Výroba výsevních proužků



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 4.7 (?) 
15.1.2013 13:11

V plienkach je nejaka latka, nieco ako polyakrylova kyselina, ktora absorpciou vody dava husty gel a viaze tuto vodu. Rovnaka latka sa pouziva aj pri zakorenovani rastlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.1.2013 9:23

Klovatina se dá běžně koupit v papírnictví, komu by to bylo drahé tak může zavzpomínat na školní léta, když jsme jako malá dítka (ne Havlova) vyráběli lepidlo ze surovin z maminčiny kuchyně.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 18.3.2013 12:39

Kdysi se na lepení používal i škrob z hladké mouky, ale ne moc hustý. Slovákům to bude připomínat vodu po uvaření halušek. Vymíchat za studena hladkou s vodou od stádia husté kašičky po tekutinu. Pozor, musí se dobře míchat. Hodně to houstne a kdysi se s tímškrobili kroje. Babičky lili studenou zamíchanou kašičku do horké vody, ale měla v tom vždy "cucky", tak sem si postup upravila. Možná že by se dal použít i Solamil. V kažém případě by se lepidlo z mouky mělo postupně uvolnit, jako když myjete hrnce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 19.3.2013 19:44

Mě by napadl vaječný bílek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 238.245 (?), 31.1.2016 9:31

tak, tak... ja lepím semienka na toaleťák riedkou kašou z vody a hladkej múky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 27.1.2016 16:45

Zdravím.

Tak se na ně chystám, akorát čas. Uvažuju o kombinaci ředkvičky a karotka. Na netu jsem vyčetla jako lepidlo kašičku z obyčejné mouky a vody (po kapkách naneseno na pásky nastříhané z černobílých novin). Nebo taky pruhy z dvouvrstvých kuchyňských utěrek, které se jenom vlhčily vodou z rozprašovače a pak se seskládaly na třetinu (semena se založila dovnitř).

Zajímalo by mě, jestli ale někdo zkoušel jiné alternativy v tomto duchu - květinová semena letniček v papírové kaši, seed bomb... chci zkusit něco s dětmi, ale nerada bych, aby se to nepovedlo (jsou ještě malí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 27.1.2016 17:52

Mně se osvědčilo kancelářské lepidlo umělá klovatina- říkalo se tomu taky nějak jako arabí guma. Ve vlhku se rozpouští. Ještě jsem ho trochu ředil vodou. Kapka lepidla na proužek toaleťáku a do toho semínko.

                         Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.224 (?), 27.1.2016 18:35

jistě stojí za zmínku i nápad od rybářů. K podobnym nápadům používají již mnoho let pásky, sáčky a nitě z PVA / polyvinylalcohohol /.

Tento materiál je bezezbytku rozpustný ve vodě.

Originál materiály pro rybolov mají nevýhodu v poněkud vyšší ceně, s úspěchem se dají PVA materiálem pro podšívání čvů u jemných tkanin. Kotoucky je tžeba si z role nařezat v odpovídající šíři...

Vodou rozpustná vyšívací fólie Solvy 20µ (ROLE 50cm/ 25m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.105 (?), 27.1.2016 19:34

Asi zajímavé, přemýšlím, jak to využít při šití, ale na zahradu mi to přijde už trochu hitech. Toaleťák a škrob jsou mému srdci v tomto směru bližší. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.224 (?), 27.1.2016 19:50

Může být. Já jen nastínil další možné řešení a po nařezání role na kotoučky cca 1,5 cm široké, máte přes 20 kotoučků pva pásky délky 25 m což mi vychází, že ani cena není vysoká. Jinak při dnešních cenách semen a jejich množství v sáčcích, mám pro výrobu jakýchkoli výsevních pásků plné pochopení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika