Začínáte roubovat?



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 7.50 (?)
16.3.2009 22:18

Vašku, souhlasím s Vámi,  
spousta lidí zbytečně zakládá nová vlákna místo aby nejdřív 5 minut hledali v archivu...
Bohužel Internet je i o tomhle mumraji a lidi asi nepředěláte, ani kdybyste je mlátil lopatou přes hlavu. Máte-li už nasnímané nějaké fotky, prosím hoďte je sem a pokračujte prosím, je to přínosné.

V jednom z dalších zde vláken běžela diskuze o originál belgických kamenech, ty dneska (ani pro našince) nejsou extrémně drahé, problém byl spíše v poštovném - většina německých i belgickcých shopů si přirazila 15-16 euro za dopravu a tohle jsem už třeba já nechtěl akceptovat...

Minulý týden se mi podařilo na německé e-bay objevit dobráka, který chce necelé 4 eura za dopravu a druhý kámen má dopravu zdarma... Obratem jsem 2 objednal(jeden schovám klukovi), dneska - po 5 dnech- dorazil balíček. Jednu věc vím už teďka - že ty kameny otestuju "po truhlářsku"(tj na dlátech ev. želízcích hoblíků - chci říci, že pro broušení roubovacích nožů maj ty kameny příliš kvalitní povrch a u trulářského nářadí mohu ty belgičáky srovnat s japonskými vodními kameny. Tomáš

Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
VašekB - (38) - 166.20 (?), 16.3.2009 21:56

Ne, ne, běží tu dvakrát téma roubovaní, roubování slivoní a teď ještě začínáte. Příliš mnoho diskusí o jednom a tom samém. Bylo to zbytečné dělat něco ještě nepřehlednější a ptát se na to samé co tam je už napsané. Ti co jsou tu krátce to těžko chápou, možná ti co jsou tu léta tomu rozumí. Za 5-10 let to tu bude pěkný mumraj. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 7.50 (?), 16.3.2009 22:18

Vašku, souhlasím s Vámi,  
spousta lidí zbytečně zakládá nová vlákna místo aby nejdřív 5 minut hledali v archivu...
Bohužel Internet je i o tomhle mumraji a lidi asi nepředěláte, ani kdybyste je mlátil lopatou přes hlavu. Máte-li už nasnímané nějaké fotky, prosím hoďte je sem a pokračujte prosím, je to přínosné.

V jednom z dalších zde vláken běžela diskuze o originál belgických kamenech, ty dneska (ani pro našince) nejsou extrémně drahé, problém byl spíše v poštovném - většina německých i belgickcých shopů si přirazila 15-16 euro za dopravu a tohle jsem už třeba já nechtěl akceptovat...

Minulý týden se mi podařilo na německé e-bay objevit dobráka, který chce necelé 4 eura za dopravu a druhý kámen má dopravu zdarma... Obratem jsem 2 objednal(jeden schovám klukovi), dneska - po 5 dnech- dorazil balíček. Jednu věc vím už teďka - že ty kameny otestuju "po truhlářsku"(tj na dlátech ev. želízcích hoblíků - chci říci, že pro broušení roubovacích nožů maj ty kameny příliš kvalitní povrch a u trulářského nářadí mohu ty belgičáky srovnat s japonskými vodními kameny. Tomáš

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 17.3.2009 7:01

Jistě, více diskuzí o stejném tématu není nejpřehlednější.  Ale jako tragédii to nevidím. Stejně tak není ideální nekonečně dlouhé vlákno (viz např. Destilační přístroj). Takové se pomalu načítá a odpovědi směřují některé nakonec, jiné doprostřed vlákna. Tím se staně průběh diskuze mnohdy nesmyslný a od původního tématu odbíhající hned několika směry.
   Rádi si p. Vašku Vaše fotky o vedení nože ve dřevě i na brousku prohlédneme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
STARa18 - (3) - 136.32 (?), 30.3.2009 17:00

Jsem začátečník, více očkuji, než roubuji. Ale mám spoustu semenáčků jabloní - vyrostených a rozsazených z výpresků. Místa na sázení stromů také dostatek. Proto mám dotaz - KDY? - roubovat ze stromu na strom? A platí totéž o hruškách. Zdá se mi, že jejich semenáčky rostou mnohem pomaleji. A nemusí Vás znepokojovat to, že už to někde je. Těšit Vás může to, že předáváte cenné zkučenosti  - třeba mně.A ty fotky by byly OK.  Literatury o způsobu roubování je dostatek. Není tam ale poukázáno na dobu, KDY?Další problém budou asi ty podnože, v tom se už vůbec nevyznám.  Ještě jeden dotaz. Jak je to s očkováním šeříku - chtěla bych změnit barvu. Díky za odpověď.Jiřina S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.236 (?), 30.3.2009 23:00
Roubovat se dá teoreticky KDYKOLI, ale ne všemi způsoby. Pokud jsou podnož i roub stejně silné, což by ve Vašem případě mohlo platit, můžete roubovat "na sílu" - kopulací bez ohledu na to, jestli je míza nebo ne. Klidně tedy můžete začít už teď a pokračovat dejme tomu do května. Rouboval jsem i v červnu, ale přírůstek toho roku byl mizivý a v podstatě jsem ten rok ztratil. Teď to ještě jde i ze stromu na strom, ale je lepší, pokud je roub opožděn za podnoží. V žádném případě tomu nesmí být naopak - to se špatně ujímá. Šeřík jsem očkoval několikrát a musím napsat, že s fialovým jsem neměl problém, zato očka bílého se mi neujala. Ani jedno :o((. Ale očkoval jsem na spící očko - v létě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VašekB - (38) - 166.20 (?), 30.3.2009 23:27

Paní Jiřino, koukněte na,,roubování"  dal jsem tam fotky jak se dělá řez a zavazuje. Jinak můžete se do toho pustit hned, nejdřív ale natrénujte na vrbě. Pokud se vám něco neujme, můžete znovu zopakovat. Rouby si uskladněte dole v ledničce v igelitu. Vydrží takto dlouho. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
STARa18 - (3) - 136.32 (?), 31.3.2009 16:48

Děkuji za odpovědi, roubování mám natrénované. Očkování také, to se mi daří. Jenže se na to dlouho čeká. A pokud nevyjde roubování, završím to očkama. Jen mi nebylo jasné, kdy se to může provádět.Šeříky mám modré - dva- omyl při manipulaci ve školce- jinak si to nedovedu vysvětlit, a chci jeden fialový.Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.106 (?), 17.3.2009 13:30

Nazdar a omlouvam se že se muj dotaz nejedna o roubovani, ale zajimalo by mně jak mam zalivat jablon pěstovanou od semene?Je zhruba 2cm velka... dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.190 (?), 18.3.2009 7:17

Kdo ji zalévá v přírodě, když vyroste ze semene?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika