Příspěvky uživatele - miroslav partl

Ktere dřevo vhodne na uzení a grilování?, 23.1.2015
Ročně dělám asi 500 kg klobás, udím na buku, sem tam polínko nějakýho ovoce. Buk je suchej cca rok a půl a bez nejmenšího problému.
Rajčata pro sezónu 2015, 18.1.2015
Kamarád mi dovezl z Ruska tyto semínka rajčat : Izjum (F1), Rozovoe serdce, Banzaj, Russkij viťjaz (F1). Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Tmavý střed u uzeného masa, 15.1.2015
Je to na 10 cca kilovych srutek 1,5 litru vody a 230 gr soli na nastrik a 8 litru vody a 1 kg soli na nalev k tomu prolisovat 250 gr cesneku. Se soli si mozna budete muset casem pohrat, bo kazda soli jinak.
Tmavý střed u uzeného masa, 11.1.2015
Maso nastříkávám solným roztokem a potom naložím do solného roztoku s česnekem na 4-6 dní. Je pravda, že napíchávat bůček je trošku problém.
Gril lokomotiva - zkušenosti, tipy rady, 19.11.2014
Nepletete si buk a dub? Hořký maso je spíš po dubovém dřevě, po buku v žádném případě (ani s kůrou).
Nemoc narcisů, 6.5.2014
Moc děkuji za radu. Mirek
Nemoc narcisů, 5.5.2014
Tak cibulka narcisová se neprokázala. všechny cibule byly v pořádku, tak nevím. Jsou v polostínu, tak je zkusíme přesadit. Jak hluboko by měly být cibulky? Díky
Dřevo na uzení, 5.5.2014
Udím ročně pár metráků klobás a masa a udím bukem-asi 90% a jakýmkoliv ovocem (švestka, třešeň,jabloň,višeň,meruňka) asi 10%. Vše zásadně s kůrou, pokud sama neupadne. Problém žádný.
Nemoc narcisů, 2.4.2014
Dobrý den, už několik let máme na zahradě narcisy. Na jaře vždy vyrostou listy, za pár dní jim začnou zasychat konce listů, které se časem ulomí (cca 1 cm), ale nekvetou a nekvetou. Poraďte, co s těma potvorama dělat. Díky Mirek
Papriky 2014, 15.2.2014
Vloni jsem měl poprvé Super Amy a musím říct, ře to byla hrůza. Zlatá Rubinova, ta nezklamala ani v loňském, ne moc dobrém roce.
Zacoudene a nahorkle maso, 17.1.2014
Při uzení mám komín na třičtvrtě zavřený a teplotu reguluju vesměs pouze dvířkama.Udím každý týden klobásy na 70 stupňů.Dřevo hoří. Dveře v udírně nemám úplně utěsněný, takže kouř jde částečně i přes dvířka. Udím bukem s kůrou a ovocem s kůrou.... celý příspěvek >
Udírna, 17.1.2014
Snad by to mohlo fungovat. Jenom bych zaizoloval kouřovod.
Udírnu nelze vytopit, 22.9.2013
Jestli by to nechtělo zaizolovat ten kouřovod. A co se dřeva týče-jakékoliv ovoce a tvrdý dřevo.
Seřízení Briggs&Stratton Intek 6,5, 21.6.2013
může se do sekačky s motorem BaS dát normální polosyntetický olej, který se dává do auta? Nerad bych ji zmršil. Díky
Stavba udírny, 26.4.2013
A buk může být s kůrou? Nechce se mi to loupat. Díky
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika