Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Mě zaujal někdy v roce 1998 elektrický kultivátor na pohon elektrickou vrtačkou, který tehdy vyráběl VOP (Vojenský opravárenský podnik) Nový Jičín v rámci nějakého doplňkového programu.  Měl stát okolo 3500. když jsem se rozhoupal a zajel tam, trefil jsem zrovna doprodej a dostal ho za 800.  Není to v podstatě nic jiného než řídítka s lankem, které ovládá vypínač na vrtačce, dole přizpůsobení na vrtačku se sundanou hlavou a šroubový převod s namontovanými kultivátorovými lopatkami.  Používám ho občas s vrtačkou Narex o výkonu 650 wattů a otáčkami 2800 nebo 1200 za minutu. Při otáčkách 2800 vrtačky má okolo 1,5 otáčky lopatek kultivátoru za sekundu. Práce s ním je poměrně fyzicky náročná, musí se tlačit do země, ale zároveň je to něco jako výkonová pojistka, když prostě narazí na pevný předmět, vyskočí nahoru a přežije i převod i vrtačka. Mohl by se doplnit elektronickou proudovou ochranou, pokud by se do kultivátoru zapletl nějaký silný kořen nebo klacek a zablokoval ho, do průměru cca 2 cm kořeny a klacky láme.Umí "nastrouhat" i ušlapanou zem, ale nejlíp se s ním dělá, když se záhon poryje předem rýčem.  Rozmělnit půdu na záhoně 2x1 metr do hloubky 20 cm  znamená tak 2 - 4 x ji tím kultivátorem "překopat" a trvá to tak 1-2 hodiny.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika