Zlatohlávek zlatý



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 86.78 (?) 
17.5.2009 20:52

Již asi týden na kůře hrušky pozoruji srocení zlatohlávků/dnes 18 jedinců/,při bližším ohledání jsem pod kůrou našel drobné skvrnité broučky/černý podklad, bílé tečky/,ví někdo o co se jedná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 200.136 (?), 4.6.2019 10:33

Již třetím rokem probíhá invaze těchto brouků a sežerou všechna jablka. Ano, někdy je jich i 7 na jednom plodu. Hnus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.113 (?), 29.7.2009 21:36

no nevim, jak ostatni... ale uz sem jich zlikvidoval vic jak 1 000 a porad priletaji dalsi, nevim, kde se to bere :D pokud nekdo chce, klidne zaslu postou :) viz. foto 1 , 2 , 3 , 4 , , 6 , 7 . nici nam to urodu, tak sem musel zasahnout :) omlouvam se vsem zastancum zviratek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.173 (?), 6.10.2009 15:09

Dobrý den. my máme se zlatohlávkem s jeho larvou velké problémy v pařeništi a e fóliovníku. Máme jich tam na stovky. vybíráme, katrujeme nic platno. Je jich tam každý rok víc a víc. A myslíme si, že nám užírají kořínky rostlinek. Už třeba měsíční salát najednou zvadne, protože je užraný. když ho podeberu lopatkou najdu larvu. Nevíme si rady. Neporadí někdo jak na ně? Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 6.10.2009 23:07

Teď jsem se dívala na net, uvádějí, že larvy zlatohlávků narozdíl od larev chroustů nepoškozují podzemní části rostlin. Jinak doporučují jen sběr brouků v dopoledních hodinách.          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.3 (?), 7.11.2009 20:43

Konečně vím, o jakého brouka se jedná - zavrtává se všude tam, kde je pohnojeno kravským hnojem.  Při přerývání larvy vybírám - ani ptáci jejich larvy nechtějí. Velký výskyt zatím není a ani jsem je nepřistihla při "mlsání" - jenom je slyším jako torpédo ve vzduchu, a zavrtávají se s úžasnou rychlostí - nemám šanci. ZdeňkaT.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 14.4.2010 17:03

Larvy žerou slepice i kosi. Kosáci na ně lítají otevřeným oknem nebo dveřmi do skleníku (když se dá větrat). Já z poddolování paprik podezírala naše kočky, ale nachytala jsem při akci kosáka. Hledal larvu a vítězoslavně s ní odletěl. Nevíte někdo jak on ví kde ji najde? Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 2.7.2019 8:10

ahojte, 30 zlatohlavkov na jednom jablku som nevidel, ale 5-6 ks je ich tam bezne. U mna je to v jeden z hlavnych skodcov jabloni, v maji zeru jablcka a zozeru ich fakt dost. foto z jabloni nemam, pochutnavaju si na prezretych ceresniach 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.247 (?), 19.11.2009 16:46

dobrý den chtěl bych se zeptat jestli si nechcete tedy založit krásné insektáriu z tímto živočichem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.245 (?), 27.3.2023 17:58

Zlatohlávci jsou užiteční brouci a nádherní. Já jsem tedy ráda za to, že je na zahradě mám. Buďte prosím ohleduplný k přírodě. Vašim stromům tito brouci neškodí. Na rozkvetlých stromech mohou zafungovat i jako opylovači. Dospělý brouk se živí především nektarem, a larvy hnijící vegetací v kompostu a nikoli živými rostlinami, takže mít larvy zlatohlávka v kompostu je naopak výhra! Takže se taky za zlatohlávky přimlouvám. neubližujte jim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika