Stavba udírny s grilem svépomocí



Mezek - (17) - 152.254 (?)
4.8.2011 21:30

Ještě jednou, žádné lepidlo ty plátky dlouhodobě neudrží!!!Jak se ohřejí dak se zvětší a po ochladnutí smrští.No a tím jakákoliv teplu odolná hmota popraská a plátky se uvolní.Popadají.Tak je to a ne jinak žel...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Mezek - (17) - 152.254 (?), 4.8.2011 21:19

ytong je podivuhodný material máme se sousedy před domem ohniště z tvárnic a neni na nich patrná destrukce. Prší na ně, v zimě zmrznou a nic.Vždyť je to vlastně popílek ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 4.8.2011 21:24

a ty myslíš, že ten ytong vydrží žár z krboviště? Myslím, že se to začne časem drolit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mezek - (17) - 152.254 (?), 4.8.2011 21:35

To nedovedu odhadnout.Mělo by to vydržet.Plátky bych dal jen na dno a kolem dokola a fyzicky je zajistit.Ty co by byli nastojato.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mezek - (17) - 152.254 (?), 4.8.2011 21:30

Ještě jednou, žádné lepidlo ty plátky dlouhodobě neudrží!!!Jak se ohřejí dak se zvětší a po ochladnutí smrští.No a tím jakákoliv teplu odolná hmota popraská a plátky se uvolní.Popadají.Tak je to a ne jinak žel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 4.8.2011 22:09

Tak to je špatný, chtěl jsem navíc na ty nalepené plátky na bokách pokládat grilovací rošt, takhle to budu muset udělat jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
yirka - (21) - 176.101 (?), 6.8.2011 18:33

Tak jsem právě dokončil svépomocí stavbu udírny, pár chybiček se vloudilo, ale jinak jsem spokojen. Teď musím proštudovat jak to masíčko naložit a naučit se správně topit. Ještě mě čeká dodělat zámkovku aby si bylo kam pohodlně sednout a do zimy udělat střechu cca 60m2.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mezek - (17) - 152.254 (?), 8.8.2011 19:15

Vypadá to hezky... Je to praktické.Co se týče těch chybiček, co píšeš, tak jsem si všiml jedné.A to ta zlatavá klička na té udírně.Až seženeš jinou, aby ladila k těm pantum, tak to bude OK Přeji brzkou dobrou chuť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
yirka - (21) - 176.101 (?), 8.8.2011 20:32

no klička je mosaz strojově vyleštěná ale nic jiného půda nedala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 8.8.2011 22:18

pěkná práce, preciznost... ale to tě nenapadlo při té velikosti dát nad topeniště plát na placky nebo místo díry na dřevo udělat krb?jen uďák a tolik práce mi připadá... jak to nazvat... o nakládání a uzení je tady spousta vláken, jedno jsem založil... A až Z o uzení, tak sorry za kritiku, viděl bych tvou stavbu jinak... ale každopádně to máš pěkné, tak ať chutná, momentálně jsem ve fázi stavby uďáku s krbem a plotnou, tak pak dám fota a modlím se, aby to fachčilo, nemáte náhodou nějakou radu, jak se dělá zrcadlo-ohyb zadní stěny v spal.prostoru a jestli potřebuji nad ohništěm komoru nebo můžu tah vtěsnat hned do trubky??chci totiž nad ohništěm dělat uďák a chci uspořit prostor... díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
yirka - (21) - 176.101 (?), 9.8.2011 18:21

no původně měl bejt na levé straně zděný gril na uhlí ale v průběhu stavby jsem od tohoto ustoupil z důvodu že bych musel dělat další komín s digestoří na odvod spalin a tak jse udělal desku a je tam RBS plynový gril, takže deska je využita a ta vpravo je vlastně kuchynská na přípravu a odkládání

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika