země na výšku nožů/což trvá 1 až 2 vt./ a v žádném případě nemá snahu se zavrtát víc, než jsou dorazové plechy nad nožem a pak už má snahu jet dopředu.Já už jej v současné době používám velmi zřídka a tak by mohl změnit majitele a pomáhat tam, kde bude víc využit.Přečetl jsem si příspěvek od hosta 1.251/pod mým příspěvkem/ a záhon  2 x 1 m by byl zkypřen maximálně do 3 minut.

Celkový pohled
Celkový pohled
Poloha pro přepravu
Poloha pro přepravu
Poloha pracovní
Poloha pracovní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 3.3.2007 14:27
Mě zaujal někdy v roce 1998 elektrický kultivátor na pohon elektrickou vrtačkou, který tehdy vyráběl VOP (Vojenský opravárenský podnik) Nový Jičín v rámci nějakého doplňkového programu.  Měl stát okolo 3500. když jsem se rozhoupal a zajel tam, trefil jsem zrovna doprodej a dostal ho za 800.  Není to v podstatě nic jiného než řídítka s lankem, které ovládá vypínač na vrtačce, dole přizpůsobení na vrtačku se sundanou hlavou a šroubový převod s namontovanými kultivátorovými lopatkami.  Používám ho občas s vrtačkou Narex o výkonu 650 wattů a otáčkami 2800 nebo 1200 za minutu. Při otáčkách 2800 vrtačky má okolo 1,5 otáčky lopatek kultivátoru za sekundu. Práce s ním je poměrně fyzicky náročná, musí se tlačit do země, ale zároveň je to něco jako výkonová pojistka, když prostě narazí na pevný předmět, vyskočí nahoru a přežije i převod i vrtačka. Mohl by se doplnit elektronickou proudovou ochranou, pokud by se do kultivátoru zapletl nějaký silný kořen nebo klacek a zablokoval ho, do průměru cca 2 cm kořeny a klacky láme.Umí "nastrouhat" i ušlapanou zem, ale nejlíp se s ním dělá, když se záhon poryje předem rýčem.  Rozmělnit půdu na záhoně 2x1 metr do hloubky 20 cm  znamená tak 2 - 4 x ji tím kultivátorem "překopat" a trvá to tak 1-2 hodiny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.198 (?), 13.5.2019 23:52

Zdravím, nedávno som si kúpil na záhradu nový kultivátor, ešte ho nemám dlho len jednu sezónu ale napriek tomu som veľmi spokojný. Ide o Hecht 785 a je to dobrý stroj za dobrú cenu. Ocenujem na nom najmä dobrý výkon a spoľahlivé štartovanie. Dám radu všetkým, ktorí hľadajú nový kultivátor. Čítajte články na internete a dajte si poradiť od odborníkov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika