kultivátor



host - 196.198 (?)
13.5.2019 23:52

Zdravím, nedávno som si kúpil na záhradu nový kultivátor, ešte ho nemám dlho len jednu sezónu ale napriek tomu som veľmi spokojný. Ide o Hecht 785 a je to dobrý stroj za dobrú cenu. Ocenujem na nom najmä dobrý výkon a spoľahlivé štartovanie. Dám radu všetkým, ktorí hľadajú nový kultivátor. Čítajte články na internete a dajte si poradiť od odborníkov.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 198.206 (?), 1.3.2007 11:16
taky mě toto téma zajímá, nejsem ale bohužel kutil, takže ten kultivátor el. s obsahem 700 W budu muset vzít. Moc si ale od toho neslibuji. Nemá někdo zkušenost?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.101 (?), 27.2.2008 17:56

S obsahem 700 W? To radši s výkonem 700 kubíků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.243 (?), 1.3.2007 14:32
Já jsem se na to u Gardeny taky díval a vůbec mě to nenatchlo. Podle mne to nepřežije záruku. Navíc u rotavátoru svou roli hraje váha, aby jen neposkakoval po vršku. No a 700 W taky není nic moc. Nedělal jsem s tím, ale můj názor je nekupovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 28.2.2008 11:32

V době kdy se hospodařilo na zahradě, jsem měl podobný problém se zkypřením půdy.Různě jsem pátral po kypřiči, který by vyhovoval mým představám.Podmínka byla, abych to co zkypřím si hned nepošlapal, a to ani jeden nespňoval.Při návštěvě mého kamaráda, který řešil stejný problém, mně ukázal "prototyp" kypřiče.Měl jsem možnost jej vidět jak pracuje.Do týdne byl hotov a také nese na sobě název "Made in Chlup".Používal jsem jej na zkypření půdy na jaře, na promíchání kompostu a rozdrcení velkých rostlin v něm.Po projetí kompostem všechny zbytky rostlin byly jemně rozsekány.Hned se hlína mohla používat.Dokáže zkypřit i polotvrdou zeminu, ale musí se velmi opatrně. Na odplevelení záhonů.Po projetí záhonů všechen plevel i s kořenem zůstával v řádku na povrchu záhonu za kypřičem.To se nám podařilo společně realizovat /úplně náhodou/banální úpravou nožů když jsme si mysleli,že by to bylo dobré pro něco jiného.Nechci jej vychvalovat, stroj se chválí svou prací sám.Je sestaven ze dvou motorů 1,5 kW, 1410 ot./min., hloubka zkypření je 25 cm.Od doby používání kypřiče jsme neměli rozdvojenou mrkev, všechny byly rovné a dlouhé.Kypřič nemá pojezd, ale tím, že směr otáčení motorů je k sobě, tak tímto pohybem se snaží dostat dopředu.Je nutno jej však vést rovně a mírně  táhnout.Vypínání je přes reverzní vypínač.Začátek kypření spočívá v tom,že se postaví na nože a po spuštění motorů se sám zavrtá do země na výšku nožů/což trvá 1 až 2 vt./ a v žádném případě nemá snahu se zavrtát víc, než jsou dorazové plechy nad nožem a pak už má snahu jet dopředu.Já už jej v současné době používám velmi zřídka a tak by mohl změnit majitele a pomáhat tam, kde bude víc využit.Přečetl jsem si příspěvek od hosta 1.251/pod mým příspěvkem/ a záhon  2 x 1 m by byl zkypřen maximálně do 3 minut.

Celkový pohled
Celkový pohled
Poloha pro přepravu
Poloha pro přepravu
Poloha pracovní
Poloha pracovní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 3.3.2007 14:27
Mě zaujal někdy v roce 1998 elektrický kultivátor na pohon elektrickou vrtačkou, který tehdy vyráběl VOP (Vojenský opravárenský podnik) Nový Jičín v rámci nějakého doplňkového programu.  Měl stát okolo 3500. když jsem se rozhoupal a zajel tam, trefil jsem zrovna doprodej a dostal ho za 800.  Není to v podstatě nic jiného než řídítka s lankem, které ovládá vypínač na vrtačce, dole přizpůsobení na vrtačku se sundanou hlavou a šroubový převod s namontovanými kultivátorovými lopatkami.  Používám ho občas s vrtačkou Narex o výkonu 650 wattů a otáčkami 2800 nebo 1200 za minutu. Při otáčkách 2800 vrtačky má okolo 1,5 otáčky lopatek kultivátoru za sekundu. Práce s ním je poměrně fyzicky náročná, musí se tlačit do země, ale zároveň je to něco jako výkonová pojistka, když prostě narazí na pevný předmět, vyskočí nahoru a přežije i převod i vrtačka. Mohl by se doplnit elektronickou proudovou ochranou, pokud by se do kultivátoru zapletl nějaký silný kořen nebo klacek a zablokoval ho, do průměru cca 2 cm kořeny a klacky láme.Umí "nastrouhat" i ušlapanou zem, ale nejlíp se s ním dělá, když se záhon poryje předem rýčem.  Rozmělnit půdu na záhoně 2x1 metr do hloubky 20 cm  znamená tak 2 - 4 x ji tím kultivátorem "překopat" a trvá to tak 1-2 hodiny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.198 (?), 13.5.2019 23:52

Zdravím, nedávno som si kúpil na záhradu nový kultivátor, ešte ho nemám dlho len jednu sezónu ale napriek tomu som veľmi spokojný. Ide o Hecht 785 a je to dobrý stroj za dobrú cenu. Ocenujem na nom najmä dobrý výkon a spoľahlivé štartovanie. Dám radu všetkým, ktorí hľadajú nový kultivátor. Čítajte články na internete a dajte si poradiť od odborníkov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika