Zatrávnenie sadu



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
9.5.2016 18:09

To je otázka priorit a pohledu na věc. Hlavně nelze vnucovat svůj postoj jiným. Pro někoho je pěstování ovoce a zeleniny důležitá součást života na vsi, pro jiného je zahrada jen místo k vydýchnutí a odpočinku po náročné (většinou ne fyzicky) práci v zaměstnání. Totéž platí o vzhledu trávníku a nakládání s posečenou trávou. Oba postupy - kompostování i bioodpad jsou plně akceptovatelné. Hlavně nebudeme trávu cpát do popelnic, házet do řeky, splachovat na WC.
    Co si pamatuji, nedílnou součástí života na vsi bylo mít v chlívku prase, na dvorku drůbež, pro chlapy umět omítnout zeď, opravit auto. Vůbec dnešním mladým nevyčítám, že to nedělají. Spíš mi vadí, že - pokud se nejedná o příměstskou kolonii - se stěhují pryč a vesnice se vylidňují a zanikají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 9.5.2016 17:11

Samozasobitelske pestovani ovoce a zeleniny neni zadny rozmar, ale dulezita soucast zivota rodiny na venkove. A deti se maji vest k praci od malicka - samozrejme v rozumne mire. Sam jsem tak byl vedeny a nikdy jsem to nemel rodicum za zle, naopak jsem za to dodnes vdecny a jsou to krasne vzpominky. Ani nase deti s tim problem nemaji, naopak rady pomahaji. Hlavne se sklizni. Kazde dite ma svuj zahonek a ten si obhospodaruje.

Kazdotydenni vyrobu spenatu na venkove povazuju za zhovadilost a chorobnou posedlost moderni doby.  Ja osobne mam sad rozdeleny na oplutky a ty jsou periodicky vypasane. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 9.5.2016 18:09

To je otázka priorit a pohledu na věc. Hlavně nelze vnucovat svůj postoj jiným. Pro někoho je pěstování ovoce a zeleniny důležitá součást života na vsi, pro jiného je zahrada jen místo k vydýchnutí a odpočinku po náročné (většinou ne fyzicky) práci v zaměstnání. Totéž platí o vzhledu trávníku a nakládání s posečenou trávou. Oba postupy - kompostování i bioodpad jsou plně akceptovatelné. Hlavně nebudeme trávu cpát do popelnic, házet do řeky, splachovat na WC.
    Co si pamatuji, nedílnou součástí života na vsi bylo mít v chlívku prase, na dvorku drůbež, pro chlapy umět omítnout zeď, opravit auto. Vůbec dnešním mladým nevyčítám, že to nedělají. Spíš mi vadí, že - pokud se nejedná o příměstskou kolonii - se stěhují pryč a vesnice se vylidňují a zanikají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 227.148 (?), 9.5.2016 21:35

"Samozasobitelske pestovani ovoce a zeleniny neni zadny rozmar, ale dulezita soucast zivota rodiny na venkove."

No, to je dobrý vtip... Také žiji na vesnici a rozhodně to tak není. Málokdo se samozásobí ovocem. A rozhodně to není vůbec důležité, pouze koníček. K tomu vašemu sekání - pozoruji kolem sebe, že mnoho starousedlíků se pečlivě stará o svůj trávník. Tady není vůbec žádný rozdíl mezi mladými přistěhovalci z města a starousedlíky. Zkrátka, vaše tvrzení se vůbec nezakládají na pravdě.

A k tomu vedení dětí - jestli jste si všimnul, mluví o tom starý pán, takže jeho děti jsou dávno dospělé, zřejmě mají své rodiny a úplně jiné zájmy, než se starat dědovi o čistý pravidelný trávníček. Jestli ho takový potřebuje mít, je to jen jeho problém, a nemá právo do toho někoho nutit, když nechce. Toto není nutnost, jen rozmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 9.5.2016 7:42

Dávam to do kompostu, ale nie u seba, ale u kamaráta, lebo ja kompost nemám. To je ďalšia otrava, lebo trávu musím naládovať do veľkých vriec (zvyčajne sú 3 až 4) a autom preniesť na druhý koniec dediny. 

P.S.:  To že s trávou je otrava vieme všetci, len som si tak trošku nad tým povzdychol, ale mrzí ma Ferdova reakcia k pánu Vinšálkovi. Nemám právo nikomu vstupovať do svedomia, ale takto by sme medzi sebou komunikovať asi nemali. Pán Vinšálek má môj obdiv, že potvrdil imidž gentlemana a nereagoval rovnakou mincou. Iba toľko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 225.252 (?), 9.5.2016 13:13

Pan Ferda si nevidi do pusy. V sade jsem doposud posekanou travu nechaval lezet za sekackou/krovinorezem, pod stromy jsem ji ted daval poprve. Ale treba na zahrade u domu take posekanou travu davame do hnedych popelnic na bioodpad a nemam s tim zadny moralni problem. Nemam pro kompost u domu vyuziti - travnik, skalku nebo dalsi kytky s nim nepohnojim, pod temi par stromky a keri mam kameny a na tech par metru zahonku si kompost muzu privest ze sadu. 

S temi hryzci jste me trochu zaskocili. Pokud se jim pod mulcem opravdu tak dari, bude to problem... Taky dle rady odhrabu travu od kminku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 9.5.2016 16:03

Každý ať si dělá jak rozumí.
Těm, co hořekují nad pravidelným sesekáváním travníku v zahradě či sadu a údajným ztrátám živin, bych přál nahlédnout do moderních velkovýsadeb štíhlých vřeten či supervřeten.
Před trávníky v meziřadích by se mohl někdy červenat i trávník v leckeré zámecké zahradě.
Není to samozřejmě úplně v každé velkovýsadbě, protože i tady platí, že není pěstitel jako pěstitel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.170 (?), 9.5.2016 20:06

Meziřadí v sadech se ale mulčuje. Už se ani nesmí vyvážet větve. I ty se drtí v meziřadí.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?), 9.5.2016 20:21

A proč by se nesměly větve vyvážet? Určitě výjde levněji mulčovat větve v meziřádcích než je odvážet, ale že by se to nesmělo...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 9.5.2016 21:07

Vygooglete si dokument Integrovaná produkce ovoce str. 10.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?), 9.5.2016 21:21

To máte pravdu, jedná se o enviromentální hospodaření. Třeba jsem to z odkazu nepochopil správně, ale podle mě je to pouze doporučení. Nic to nemění na skutečnosti, že je to praktické a levné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika