Zlatohlávek zlatý



Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?)
28.4.2009 23:11

Dnes jsem si po ránu všimnul zvýšené činnosti zlatohlávků. Přelétávali nad zahradou asi jako dřív chrousti. Jen s větším hukotem. Velůké chrousty už jsem u nás léta neviděl. Zajímavé je to, že jejich cílem byl stromek asijské hrušky, kde se ve velkém množství pářili. Jinde ne. Jak je to s tím červnem opravdu nevím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 19.2.2009 19:57

Dkuji,, věřím Vám, ač tomu málo rozumím. Odporuje to všemu, co jsem o zlatohlávcích dosu věděl. Včetně toho, že jsou schopni lízat šťávy, nektar, konzumovat pyl, ale neumějí prokousnout slupku jablka. Holt ani ti brouci už nejsou, co byli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 146.50 (?), 4.7.2009 9:04

Dnes jsem panu Vysloužilovi poslal fotografii se zlatohlávky. Není jich leto 30 protože jablka jsou menší, ale 7 - 10ks na jednom jablku. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 17.2.2009 21:15

Pane Vysloužile, já bych se nad datem zájmu o Zlatohlávka nijak nepozastavoval, je tvrdá zima a já mám veskrze jarní myšlenky po celý rok ...
Ale vážně, nebýt tohoto dotazu, vyhazoval bych larvy z kompostu stále jako chroustí aniž bych je rozeznal od zlatohávčích takže z neznalosti. Jestli zlatohlávci ožírají jablka nevím, mě ne ale měl jsem hrušku kterou jsem z žádných pomologijí neidentifikoval. Vykopal jsem ji, jelikož trpěla snad všemi chorobami kterými hrušně trpí. Ač mám 5 odrůd kterých se ani netknou, tato již bývalá byla obsypána mraky zlatohlávků, jak listy tak plody. I pro nás pro všechny mě mrzí, že se mi odrůdu nezadařilo identifikovat. Alespoň bychom se dověděli, která jim tak nehorázně chutnala.
Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 29.17 (?), 17.2.2009 21:31

Dnes jsem jel autobusem z Pahy do Brandýsa n/L. Kousek za Prahou se na sněhové pláni honilo asi 30 zajíců. Nedali se pro překrývání a splývání těl na dálku asi 300m dobře spočítat.  V životě jsem tolik zajíců pohromadě neviděl. Můžete si myslet, že si vymýšlím, ale nemám důvodu.

Zlatohlávci létají ještě v době zrání letních jablek. Soused se na mě před lety díval kosým pohledem, když jsem je obhajoval a jemu škodili na růžích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 29.153 (?), 28.4.2009 19:56

Dnes jsem fotografoval. Zlatohlávci řádí.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 28.4.2009 23:11

Dnes jsem si po ránu všimnul zvýšené činnosti zlatohlávků. Přelétávali nad zahradou asi jako dřív chrousti. Jen s větším hukotem. Velůké chrousty už jsem u nás léta neviděl. Zajímavé je to, že jejich cílem byl stromek asijské hrušky, kde se ve velkém množství pářili. Jinde ne. Jak je to s tím červnem opravdu nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 1.5.2009 9:57

Dobrý den.Ani se mi nechce věřit o invazi zlatohlávků, kterou popisujete.Když mě v loni přilétl do zahrady zlatohlávek, svolal jsem rodinu, aby si jej prohlédla.Letos jsem ještě žádného neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 2.5.2009 23:04

Tak jsme si s vnučkou dali práci abychom zdokumentovali výskyt zlatohlávků na naší zahradě. Už nešlo vyfotit hromadné rojení, ale jednotlivé kusy. Jsme asi v jiném kraji. Zlatohlávků je dost, zato velkého chrousta jsme neviděli léta. Pokouším se přidat fotografie. Poprvé. Tak snad to vyjde. Kdyby ne, předem se omlouvám.Povedlo se. Ten s tím nadpisem není Z.zlatý, ale je ze stejné čeledi.

ZLATOHLÁVCI
ZLATOHLÁVCI
ZLATOHLÁVCI
ZLATOHLÁVCI
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 29.153 (?), 3.5.2009 7:32

Včera řádili na pivoňkách. Přikládám také foto zlatohlávka snad tmavého. Ten je menší.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.202 (?), 4.5.2009 15:41

Zdravím, a přidávám, že u nás na Brdech mi s úspěchem o víkendu desítky zlatohlávků likvidovaly květy rododendronu.

 Letos se objevili poprvé, před lety jsem zde našla tak jednoho, dva za rok... Krásní, ale o zahradu mám docela strach. Co asi sežerou dalšího?

 A jaké mají predátory? Byla bych ráda, kdyby si příroda sama pomohla, byla bych ráda.

 Zdravím všechny milovníky zahrádek i krásného hmyzu Vladˇka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika