Začínáte roubovat?



STARa18 - (3) - 136.32 (?)
31.3.2009 16:48

Děkuji za odpovědi, roubování mám natrénované. Očkování také, to se mi daří. Jenže se na to dlouho čeká. A pokud nevyjde roubování, završím to očkama. Jen mi nebylo jasné, kdy se to může provádět.Šeříky mám modré - dva- omyl při manipulaci ve školce- jinak si to nedovedu vysvětlit, a chci jeden fialový.Jiřina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
VašekB - (38) - 166.20 (?), 16.3.2009 21:56

Ne, ne, běží tu dvakrát téma roubovaní, roubování slivoní a teď ještě začínáte. Příliš mnoho diskusí o jednom a tom samém. Bylo to zbytečné dělat něco ještě nepřehlednější a ptát se na to samé co tam je už napsané. Ti co jsou tu krátce to těžko chápou, možná ti co jsou tu léta tomu rozumí. Za 5-10 let to tu bude pěkný mumraj. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 7.50 (?), 16.3.2009 22:18

Vašku, souhlasím s Vámi,  
spousta lidí zbytečně zakládá nová vlákna místo aby nejdřív 5 minut hledali v archivu...
Bohužel Internet je i o tomhle mumraji a lidi asi nepředěláte, ani kdybyste je mlátil lopatou přes hlavu. Máte-li už nasnímané nějaké fotky, prosím hoďte je sem a pokračujte prosím, je to přínosné.

V jednom z dalších zde vláken běžela diskuze o originál belgických kamenech, ty dneska (ani pro našince) nejsou extrémně drahé, problém byl spíše v poštovném - většina německých i belgickcých shopů si přirazila 15-16 euro za dopravu a tohle jsem už třeba já nechtěl akceptovat...

Minulý týden se mi podařilo na německé e-bay objevit dobráka, který chce necelé 4 eura za dopravu a druhý kámen má dopravu zdarma... Obratem jsem 2 objednal(jeden schovám klukovi), dneska - po 5 dnech- dorazil balíček. Jednu věc vím už teďka - že ty kameny otestuju "po truhlářsku"(tj na dlátech ev. želízcích hoblíků - chci říci, že pro broušení roubovacích nožů maj ty kameny příliš kvalitní povrch a u trulářského nářadí mohu ty belgičáky srovnat s japonskými vodními kameny. Tomáš

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 17.3.2009 7:01

Jistě, více diskuzí o stejném tématu není nejpřehlednější.  Ale jako tragédii to nevidím. Stejně tak není ideální nekonečně dlouhé vlákno (viz např. Destilační přístroj). Takové se pomalu načítá a odpovědi směřují některé nakonec, jiné doprostřed vlákna. Tím se staně průběh diskuze mnohdy nesmyslný a od původního tématu odbíhající hned několika směry.
   Rádi si p. Vašku Vaše fotky o vedení nože ve dřevě i na brousku prohlédneme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
STARa18 - (3) - 136.32 (?), 30.3.2009 17:00

Jsem začátečník, více očkuji, než roubuji. Ale mám spoustu semenáčků jabloní - vyrostených a rozsazených z výpresků. Místa na sázení stromů také dostatek. Proto mám dotaz - KDY? - roubovat ze stromu na strom? A platí totéž o hruškách. Zdá se mi, že jejich semenáčky rostou mnohem pomaleji. A nemusí Vás znepokojovat to, že už to někde je. Těšit Vás může to, že předáváte cenné zkučenosti  - třeba mně.A ty fotky by byly OK.  Literatury o způsobu roubování je dostatek. Není tam ale poukázáno na dobu, KDY?Další problém budou asi ty podnože, v tom se už vůbec nevyznám.  Ještě jeden dotaz. Jak je to s očkováním šeříku - chtěla bych změnit barvu. Díky za odpověď.Jiřina S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.236 (?), 30.3.2009 23:00
Roubovat se dá teoreticky KDYKOLI, ale ne všemi způsoby. Pokud jsou podnož i roub stejně silné, což by ve Vašem případě mohlo platit, můžete roubovat "na sílu" - kopulací bez ohledu na to, jestli je míza nebo ne. Klidně tedy můžete začít už teď a pokračovat dejme tomu do května. Rouboval jsem i v červnu, ale přírůstek toho roku byl mizivý a v podstatě jsem ten rok ztratil. Teď to ještě jde i ze stromu na strom, ale je lepší, pokud je roub opožděn za podnoží. V žádném případě tomu nesmí být naopak - to se špatně ujímá. Šeřík jsem očkoval několikrát a musím napsat, že s fialovým jsem neměl problém, zato očka bílého se mi neujala. Ani jedno :o((. Ale očkoval jsem na spící očko - v létě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VašekB - (38) - 166.20 (?), 30.3.2009 23:27

Paní Jiřino, koukněte na,,roubování"  dal jsem tam fotky jak se dělá řez a zavazuje. Jinak můžete se do toho pustit hned, nejdřív ale natrénujte na vrbě. Pokud se vám něco neujme, můžete znovu zopakovat. Rouby si uskladněte dole v ledničce v igelitu. Vydrží takto dlouho. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
STARa18 - (3) - 136.32 (?), 31.3.2009 16:48

Děkuji za odpovědi, roubování mám natrénované. Očkování také, to se mi daří. Jenže se na to dlouho čeká. A pokud nevyjde roubování, završím to očkama. Jen mi nebylo jasné, kdy se to může provádět.Šeříky mám modré - dva- omyl při manipulaci ve školce- jinak si to nedovedu vysvětlit, a chci jeden fialový.Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.106 (?), 17.3.2009 13:30

Nazdar a omlouvam se že se muj dotaz nejedna o roubovani, ale zajimalo by mně jak mam zalivat jablon pěstovanou od semene?Je zhruba 2cm velka... dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.190 (?), 18.3.2009 7:17

Kdo ji zalévá v přírodě, když vyroste ze semene?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika