Výroba výsevních proužků



Stránky: 1,  2,  3   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?) 
1.1.2013 19:23, zobrazeno: 26248x

Zdravim Vas, uz dlhsie uvazujem o vyrobe vysevnich prouzku, pretoze jednotenie mrkvy, petrzlenu a pod. mi stale nejde (bud toho vytrhnem malo alebo moc), Minuly rok som si kupila vysevne pasiky mrkvy, ale cena bola strasna - 5m za 1,50€ (za tu cenu kupim v lete v akcii 5kg mrkvy a tolko som snad ani nesklidila).
Preto by ma zaujimalo, ci ma niekto osobnu skusenost s vyrobou vysevnych pruzkov. Davnejsie som citala, ze by sa dali robit zo servitka/toaletaka a semena by sa lepili bielkom. Nebola tam vsak uvedena vlastna skusenost. Prosim o rady, je mi jasne, ze vyroba bude prplacka, ale da sa robit pocas dlhych zimnych vecerov (ci treba sadit "za cerstva"?)  a cas vyroby=cas jednotenia :). Diky, Adri

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 1.1.2013 20:25

Pravidelně již několik let si dělám výsevní pásky na ředkvičky. Lepím klovatinou (arabi gumou). Maximální spokojenost. Čtyři řady na šířku, na zahradě před výsevem stočím do ruličky a najednou odstřihnu celý jeden proužek. Vysévám na vodu.

    Mr Big

Semena na toaleťáku
Semena na toaleťáku
Výsev ředkviček
Výsev ředkviček
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?), 1.1.2013 20:32

Dakujem za info, tento rok idem do toho. Predpokladam, ze si tie pruzky mozem narobit teraz v zime. Neskusal ste aj ine zeleniny? Mrkvu, petrzlen, pripadne kalerab z priameho vysevu... Adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 1.1.2013 21:24

Když jsem ještě pěstoval mrkev a petržel tak jsem to také tak dělal. U brukví to dělám dodnes, ale ne na přímý výsev, ale pro předpěstování sadby v pařeništi- semena po 2 cm.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 1.1.2013 21:53

Pochopitelně, že v zimě. Jen je nutno uložit v suchu, klovatina ve vlhku vlhne a mohl by se ten toaleťák jak je navinutý slepit

   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?), 14.1.2013 21:05
Klovatinu nemám, myslíte, že Duvilaxem by to šlo? Ve vlhku by se to mohlo rozpustit, ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 239.101 (?), 14.1.2013 22:17

Já jsem zkoušel petržel zalepit do dvou proužků toaletního papíru. Použil jsem na to vaječný bílek, ale měl jsem problém s klíčením. Ty semínka tam byla asi moc uvězněná a loni bylo jednu dobu dost sucho a výsledek nestál za nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.7 (?), 15.1.2013 9:11

Ma napadol ten gelovy kliciaci substrat, co je aj v detskych pampers. Urobit hustu hmotu zarobenim prasku s vodou a pouzit ako lepidlo, ktore pomerne rychlo uschne. Aby to naozaj uschlo by bolo treba pouzil malinke mnozstvo.  Ked naprsi tak to nabobtna a urobi dobre prostredie pre klicenie. Inak na zahori sadia vsetko pomocou sablony s dierami. Dalo by sa spravit z dosky s nejakou vrtackou. Nerobia riadky ale sadia po jednom semene vo vzdialenosti aku potrebuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 187.246 (?), 15.1.2013 9:53

tak to je super napad ta sablona - ake jednoduche a ake prakticke!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 236.23 (?), 15.1.2013 11:07

Složení plín až tak hloubkově nezkoumám, ale klidně to zkuste a pak nám dejte vědet. Ano šablony se dají použít i některé secí strojky jsou docela přesné. U výsevních proužků jde jednak o to nemuset pak přetrhávat, ale taky o to připravit je v zimním období, kdy se na zahradě pod sněhem nedá nic dělat a na jaře kdy je hodně práce si s tím zjednodušit výsev a ušetřit čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika