Zlatohlávek zlatý



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 146.18 (?) 
16.2.2009 17:02, zobrazeno: 68368x

Zdravím všechny zahrádkáře a sadaře,

 potřeboval bych poradit jak účinně zakročit ptoti brouku Zlatohlávkovi zlatému. Je to až neuvěřitelné kolik se mně toho objevuje na jabloni, a jak se říká kdo zaváhá než... tady platí 100%. Až 30 brouků na jednom jablku.Prosím poraďte. Děkuji Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.2 (?), 16.2.2009 17:40

Pane Pavle, klidně mně pošlete číslo Vašeho účtu a já Vám pošlu 100Kč za ty jablka, což je asi za 5kg.  Ale Zlatohlávky nechte, je to paráda všech zahrad. Skoro si troufnu tvrdit, že se k mé nabídce připojí i další zahrádkáři. Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.18 (?), 16.2.2009 17:55

No to by tam těch 5 kilo, po těch potvorách napřed muselo zůstat!!! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 16.2.2009 18:03

Rád bych se přiklonil k panu Stanislawovi. Do určité doby jsem zlatohlávka obdivoval. Dokonce byl kdysi vyhlášen broukem roku. Je to s ním asi tak, jako s ostatními škůdci. Líbí se mi do té doby, než se příliš rozmnoží a začnou páchat nadměrné škody. Dali se mi do výstavních kosatců, růží a pod. květin kde se živí pylem a z napadeného květu zbydou než cáry. Kdyby jen to, ale likvidují i broskve, kde se vžírají do dužniny. Ani sršni a vosy na broskvích tolik škody nenadělají. Jak je tlumit ale nevím. Dost možná sledovat kompost, kde se ukrývají jejich larvy podobné ponravám chroustů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.18 (?), 16.2.2009 18:09

Radí zkácet strom, že se drží pod kořeny, ale ta jablň je krásně vzrostá a jonatáci velký a sladký. Tak nevím, už jsem vzkoušek dusík tam fouknout plyn a furt nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.17 (?), 16.2.2009 18:32

Váš příspěvek mě překvapuje. Zlatohlávky mám na zahradě v malém množstvi a jsou zpestřením. Při přehazování kompostu nacházím jejich ponravy. Jsou podobné ponravě chrousta. Bývá jich tak ku 30 ks. Zachovávám je, protože mi neškodí, trochu hospodaří na růžích a tu a tam na jablku. Asi by se nechali vábit na loňská půlená jablka v počátku léta umístěná v pasti k tomu účelu zkonstruované. Také by je mohl lákat jablečný mošt. Případně kombinace obojího. Odchytnuté bych nabídnul..., ne nebudu vás navádět, mohl by to být trestný čin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 16.2.2009 22:07

Hmm, zajímavé. Že někoho 16. února trápí záplava zlatohlávků...
Že by vyžírali jablka, to slyším poprvé.  Trochu to zavání pavlovskou recesí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 17.2.2009 20:42

Dobrý večer, pane Miloši, myslím,že tentokrát to není "pavlovská recese".Našla jsem si na internetu zlatohlávky, a tam je, že se larvy živí dřevnou suchou drtí, ale dospělí brouci pylem a šťávou ovoce, např,jablek.Takže jsou to opravdu krásní brouci, ale... Zdravím vás Berta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 17.2.2009 21:09

Já vím, čím se zlatohlávci živí, ve své sbírce z dětství mám přes 800 brouků a 6 druhů zlatohlávků. Přesto považuji záplavu zlatohlávků za nesmysl a únorové starosti na toto téma dvojnásob. Maximum výskytu imag je v červnu, v době zrání většiny odrů jablek je nález zlatohlávka - alespoň tam, kde jsem se pohyboval - spíš vzácnost. Rád si prohlédnu fotogragfie s 30 brouky na jednom plodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.18 (?), 19.2.2009 18:00

Pane Miloši,

jsem autorem tohodle článku, a nic jsem si nevymyslel, v létě vám pořídím fotografie a zašlu.Sám jsem se divil.S pozdravem Stojkovič Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika