Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

V době kdy se hospodařilo na zahradě, jsem měl podobný problém se zkypřením půdy.Různě jsem pátral po kypřiči, který by vyhovoval mým představám.Podmínka byla, abych to co zkypřím si hned nepošlapal, a to ani jeden nespňoval.Při návštěvě mého kamaráda, který řešil stejný problém, mně ukázal "prototyp" kypřiče.Měl jsem možnost jej vidět jak pracuje.Do týdne byl hotov a také nese na sobě název "Made in Chlup".Používal jsem jej na zkypření půdy na jaře, na promíchání kompostu a rozdrcení velkých rostlin v něm.Po projetí kompostem všechny zbytky rostlin byly jemně rozsekány.Hned se hlína mohla používat.Dokáže zkypřit i polotvrdou zeminu, ale musí se velmi opatrně. Na odplevelení záhonů.Po projetí záhonů všechen plevel i s kořenem zůstával v řádku na povrchu záhonu za kypřičem.To se nám podařilo společně realizovat /úplně náhodou/banální úpravou nožů když jsme si mysleli,že by to bylo dobré pro něco jiného.Nechci jej vychvalovat, stroj se chválí svou prací sám.Je sestaven ze dvou motorů 1,5 kW, 1410 ot./min., hloubka zkypření je 25 cm.Od doby používání kypřiče jsme neměli rozdvojenou mrkev, všechny byly rovné a dlouhé.Kypřič nemá pojezd, ale tím, že směr otáčení motorů je k sobě, tak tímto pohybem se snaží dostat dopředu.Je nutno jej však vést rovně a mírně  táhnout.Vypínání je přes reverzní vypínač.Začátek kypření spočívá v tom,že se postaví na nože a po spuštění motorů se sám zavrtá do země na výšku nožů/což trvá 1 až 2 vt./ a v žádném případě nemá snahu se zavrtát víc, než jsou dorazové plechy nad nožem a pak už má snahu jet dopředu.Já už jej v současné době používám velmi zřídka a tak by mohl změnit majitele a pomáhat tam, kde bude víc využit.Přečetl jsem si příspěvek od hosta 1.251/pod mým příspěvkem/ a záhon  2 x 1 m by byl zkypřen maximálně do 3 minut.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika