Jaké jsou zkušenosti s křovinořezy Oleo-mac?



host - 118.44 (?)
7.7.2010 19:37
Mám taky OM 740 asi 7 let a v práci přes 10let ale je mi to trapný furt dokola o tom básnit ale básní tu i o jiných značkách tak proč né o OM. Je to celkem dobrá značka ale asi na svoji dobu, jestli jsou to 10let staré stroje tak nemůžete od nich očekávat stejný výkon a spotřebu jako od nejlepších špiček dnešní doby, Ale když se zamyslíte čím novější stroj tím nižší spotřeba a tím je i háklivější na kvalitu benzínu a jeho spotřebu, A na to mnoho majitelů dojede jsou zvyklí benzín s olejem používat i rok starý ale nové stroje už to nerozdýchají.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 161.9 (?), 27.3.2007 8:46
Asi platí, že pokud se hobby nářadí používá jako hobby nářadí (a to myslím v dobrém slova smyslu) a ne jako profesionální, splní očekávání svého majitele a to za předpokladu předepsané údržby. Pro profesionální nasazení je zkrátka třeba volit profesionální techniku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.22 (?), 2.9.2007 17:50
Mám křovinořez Oleo-Mac 740T (z roku) 1997 - tedy 10 let. Má naběháno 200 motohodin (píšu si). Provozuji ho na brčálově zelený olej (rozlévaný do 1,5 l flašek  :-))  )  z Husqvarny - mísící poměr 1:50.  2x ročně doplněno molybdenové mazivo do úhlového převodu, svíčka původní (Champion) bez znatelné změny v chování když jsem ji zkoušel vyměnit za novou, startuje skvěle. Trošku hrubší volnoběh.  V otáčkách skvělý.  Oceňuji  větší kryt řeznéhu nástroje - zvláště při sekání strunou. Trošku horší odpružení "řidítek - takže na profi-nasazení bych řekl, že to není. Mám za sebou asi 2 sedmihodinové maratony s tímto strojem a po takto dlouhé šichtě už to není nic moc. Jinak 2-3 hod. se dá v pohodě. Sekal jsem i s Huqvarnou 235R (je pravda, že podle mě to byla chudinka - neznal jsem její historii), ale tam mě štvalo příliš měkké uložení "řidítek" na hlavní tyči - nevibrovalo to tak, ale v jakémkoliv větším záběru se to mělo snahu všelijak kroutit. To u Oleo-Mac není.  Jelikož mám ještě to starší uchycení "řidítek" (teď už dělají myslím jiné), tak se mi stávalo, že se mi řidítka na hlavní trubce pootočila vždy na tu stranu, na kterou jsem při sekání více zabíral - guma, která měla sloužit jakoby k odpružení se postupně klouzala po té hliníkové trubce - po dlouhých letech povolování, narovnání a utahování jsem to vyřešil tak, že jsem gumu i hliníkovou trubku řádně odmastil(perchlórethylen), rozpustil rozdrcenou pryskyřici (to, co se dávalo do pneumatik, nebo kalafunu) v technickém benzínu(myslím), a příslušnémísto dotyku namazal - benzín se odpařil a zůstala jen tenká vrstva pryskyřice- složil jsem to a sešrouboval -> drží to jak helvétská víra. od té doby (asi 4 roky) se to ani nehlo.
Jinak  jediná závada - praskla přívodní hadička benzínu z nádrže do karburátoru - stačilo uříznou a znovu nasadit - v Mountfieldu samotnou hadičku neprodávají - musel bych si koupit komplet přívodu paliva asi za 450 Kč :-).  Po 10-ti letech vyměněn palivový filtr. Občas jsem vyčistil žebrování válce a svíčku a vzduchový filtr(molitan).  Řekl bych, že spotřeba je rozumná - na jednu nádrž (0,85 l) sekám tak 70-80 minut, s kotoučem tak 90-100minut, za vlhkého počasí je spotřeba ještě nižší (buď je křehčí tráva nebo je ten vlhký a chladnější vzuch opryvdu znát  :-)  )
Sekám ve všech možných režimech - struna (3 mm), osvědčený kotouč - 3 zuby - osvěčil se mi na ostružiní, pilový kotouč - 22 zubů (to je dělník na silnější klacky a slabší stromky), kultivátor a podobné ptákoviny jsem nezkoušel. Sekal jsem kempy, sady, něco místním myslivcům, náves, obsekával zahrádku (záhony), "hektary" dvoumetrových kopřiv :-))
Důležité je, bych řekl, nezničit úhlový převod - tzn. dávat pozor na mazání-jak jsem se dočetl, tak cena kolem 4700,- (ale myslím si, že to platí i pro Husqvarnu a ostatní), a samozřejmě ho nepřidřít-oprava kolem 7000,-  :-)) .  Už se mi zespodu začíná zeslabovat strunový adaptér, ale myslím si, že ještě tak 2-3 roky vydrží (cena kolem 600,-) .

Tak to je asi tak vše, na co jsem si vzpomněl.

Jimy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.12 (?), 3.9.2007 11:07
Křovinořez  Oleo Mac 735 vlastním již osmý rok a používám ho na sekání (převážně strunou) kolem rozsáhlé hospodářské usedlosti. Dosud jsem naprosto spokojen. I když ho občas "týrám" při sečení strunou o průměru 2,4mm na poměrně vysoké trávě a cítím, že toho má skoro dost., zatím nezklamal a pracuje bez poruch. Kromě pravidelného mazání úhlového převodu, vyměněného prodřeného víčka strunové hlavy a preventivně vyměněné svíčky nic jiného nepotřeboval a v žádném servisu dosud nebyl. Používám směs oleje PROSINT nebo HUSQUARNA v poměru 1:50. Je pravdou, že vibrace zejména při delším sečení jsou nepříjemné, ale stejně déle jak 3 hod jsem nikdy v kuse nesekal a to se dá ještě vydržet. Kromě dosud bezproruchového provozu oceňuji poměrně nízkou váhu a velmi dobrou akceleraci. Jedinou závadou, která mě štvala, byl nedržící zámek plastové spony  zádových  popruhů, který je plastový a přestává již držet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.65 (?), 3.9.2007 23:54
Přenos vibrací na ruce jsem celkem úspěšně omezil použitím antivibračních rukavic. Koupil jsem ty nejlevnější za 130,- Kč v prodejně s osobními ochrannými pomůckami. Antivibrační rukavice nabízené v prodejnách se zahradní technikou jsou příliš drahé, stejně tak jako vložky vzduchových filtrů do motoru Honda 160 - 190 GCV. Filtr se dá sehnat od Oregonu za 170,- Kč místo 310,- Kč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.195 (?), 6.9.2007 18:03
Naprostý souhlas, mám stejné zkušenosti, za 7 let provozu se projevila jediná závada, a to utřepaný drát od vypínače. Jinak je vše původní. Ten velký kryt má ale i další výhody, například se tam vleze daleko větší kotouč, než u konkurence, dále podstatně více chrání obsluhu před odlétající trávou při kosení strunou. Ty vibrace bych zase až tak tragicky neviděl, při přímém srovnání s HQ jsem nezaznamenal rozdíl, ten by snad mohl být ve srovnání s nějakým 4taktem. Jinak ze zkušenosti s HQ 235, tak ta v práci vydržela necelou sezónu, vrácena v záruční době a vyměněna za Jonsered stejné třídy, po uplynutí záruční doby se už rozsypala spojka, shořelo zapalování, takže jen opravy si vyžádaly 4000 Kč. No naštěstí je to firemní, ale doma bych to nechtěl! A to s tím pracuje jeden člověk, který má doma hospodářství, takže to není žádný amatér. Plocha kterou s tím seká je asi 1500 m2.
Ještě k tomu sečení trávy bych doporučil použít místo trojzubců osmizubý kotouč, klade o hodně menší odpor a navíc lze ukládat trávu do pokosů. Také obsluha není obtěžována odlétajícími úlomky trávy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.1 (?), 24.12.2008 16:40

Já sem koupil křoviňák OM s objemem 35ccm. Používám ho hobby (zahrada cca 2000m)+ občasně brigádky v lese na vyžinování. Mám ho 2,5 roku a bez jediné závady. Údržba pouze 1x ročně (+pravidelně doplňování maziva v kloubu) a naprostá spokojenost. Zde popisované závady slyším prvně, ale uznávám (co sem sekal s kamarádovým Partnerem 50ccm), že to není bůhvý jaká kvalita, ale na zahradu si myslím, že bohatě postačí. Vzhledem ke značce asi člověk musí mít štestí na kvalitní kousek... Klidně ale bych, dle mých dosavadních zkušenostní, koupil OM znovu.

Martin Pekárek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.87 (?), 24.12.2008 21:00

Od jara 2008 mám OM BC 360 - 4T se čtyřtaktem Honda rukojení ve tvaru T. Používám jej jako hobby a pro zábavu občas sekám i traviny, rákos a podobné byliny i mlází mimo můj pozemek, tak mě ta práce baví. Je mi jasné, že na hobby sekání by stačil menší model, ale ta síla motoru 1,2 kW se využitje i při občasném sekání vyšší trávy. Zkrátka jde o komfort a proč to ne¨přiznat mít i něco trochu lepšího. Po půl roce nebo 50 hodinách se mění olej v motoru, což jsem provedl. Po destei hodinách by se měl mazat úhlový převod, pro jisotu jej mažu před každným sekáním. Komponenty z durlaové slitiny se velmi dobře čistí - pravidelně mokrý hadr a otřít. Maximální průměr struny je 2,4 mm, s tou sekám nejraději. Mám také třízubý kotouč na rákosí a mlází - využuiji, neboť můj pozemek je ohraničen slepým ramenem a ještě vlstním nylonový kotou pro obsíkání plotů - skvělá věc, jenom my moh být trvanlivější, ale zase neničí plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 118.44 (?), 7.7.2010 19:37
Mám taky OM 740 asi 7 let a v práci přes 10let ale je mi to trapný furt dokola o tom básnit ale básní tu i o jiných značkách tak proč né o OM. Je to celkem dobrá značka ale asi na svoji dobu, jestli jsou to 10let staré stroje tak nemůžete od nich očekávat stejný výkon a spotřebu jako od nejlepších špiček dnešní doby, Ale když se zamyslíte čím novější stroj tím nižší spotřeba a tím je i háklivější na kvalitu benzínu a jeho spotřebu, A na to mnoho majitelů dojede jsou zvyklí benzín s olejem používat i rok starý ale nové stroje už to nerozdýchají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.108 (?), 7.7.2010 19:43

Máte recht.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.119 (?), 12.7.2010 19:00

Zdravím všechny diskutující,

dovolil bych si napsat svůj poznatek s cca 5 let starým oleomacem 725T. Sekáno na zahradě cca 800m2 porost trávy vysoký tak 30-40 cm, sem tam nějaká ta dužnina silnější. No na to že ten stroj je cca 5 let starý, v sezóne párkrát do roka v provozu a vypadá že servis vůbec neviděl tak musím říct že sem překvapen funkčností. Motor s 25 ccm se celkem často v té vyšší trávě dusil, ale sekat se strunou se dalo, na můj vkus má plynová páčka celkem velký odpor (možná to je tím neservisováním - vlastní ho babička 82 let a seče s ním kde kdo s rodiny kdo to doslova nastartuje...). I s nějakou "stoletou" směsí startuje tak na třetí zátah, akorát bez sytiče a plynu během chvíle sám chcípal, tak pomohl šroubovák a seřízení karburátoru, resp jediné seřízení co tam je je omezení minimálního plynu šroubkem, takže teď drží volnoběh i bez sytiče, ale bohužel nástroj se sem tam protočí, což sem přisuzoval tak trochu i té starší směsi. s čerstvou směsí, u které sem si nebyl jistej jakej zvolit poměr, tak sem pro jistotu namíchal cca 1:40 žádnej problém. Jinak po sekání se mi zdálo že dost dlouho drží kapotáž vysokou teplotu, jako velký plus bych viděl takřka žádnou spotřebu :) v porovnání s naším 40 ccm kouskem todle vůbec nežere i při takřka permanentním plném plynu. Takže na nějaké to sečení zahrady párkrát do roka, kde je jen tráva a sem tam něco odolnějšího bych si to pro člověka co se o nástroj nechce starat troufil i doporučit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika