Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Zahradní technika > Jaké jsou zkušenosti s křovinořezy Oleo-mac?

Jaké jsou zkušenosti s křovinořezy Oleo-mac?

host - xxx.xxx.118.44 (?)
7.7.2010 19:37
Mám taky OM 740 asi 7 let a v práci přes 10let ale je mi to trapný furt dokola o tom básnit ale básní tu i o jiných značkách tak proč né o OM. Je to celkem dobrá značka ale asi na svoji dobu, jestli jsou to 10let staré stroje tak nemůžete od nich očekávat stejný výkon a spotřebu jako od nejlepších špiček dnešní doby, Ale když se zamyslíte čím novější stroj tím nižší spotřeba a tím je i háklivější na kvalitu benzínu a jeho spotřebu, A na to mnoho majitelů dojede jsou zvyklí benzín s olejem používat i rok starý ale nové stroje už to nerozdýchají.
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

host - xxx.xxx.161.9 (?)
28.1.2007 13:55, počet návštěv: 126742
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Zatím se zde spíše diskutuje o motorových pilách této značky. Jaké jsou zkušenosti s křovinořezy tohoto výrobce?
Připojit reakci   

host - xxx.xxx.179.6 (?)
28.1.2007 17:54
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Podívejte se např. na příspěvky tématu  "Marunaka nebo SOLO", ale i některých dalších o křovinořezech a několik příspěvků k Oleo-mac tam najdete.

M.P.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.243.205 (?)
28.1.2007 18:54
Zkušenosti jsou většinou stejné jako s motorovkama. V našem městě si tady firma na údržbu zeleně nakoupila před pár lety OM, sekali s nima jednu sezónu a pak si museli koupit HQ protože ten oleo mac v profi provozu prostě nevydrží a ještě k tomu je drahej.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.45.222 (?)
29.1.2007 21:53
Velice solidní za zajímavou cenu. Ale chce to údržbu a dát pozor na palivo.
Jako každý stroj.  Kamarád se živý sekáním, má jich 6 a je  v klidu.
Měl STIHLA za 36,  každý rok opravy za  10 tisíc. Kromě  roku 1. Tak začínal,
teť má  6 průjmů a  za cenu  značkového má 2.  A za opravu značkového má taky 2 opravy.
Připojit reakci

Josef Benik (2)
29.1.2007 23:21
Spokojenost 200ha v lese, bez poruch(vážnějších) Teď mám Stigu
Obrázky:
Tak se živím
Tak se živím
Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.9 (?)
26.3.2007 18:20

Jako jsou poznatky z praxe u modelů OM Sparta 25 a OM 725 T Ergo?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.30 (?)
30.1.2007 6:54
Mám OM 733S od roku 1995. Používám pro hobby sečení, ale v poměrně obtížném terénu. Po deseti letech první závada. ulomený ozub na rohatce cívky startovací šňůry. I když se tento typ už neprodává, cívku jsem bez problémů u Mountfieldu koupil(100,-Kč). Takže spokojenost.
Připojit reakci

Leoš (82)
30.1.2007 9:09
Tak tato závada patří do častých. Ale bohužel nemáme takové super štěstí jako Vy.
Přišel sem pán se stejnou závadou, kterou po roce chtěl nechat opravit jako záruční. Údajně mu řekli že to je jasná  vina obsluhy a pokud to chce koupit, tak pouze na objednávku. Po dvou měsících mu to nedodali i když to urgoval. Začal to shánět po Brně všude možně. Pokoušel se to i lepit, ale záhy to upadlo. Nakonec mu to bylo dodáno, ale prý z nějakého jiného modelu, nebo jiného stroje, přesněji se nechtěli vyjádřit. Ostatní  opravy u OM mají obdobný průběh. Poradil jsem mu, aby s tím tak neškubal při startu a odešel.

U dobrého křovinořezu se toto nemůže stát, proto že startovací segment má silenblok, který krátkodobý špičkový kroutící moment rozloží.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.19.182 (?)
26.3.2007 22:19
Oleo-mac  726T - mám ho již deset let, seče zahradu a louku až 2m vysokou trávu. Vše s původní svíčkou, 2x ročně trocha grafitové vazelíny koupené v tubě s křovinořezem, benzín běžný s olejem od pumpy i dva roky starý a vše bez problémů.     Milan
Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.12 (?)
26.3.2007 22:48
Mám také Oleo mac 726T. Nevím přesně jak dlouho, ale odhaduji minimálně 12 let. Sekám 2x až 3x ročně asi 2000m2, včetně vysoké trávy s dřevitými výmladky. Na nižší trávu používám strunu, jinak ocelový dvoubřitý nůž. Benzín také používám třeba víc jak půl roku starý, olej originál Oleo mac 1:50. Na jaře doplním mazivo, jinak žádnou údržbu nedělám. Stále slouží bez problémů. Za tu dobu jediné závady byly prasklá hadička přívodu paliva a přetržená startovací šňůra. Tu jsem si vyměnil sám, ale dost jsem při tom nadával, protože se musel kvůli tomu celý křovinořez rozebrat. Na mé potřeby jsem s ním spokojen. Navíc v době, kdy jsem ho kupoval byl oproti zvučnějším značkám mnohem levnější. Tehdy jsam za něj dal asi 8000,- Kč.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.9 (?)
27.3.2007 8:46
Asi platí, že pokud se hobby nářadí používá jako hobby nářadí (a to myslím v dobrém slova smyslu) a ne jako profesionální, splní očekávání svého majitele a to za předpokladu předepsané údržby. Pro profesionální nasazení je zkrátka třeba volit profesionální techniku.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.22 (?)
2.9.2007 17:50
Mám křovinořez Oleo-Mac 740T (z roku) 1997 - tedy 10 let. Má naběháno 200 motohodin (píšu si). Provozuji ho na brčálově zelený olej (rozlévaný do 1,5 l flašek  :-))  )  z Husqvarny - mísící poměr 1:50.  2x ročně doplněno molybdenové mazivo do úhlového převodu, svíčka původní (Champion) bez znatelné změny v chování když jsem ji zkoušel vyměnit za novou, startuje skvěle. Trošku hrubší volnoběh.  V otáčkách skvělý.  Oceňuji  větší kryt řeznéhu nástroje - zvláště při sekání strunou. Trošku horší odpružení "řidítek - takže na profi-nasazení bych řekl, že to není. Mám za sebou asi 2 sedmihodinové maratony s tímto strojem a po takto dlouhé šichtě už to není nic moc. Jinak 2-3 hod. se dá v pohodě. Sekal jsem i s Huqvarnou 235R (je pravda, že podle mě to byla chudinka - neznal jsem její historii), ale tam mě štvalo příliš měkké uložení "řidítek" na hlavní tyči - nevibrovalo to tak, ale v jakémkoliv větším záběru se to mělo snahu všelijak kroutit. To u Oleo-Mac není.  Jelikož mám ještě to starší uchycení "řidítek" (teď už dělají myslím jiné), tak se mi stávalo, že se mi řidítka na hlavní trubce pootočila vždy na tu stranu, na kterou jsem při sekání více zabíral - guma, která měla sloužit jakoby k odpružení se postupně klouzala po té hliníkové trubce - po dlouhých letech povolování, narovnání a utahování jsem to vyřešil tak, že jsem gumu i hliníkovou trubku řádně odmastil(perchlórethylen), rozpustil rozdrcenou pryskyřici (to, co se dávalo do pneumatik, nebo kalafunu) v technickém benzínu(myslím), a příslušnémísto dotyku namazal - benzín se odpařil a zůstala jen tenká vrstva pryskyřice- složil jsem to a sešrouboval -> drží to jak helvétská víra. od té doby (asi 4 roky) se to ani nehlo.
Jinak  jediná závada - praskla přívodní hadička benzínu z nádrže do karburátoru - stačilo uříznou a znovu nasadit - v Mountfieldu samotnou hadičku neprodávají - musel bych si koupit komplet přívodu paliva asi za 450 Kč :-).  Po 10-ti letech vyměněn palivový filtr. Občas jsem vyčistil žebrování válce a svíčku a vzduchový filtr(molitan).  Řekl bych, že spotřeba je rozumná - na jednu nádrž (0,85 l) sekám tak 70-80 minut, s kotoučem tak 90-100minut, za vlhkého počasí je spotřeba ještě nižší (buď je křehčí tráva nebo je ten vlhký a chladnější vzuch opryvdu znát  :-)  )
Sekám ve všech možných režimech - struna (3 mm), osvědčený kotouč - 3 zuby - osvěčil se mi na ostružiní, pilový kotouč - 22 zubů (to je dělník na silnější klacky a slabší stromky), kultivátor a podobné ptákoviny jsem nezkoušel. Sekal jsem kempy, sady, něco místním myslivcům, náves, obsekával zahrádku (záhony), "hektary" dvoumetrových kopřiv :-))
Důležité je, bych řekl, nezničit úhlový převod - tzn. dávat pozor na mazání-jak jsem se dočetl, tak cena kolem 4700,- (ale myslím si, že to platí i pro Husqvarnu a ostatní), a samozřejmě ho nepřidřít-oprava kolem 7000,-  :-)) .  Už se mi zespodu začíná zeslabovat strunový adaptér, ale myslím si, že ještě tak 2-3 roky vydrží (cena kolem 600,-) .

Tak to je asi tak vše, na co jsem si vzpomněl.

Jimy
Připojit reakci

host - xxx.xxx.235.12 (?)
3.9.2007 11:07
Křovinořez  Oleo Mac 735 vlastním již osmý rok a používám ho na sekání (převážně strunou) kolem rozsáhlé hospodářské usedlosti. Dosud jsem naprosto spokojen. I když ho občas "týrám" při sečení strunou o průměru 2,4mm na poměrně vysoké trávě a cítím, že toho má skoro dost., zatím nezklamal a pracuje bez poruch. Kromě pravidelného mazání úhlového převodu, vyměněného prodřeného víčka strunové hlavy a preventivně vyměněné svíčky nic jiného nepotřeboval a v žádném servisu dosud nebyl. Používám směs oleje PROSINT nebo HUSQUARNA v poměru 1:50. Je pravdou, že vibrace zejména při delším sečení jsou nepříjemné, ale stejně déle jak 3 hod jsem nikdy v kuse nesekal a to se dá ještě vydržet. Kromě dosud bezproruchového provozu oceňuji poměrně nízkou váhu a velmi dobrou akceleraci. Jedinou závadou, která mě štvala, byl nedržící zámek plastové spony  zádových  popruhů, který je plastový a přestává již držet.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.65 (?)
3.9.2007 23:54
Přenos vibrací na ruce jsem celkem úspěšně omezil použitím antivibračních rukavic. Koupil jsem ty nejlevnější za 130,- Kč v prodejně s osobními ochrannými pomůckami. Antivibrační rukavice nabízené v prodejnách se zahradní technikou jsou příliš drahé, stejně tak jako vložky vzduchových filtrů do motoru Honda 160 - 190 GCV. Filtr se dá sehnat od Oregonu za 170,- Kč místo 310,- Kč.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.195 (?)
6.9.2007 18:03
Naprostý souhlas, mám stejné zkušenosti, za 7 let provozu se projevila jediná závada, a to utřepaný drát od vypínače. Jinak je vše původní. Ten velký kryt má ale i další výhody, například se tam vleze daleko větší kotouč, než u konkurence, dále podstatně více chrání obsluhu před odlétající trávou při kosení strunou. Ty vibrace bych zase až tak tragicky neviděl, při přímém srovnání s HQ jsem nezaznamenal rozdíl, ten by snad mohl být ve srovnání s nějakým 4taktem. Jinak ze zkušenosti s HQ 235, tak ta v práci vydržela necelou sezónu, vrácena v záruční době a vyměněna za Jonsered stejné třídy, po uplynutí záruční doby se už rozsypala spojka, shořelo zapalování, takže jen opravy si vyžádaly 4000 Kč. No naštěstí je to firemní, ale doma bych to nechtěl! A to s tím pracuje jeden člověk, který má doma hospodářství, takže to není žádný amatér. Plocha kterou s tím seká je asi 1500 m2.
Ještě k tomu sečení trávy bych doporučil použít místo trojzubců osmizubý kotouč, klade o hodně menší odpor a navíc lze ukládat trávu do pokosů. Také obsluha není obtěžována odlétajícími úlomky trávy.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.28.1 (?)
24.12.2008 16:40

Já sem koupil křoviňák OM s objemem 35ccm. Používám ho hobby (zahrada cca 2000m)+ občasně brigádky v lese na vyžinování. Mám ho 2,5 roku a bez jediné závady. Údržba pouze 1x ročně (+pravidelně doplňování maziva v kloubu) a naprostá spokojenost. Zde popisované závady slyším prvně, ale uznávám (co sem sekal s kamarádovým Partnerem 50ccm), že to není bůhvý jaká kvalita, ale na zahradu si myslím, že bohatě postačí. Vzhledem ke značce asi člověk musí mít štestí na kvalitní kousek... Klidně ale bych, dle mých dosavadních zkušenostní, koupil OM znovu.

Martin Pekárek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.174.87 (?)
24.12.2008 21:00

Od jara 2008 mám OM BC 360 - 4T se čtyřtaktem Honda rukojení ve tvaru T. Používám jej jako hobby a pro zábavu občas sekám i traviny, rákos a podobné byliny i mlází mimo můj pozemek, tak mě ta práce baví. Je mi jasné, že na hobby sekání by stačil menší model, ale ta síla motoru 1,2 kW se využitje i při občasném sekání vyšší trávy. Zkrátka jde o komfort a proč to ne¨přiznat mít i něco trochu lepšího. Po půl roce nebo 50 hodinách se mění olej v motoru, což jsem provedl. Po destei hodinách by se měl mazat úhlový převod, pro jisotu jej mažu před každným sekáním. Komponenty z durlaové slitiny se velmi dobře čistí - pravidelně mokrý hadr a otřít. Maximální průměr struny je 2,4 mm, s tou sekám nejraději. Mám také třízubý kotouč na rákosí a mlází - využuiji, neboť můj pozemek je ohraničen slepým ramenem a ještě vlstním nylonový kotou pro obsíkání plotů - skvělá věc, jenom my moh být trvanlivější, ale zase neničí plot.

Připojit reakci

7.7.2010 19:37
Mám taky OM 740 asi 7 let a v práci přes 10let ale je mi to trapný furt dokola o tom básnit ale básní tu i o jiných značkách tak proč né o OM. Je to celkem dobrá značka ale asi na svoji dobu, jestli jsou to 10let staré stroje tak nemůžete od nich očekávat stejný výkon a spotřebu jako od nejlepších špiček dnešní doby, Ale když se zamyslíte čím novější stroj tím nižší spotřeba a tím je i háklivější na kvalitu benzínu a jeho spotřebu, A na to mnoho majitelů dojede jsou zvyklí benzín s olejem používat i rok starý ale nové stroje už to nerozdýchají.
Připojit reakci

PP. (5409) - xxx.xxx.147.108 (?)
7.7.2010 19:43

Máte recht.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.28.119 (?)
12.7.2010 19:00

Zdravím všechny diskutující,

dovolil bych si napsat svůj poznatek s cca 5 let starým oleomacem 725T. Sekáno na zahradě cca 800m2 porost trávy vysoký tak 30-40 cm, sem tam nějaká ta dužnina silnější. No na to že ten stroj je cca 5 let starý, v sezóne párkrát do roka v provozu a vypadá že servis vůbec neviděl tak musím říct že sem překvapen funkčností. Motor s 25 ccm se celkem často v té vyšší trávě dusil, ale sekat se strunou se dalo, na můj vkus má plynová páčka celkem velký odpor (možná to je tím neservisováním - vlastní ho babička 82 let a seče s ním kde kdo s rodiny kdo to doslova nastartuje...). I s nějakou "stoletou" směsí startuje tak na třetí zátah, akorát bez sytiče a plynu během chvíle sám chcípal, tak pomohl šroubovák a seřízení karburátoru, resp jediné seřízení co tam je je omezení minimálního plynu šroubkem, takže teď drží volnoběh i bez sytiče, ale bohužel nástroj se sem tam protočí, což sem přisuzoval tak trochu i té starší směsi. s čerstvou směsí, u které sem si nebyl jistej jakej zvolit poměr, tak sem pro jistotu namíchal cca 1:40 žádnej problém. Jinak po sekání se mi zdálo že dost dlouho drží kapotáž vysokou teplotu, jako velký plus bych viděl takřka žádnou spotřebu :) v porovnání s naším 40 ccm kouskem todle vůbec nežere i při takřka permanentním plném plynu. Takže na nějaké to sečení zahrady párkrát do roka, kde je jen tráva a sem tam něco odolnějšího bych si to pro člověka co se o nástroj nechce starat troufil i doporučit

Připojit reakci

host - xxx.xxx.187.131 (?)
3.8.2010 19:40

Mám oleo mac 733 T z roku 1996 tedy funguje již 14 let s 1 opravou a to v druhém roce provozu cena opravy 600 kč.Od té doby vše ok, je to nesmrtelný stroj.Jako perličku dodám, že jsem již 5 let nemazal úhlový převod a pořát tam mazivo je.V zimě kupuji nový křoviňák zase oleo mac ale ten nejsilnější, který je v nabídce. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.182.202 (?)
3.8.2010 22:08

To buďte rád, že Vám křovinořez sloužil dlouhá léta bez závady. Také jde o to, kolik jste s ním sekal za tu dobu hodin a co jste s ním sekal. Dneska už ta kvalita není, to,co bývala dříve. To bohužel platí u většiny výrobků.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.58.175 (?)
21.3.2011 14:13

Mám 7 let model 740T a jsem typickej neználek. Dvakrát za tu dobu jsem ho vzal na prohlídku do servisu a jinak občas mažu převod a jen dolévám směs. Bez problému seču se strunou a trojzubem.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.101.219 (?)
9.4.2011 21:01

take se musim přidat, mame krovinořez oleomac.ten nejslabší co se dal v té době pry koupit(nemá řiditka, jen rukojeť),myslim obsah 22?  koupen 7.8.1994..Nic jsem o tom nevěděl, nezajímal se, lilo se do toho vše,,od m2t po janevim coještě, vzdy mícháno na dlouho a od oka, hlavně zádný záběh, koupil se a už jsme se těšili jak posekáme sad za den.a tak furt pryč.mam novou pilu hq, tak jsem zlistil ze mam čistil nějaky filtr, tak jsem loni z kroviňáku po skoro 16 letech vyndal ovalnou kupku sena a bordelu, asi 5* ji proplachl a zlistil že je to filtr.provozován většinou na kotouč.akorát hůře startuje od začátku po dnešek, prostě žádná zmena, až asi loni jsem se v tomto fóru dozvěděl, ze jsme koupili vlastně šmejd, co nic nevydrží!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.136 (?)
3.11.2011 11:11

Já měl OM a brzy mě odešel,  ted mám Homelite HBC - 1000EX a zatrím, musím zaklepat slouží. Doporučil mi ho přímo zahradník kamarád.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.190.253 (?)
9.8.2012 16:28

Zdravím, křovinořez Oleo-mac 740T jsem nastartoval, ten po malé chvíli zhasl a nyní již nejde nastartovat, ne, že by nechytl, ale nejde ani protočit startovací lanko, jako by bylo napevno. Vzhledem k tomu, že s křovinořezem nemám vůbec žádnou zkušenost, prosím o radu, zda třeba není nějaká pojistka, nebo tak něco, nebo zda došlo k nějaké závažnější poruše. Vím, že takhle se to asi těžko posuzuje, jde mi o to, jestli někdo nemá s touto závadou nějakou zkušenost. Za případnou radu moc děkuji.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.126 (?)
4.11.2011 7:43

Věřte že ty nové OM již zdaleka nejsou to co byli ty staré co vám drží 10let i víc - taky takový mám 26T a 740), ale mám i nový model BC 380 a asi 3r Ergo ten je častěji porouchaný než funkční - fakt nespolehlyví šmejd. Už si nikdy v M. nic nekoupím, pokud nesníží ceny min. na polovic a 7.letou zruku si můžou nechat - tim už nikoho neoblbnou protože materiální a výrobní vady se vždy projevý cca do roka, zbytek je z 99,9% jen opotřebení a nesprávná maniulace

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.72 (?)
4.11.2011 12:08

koupil jsem před 2 roky OM Sparta 380T na polském eshopu za poloviční cenu jako v českém Mounfieldu. Kurýrem dorazila do dvou dnů. Používám na pozemku 7000 m, teď už spíše na dosekávání, před tím i na větší plochy. Za tu cenu skvělá záležitost, i když nejsem nadšencem pro tuto značku. Když srovnám hodnotu, kterou jsem dostal, s tím, že bych si křovinořez musel půjčovat, tak je to skvělý poměr hodnota/cena.

Teď jsem se díval, stojí 5 750. Doporučuji.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.136 (?)
7.11.2011 14:28

Já mám Stigu. Ten křovinořez mám 6 let a ještě se nepokazil. Ani Homelite ani Oleomac neznam. Ale zkuste se zeptat primo v nejake zahradni technice. Tam vam urcite poradi spravne.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.239.112 (?)
7.11.2011 18:18

K 11 let starému OM 746T (opotřebovaný a stále plně funkční)  jsem loni koupil OM753T. Vibrace jsou menší, síla motoru vynikající. Strunou jde sekat každou trávu. Trochu se mi hřála hřídel, tak mi to během jednoho dne přimazali a je to v pořádku. Neřekl bych, že je to horší stroj než před 11 léty koupený.

Připojit reakci

7.11.2011 18:52

No už jsem tu spoustu příspěvků napsal prostě zatím nemám důvod kupovat jiný křoviňák než O.M spolehlivé a nenáročné stroje i pro amatéry a méně náročné profesionály. Mám ho doma skoro 9 let a v zaměstnání více jak 10 a stále jede a je stále konkurenceschopný i novým strojům.Je mi jasné že se může vyskytnout závada ale to asi u každé značky né jen u O.M. ale právě proto se nedivím když mi někdo z amatérů řekne že u této značky měl problém.Právě proto že s těmito stroji sečou nárazově a nemají zkušenosti ze stářím směsi paliva atd.Kdyby měli více praxe a používali stroj pravidelně tak by se automaticky vyvarovali problémům se stářím směsi či neodborným namícháním paliva atd.Ale na to musí přijít každý sám že když velmi často po sobě zadře husqvarnu i stihl či oleo mac tak nebude chyba na straně pily ale někde mezi pilou a kmenem stromu.:-)))

Připojit reakci

solutan (159) - xxx.xxx.168.9 (?)
3.5.2013 18:16

Mám křovinořez Oleo-Mac 740T 6 let a seču všechny meze i vysokou trávu, keře a zatím žádný problém. I svíčku mám původní. Je sice dost těžký a po půl dne sečení z toho brní ruce. Dříve jsem měl profi Stihl a ten se tak netřásl. Mě se zdá, že křovinořez od Mountfieldu je asi nejlepší co se tam dá koupit. Jiné jejich výrobky nestojí za nic. Až na tu cenu. Tenkrát mě přišel na 17 000Kč. Jinak spokojenost.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.233.189 (?)
15.5.2019 18:19

Jojo, tím to bude. Špatnej řetězsmiley.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.247.18 (?)
3.5.2013 10:52

Já mám křovák ECHO 420 a jsem s nim naprosto spokojen. Je dobrý i na náročnější použití. Oleomac neznám, nikdy jsem o této značce neslyšel.

Připojit reakci

J.S. (3387) - xxx.xxx.208.221 (?)
9.8.2012 17:41
Sundejte startování, vypněte zapalování a zkuste pootočit opatrně motorem, zároveň zkontrolujte startování, zda se správně navine a jde lehko.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.112.226 (?)
9.8.2012 17:59

to vypadá, že to bude zadřený. sundejte výfuk a koukněte na píst a válec

Připojit reakci

host - xxx.xxx.190.253 (?)
15.8.2012 4:13

Díky moc za radu, ikdyž jste mě nepotěšil. :o)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.186.102 (?)
19.8.2012 12:42

Ja poznám O.M.krovinorezy velmi presne.Servisujem ich už 8 rokov.Doporučujem všetkým nespokojencom aby si vždy pred prvým použitím poctivo prečítali návod na obsluhu a údžbu.Potom bude menej problémov.Velmi vela záleží na tom kto zo strojom pracuje a ako sa mu venuje.Hlavne miešaniu paliva z olejom.99 percent si obsluha zaviní sama.A čo sa týka kvality? Ano pri tolkých kusoch sa sem tam nejaká blbina najde.Len tak pre zaujímavosť pozrite kto vyrába válce do značkových krovinorezov a kto do O.M.Mám tu krovináky staré 11 r. a stále šlapú ako hodinky.Lenže ak je niekto lakomý dať nejaké peniaze za údržbu tak to tak aj potom vypadá.A ešte niečo, ked sa vám krovináky z Mountf. nepáčia tak ich tam nekupujte čo vás k tomu tlačí aby ste nakupovali???

Připojit reakci

J.S. (3387) - xxx.xxx.217.74 (?)
19.8.2012 13:10
To jako chcete naznačit, že Mahle vyrábí pro OM válce a písty?
Připojit reakci

19.8.2012 19:51

Ešte raz.Všetky sú od jedného výrobcu.Iba inak signované.

Připojit reakci

J.S. (3387) - xxx.xxx.209.88 (?)
19.8.2012 20:05
Jenže jeden výrobce válců a pístů neexistuje. A dále potom by jen označení tak měnilo cenu. To možná má oleomac od jednoho výrobce.
Připojit reakci

20.8.2012 8:11

Nemáš pravdu, je to trochu inak - už stačilo dalej už N.C.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.142 (?)
26.8.2014 10:19

Mám model 725 T Ergo. Neviem presne kedy sa kupoval, ale myslím, že 10 rokov má. Náš pozemok (2000m2) na konci dediny sa naposledy kosil asi pred 25 rokmi, takže si každý vie predstavit ako to tam vyzeralo. Kríky boli hrubé cca 2cm a zabudnutý pluh ktorý sem tam trafím, takže na začiatok dostal sakrametsky zabrať, že to neprežil rezný kotúč. Teraz to kosíme odkedy mám tento krovinorez (asi tak 10 rokov) 3-4x do roka plus dokončovacie kosenie pri dome asi 15x do roka. Jedný problém bol, že sa mi zlomila spona na popruhu. Nikdy sa mi nestalo, že by mal nejaký problém so štartovaním, alebo tak niečo. Dokonca je tam ešte originálna sviečka, olej dávam klasiku M2T. Na jar, keď je tam ešte benzín z minulej sezóny tak to naštartujem maximálne na tretiu šnúru. Je síce pravda, že sa o neho nadštandarne starám. Mazivo dávam do prevodu asi 4x do roka, oleja dávam radšej viac ako je predpísané a pravidelne čistím filter. Hrôza, keď vidím chudáka suseda, ako vždy pred robotou štartuje polhodinu svojho Hechta a kosí štvrť hodinu. Proste som prekvapený čo všetko vydržal a že ešte stále funguje, akurát čo ľutujem, že sme vtedy nekúpili výkonnejší typ.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.91 (?)
27.8.2014 7:30

A jak by vašemu modelu 725T Ergo ještě prospělo, kdyby jste mu dal do benzinu místo toho M2T olej červený OM nebo zelený HQ.Když se o něj nadstandardně staráte.No teď už zůstante u toho vašeho.úhlový převod mažu častěji, vždy jen trochu. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.242.86 (?)
31.10.2014 10:43

Tento model sem měl také, byl docela dobrý. No před něcelým rocem jsme koupili zahradní traktůrek od Seco a zatím sem neměl problém ani s docela vysokým porastem za domem. Po jaru napíšu mé ďalší skušenosti.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.2.225 (?)
9.6.2015 12:23

Oleo-mac nějak zásadně odsoudit nemůžu, ale úplně mi nesedl. Já mám dobré zkušenosti s AMA křovinořezy. Na zahradu ideálka. Jedou spolehlivě a lehká údržba.

Připojit reakci

Standam (471) - xxx.xxx.136.63 (?)
9.6.2015 12:36

Je to laciný cajk z dálné Asie, lámou se trubky, odcházejí zapalovací moduly a vytrhávají se závity, protože se nikdo nezabývá vyříznutím závitníkem a šroub se "napere" do už tak velké díry. Tento se jmenuje AMA, je červený, pak je zase žluto-černý, zelený ale jinak naprosto totožné. Standa.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.2.73 (?)
9.6.2015 21:18

Po 15 letech provozu OM 746T (tehdy 15.000 Kč) - už je značně opotřebovaný - jsem si opět pořídil OM746T (nyní 9.200 Kč) s inovacemi jako průhledná nádrž, lepší vypínač na zapínání a vypínání, lepší rukojeť. Seču s ním zase 50 arů a opět na něj nemůžu nadávat. Inovace kupodivu u tohoto modelu šla dobrým směrem. Doufám, že zase minimálně 15 let bude se s ním bez servisu pracovat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.18 (?)
17.7.2015 22:39

Motoricky je 746/753/755 poctiva stara skola s vylepsenim poloautomatickym syticom. Ale vytknut mu motoricky asi nie je co. V ramci konstrukcie, ergonomie a spracovania sa par chybiciek najde, ale nejde o nic fatalne. Zradila ma napr. mechanika aretacie, kedy sa kolik malo vysunie a neskor mi zrazi hrany na spodnej miske a nedokazem potom nastroj zaaretovat, pretoze mi odtlaci prst... Tiez niektore ine materialy su dost makke, napr. oko pre zavesenie stroja je uz dost vytlacene... Ergonomia stroja je v profi triede mierny podpriemer, hlavne rukovate - chyba im zvyseny stlpik ako ma napr. HQ... Inak je to celkom drziak...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.2.73 (?)
20.7.2015 18:30

Mám podobné zkušenosti jako Vy - kolík aretace musím často čistit, aby šel vůbec zmáčknout a občas ho i promažu, na staré 746T mám na oku několik mm jamku. Přírubu do které se kolík zatlačuje, aby šlo nástroj přitáhnout už mám úplně po obvodu obroušenou na tenký plíšek Asi ale není žádný dokonalý stroj. Výkonově mi však vyhovuje - nemusím se bát jakékoli výšky trávy - seču kdy já chci a mám na to čas, ne podle stavu trávy jako jiní sousedi, kteří mají hrůzu z jejího přerostení - mají nevýkonnou techniku na sečení.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Olej ve vzduchovem filtru322.7.2019134
Oleo-Mac MAX 53 VBD1221.7.201932345
Jaký aku vysavač listí?220.7.2019145
Krovinorez solo 154 - názory9817.7.201992502
Briggs stratton - problém po zahřátí1015.7.20198152
Jakou směs používáte k pohonu 2 T11613.7.2019151231
Porucha VARI IV 160ccm, volnoběh312.7.2019391
Mountfield - jak se dovolat telefonem jinam než na CC 1212.7.20198399
Jikov T2 neviem naštartovať411.7.2019620