Zlatohlávek zlatý



Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?)
1.5.2009 9:57

Dobrý den.Ani se mi nechce věřit o invazi zlatohlávků, kterou popisujete.Když mě v loni přilétl do zahrady zlatohlávek, svolal jsem rodinu, aby si jej prohlédla.Letos jsem ještě žádného neviděl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 19.2.2009 19:57

Dkuji,, věřím Vám, ač tomu málo rozumím. Odporuje to všemu, co jsem o zlatohlávcích dosu věděl. Včetně toho, že jsou schopni lízat šťávy, nektar, konzumovat pyl, ale neumějí prokousnout slupku jablka. Holt ani ti brouci už nejsou, co byli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 146.50 (?), 4.7.2009 9:04

Dnes jsem panu Vysloužilovi poslal fotografii se zlatohlávky. Není jich leto 30 protože jablka jsou menší, ale 7 - 10ks na jednom jablku. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 17.2.2009 21:15

Pane Vysloužile, já bych se nad datem zájmu o Zlatohlávka nijak nepozastavoval, je tvrdá zima a já mám veskrze jarní myšlenky po celý rok ...
Ale vážně, nebýt tohoto dotazu, vyhazoval bych larvy z kompostu stále jako chroustí aniž bych je rozeznal od zlatohávčích takže z neznalosti. Jestli zlatohlávci ožírají jablka nevím, mě ne ale měl jsem hrušku kterou jsem z žádných pomologijí neidentifikoval. Vykopal jsem ji, jelikož trpěla snad všemi chorobami kterými hrušně trpí. Ač mám 5 odrůd kterých se ani netknou, tato již bývalá byla obsypána mraky zlatohlávků, jak listy tak plody. I pro nás pro všechny mě mrzí, že se mi odrůdu nezadařilo identifikovat. Alespoň bychom se dověděli, která jim tak nehorázně chutnala.
Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.17 (?), 17.2.2009 21:31

Dnes jsem jel autobusem z Pahy do Brandýsa n/L. Kousek za Prahou se na sněhové pláni honilo asi 30 zajíců. Nedali se pro překrývání a splývání těl na dálku asi 300m dobře spočítat.  V životě jsem tolik zajíců pohromadě neviděl. Můžete si myslet, že si vymýšlím, ale nemám důvodu.

Zlatohlávci létají ještě v době zrání letních jablek. Soused se na mě před lety díval kosým pohledem, když jsem je obhajoval a jemu škodili na růžích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.153 (?), 28.4.2009 19:56

Dnes jsem fotografoval. Zlatohlávci řádí.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 28.4.2009 23:11

Dnes jsem si po ránu všimnul zvýšené činnosti zlatohlávků. Přelétávali nad zahradou asi jako dřív chrousti. Jen s větším hukotem. Velůké chrousty už jsem u nás léta neviděl. Zajímavé je to, že jejich cílem byl stromek asijské hrušky, kde se ve velkém množství pářili. Jinde ne. Jak je to s tím červnem opravdu nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 1.5.2009 9:57

Dobrý den.Ani se mi nechce věřit o invazi zlatohlávků, kterou popisujete.Když mě v loni přilétl do zahrady zlatohlávek, svolal jsem rodinu, aby si jej prohlédla.Letos jsem ještě žádného neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 2.5.2009 23:04

Tak jsme si s vnučkou dali práci abychom zdokumentovali výskyt zlatohlávků na naší zahradě. Už nešlo vyfotit hromadné rojení, ale jednotlivé kusy. Jsme asi v jiném kraji. Zlatohlávků je dost, zato velkého chrousta jsme neviděli léta. Pokouším se přidat fotografie. Poprvé. Tak snad to vyjde. Kdyby ne, předem se omlouvám.Povedlo se. Ten s tím nadpisem není Z.zlatý, ale je ze stejné čeledi.

ZLATOHLÁVCI
ZLATOHLÁVCI
ZLATOHLÁVCI
ZLATOHLÁVCI
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.153 (?), 3.5.2009 7:32

Včera řádili na pivoňkách. Přikládám také foto zlatohlávka snad tmavého. Ten je menší.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.202 (?), 4.5.2009 15:41

Zdravím, a přidávám, že u nás na Brdech mi s úspěchem o víkendu desítky zlatohlávků likvidovaly květy rododendronu.

 Letos se objevili poprvé, před lety jsem zde našla tak jednoho, dva za rok... Krásní, ale o zahradu mám docela strach. Co asi sežerou dalšího?

 A jaké mají predátory? Byla bych ráda, kdyby si příroda sama pomohla, byla bych ráda.

 Zdravím všechny milovníky zahrádek i krásného hmyzu Vladˇka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika