Zvonkové



Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?)
13.4.2011 9:50

Zvonkových mám asi 10ks, ovšem nevím jak moc jsou nebo nejsou v této době narašené, ačkoliv rašilo vždy pozdě, jsou na MM106, možná že by se s nimi dalo ještě hýbat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 2.5.2014 16:56

U příznivců různých moderních Šalimarů, Džezů, Kanzijů, Beni Šógunů a dalších, nevzbudí staré Zvonkové asi žádné nadšení, ale jeho trvanlivost a svěžest v těchto teplých jarních měsících by snad mohla vzbudit pozornost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 2.5.2014 18:18

Zvonkové je nyní do buchet a na metýnku naprosto ideální, dokonce je dobré osvěžit jej menším přídavkem rebarbory.

No, pro přímý konzum u dětí vítězí Sirius a Orion.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 30.5.2014 11:05

Pěstuji zvonkové již 15 let.každým rokem je úroda, každý rok přečkaj až do května. Myslím, kdyby ještě byly, tak i déle.
Jsou sice kyselejší, ale když již nejsou jiná jablka, tak tyto jsou super.a ten štrůdl z nich a křížaly...
Rostou ve svitavách. Ještě melrose je také tady vhodné a vydrží totéž, co zvonkové.     Milínek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 30.5.2014 14:27

Děkuji za příspěvek i fotografii. Já nejsem příznivcem příliš nakyslých jablek a některé odrůdy mě zklamaly právě svou přílišnou nakyslostí i v minulé sezóně. Zvonkové mně ale chutná hlavně v jarním období. Z vyšších poloh může být kyselost větší. U zde nakoupených plodů je ale velmi příjemná, spíše jen podtrhující celkovou svěžest plodů a originalitu chuti této staré odrůdy. Byl jsem v zimě přímo nadšen Milošovou ZUZANOU (Zvonkové x James Grieve), která se zdá dobrou náhradou za Zvonkové do vyšších poloh. Moc mně chutnala i jeho Produkta, ale je otázkou jaká bude celková vyrovnanost chuti většího množství plodů jak u Produkty, tak i Zuzany. Těmto svěžím odrůdám prostě fandím, i když se nevyznačují žádnou výrazně specifickou příchutí a nikdy neobsazovala žádné čelní příčky všemožných degustací. Ještě jednou děkuji za Váš příspěvek a přiloženou fotografii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 30.5.2014 16:11

Ráda jsem přispěla svojím názorem.jen mě nějak není jasné, jakjde k sobě james grive a zvonkové... Jedno je letní-druhe pozdně pozdní???Ale james grive je bomba mnam... A dle chuti, moje nej... je Šampion... Zdravím Milínek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 245.249 (?), 31.5.2014 18:32


Upřimně řečeno ani já jsem od této odrůdy nic mimořádného nečekal. Snad jen nějaký ještě větší kyseláč. Nejsem žádným agentem zahrádkářského svazu, ale musím se ztotožnit s hodnocením Obrazového atlasu jádrovin (Sus a kolektiv) a nejen s tamním hodnocením chuti Zuzany. Považuji tuto chuť za vyhovující. Pro někoho jen do štrůdlu, pro mě i na osvěžující přímý konzum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.4.2011 21:54

Máte pravdu, spletl jsem si Produktu se Zuzanou, mají podobný tvar, malé nároky i podobně horší chuť. Produkta byla, tuším, Antonovka s Goldenem,  Zuzana Zvonkové x James Grieve

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 13.4.2011 9:50

Zvonkových mám asi 10ks, ovšem nevím jak moc jsou nebo nejsou v této době narašené, ačkoliv rašilo vždy pozdě, jsou na MM106, možná že by se s nimi dalo ještě hýbat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PetrK - (31) - 80.10 (?), 31.3.2023 18:26

Dobrý den, nevíte, kde prodávají stromky Zvonkového?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.168 (?), 31.3.2023 20:49

Mrkněte na google, na mne vyskočilo na "prodejstromku.cz" jako vysokokmen, nevím, jak velké chcete wink          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika