Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů



anch - (12) - 151.252 (?)
13.6.2010 18:23

Tak jsem SRS kontaktoval mailem do Olomouce - je to nejblíže.I s fotem, a reakce žádná... Tak leda použít ten váš roztok, ale nějak nerozumím dvoum druhům jodu, který ani čistý neprodávaj... a jodid draselný prodávaj lékárny v tabletách a tam taky není jej 100%,ale jen 65mg v tabletě...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
anch - (12) - 151.252 (?), 13.6.2010 18:23

Tak jsem SRS kontaktoval mailem do Olomouce - je to nejblíže.I s fotem, a reakce žádná... Tak leda použít ten váš roztok, ale nějak nerozumím dvoum druhům jodu, který ani čistý neprodávaj... a jodid draselný prodávaj lékárny v tabletách a tam taky není jej 100%,ale jen 65mg v tabletě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 191.35 (?), 13.6.2010 21:31

Je to upravený Lugolův roztok. Jod spolu s jodidem a pár kapkami vody udělají polyjodidy a ty jsou pak rozpustné ve zbylé vodě. Nevím na jakém principu to funguje /jod barví škrob namodro/, ale mělo by to jít i s Jodisolem. Jinak jod a jodid v lékárně volně nekoupíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HonzaPM - (14) - 18.174 (?), 9.6.2010 1:28

Zlatice není rosaceae, takže na ní nemůžete mít spálu RŮŽOVITÝCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.145 (?), 9.6.2010 8:58

A nevi nekdo, co to na te zlatici je? Mam na ni to same, je hned pod broskvi, ktera ma kaderavost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 9.6.2010 22:28

Radu pana Vítka jsem si přečetl až nyní večer. Ale odpoledne jsem jablůňku prohlížel, sliz jsem neobjevil, ale nejméně 2 větve v hoření partii vřetene jsou málo olistěné a viditelně zakrňují. I tak jsem se tedy rozhodl, že je zítra odstraním. Ale stále nevím příčinu těch 3 desek na kmeni- jestli to bylo mrazem.

Hloh v okolí zahrady si myslím, že nemám. Ale před domem ve skalce mám stálezelený skalník a skalníky mají i sousedi (cca 100 m). Hned je zítra prohlédnu.

Mědí jsem dosud stříkal jen broskve při opadů listí na podzim a na začátku vegetace z jara a zároveň s tím i některé peckoviny (třešně a Altanovu). Rozšířím to tedy i na jabloně. Zajímavá je pro mne i informace o bakterialní spále u peckovin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 9.6.2010 23:11

V Agromanualu pro bakteriální spálu jabloní info o registraci Aliette v zahraničí, u nás zkouší Holovousy. Jinak info o této chorobě i na SRS - co dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 10.6.2010 0:58

Co to je, nevím, ale u nás to občas zlatice také někdy udělají - odstřihnout, roste dál...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.208 (?), 10.6.2010 21:48

Dobrý večer, náhodou jem narazila na vaši diskuzi o jabloních. Nemáte ale zkušenosti s višněmi? Již třetím rokem a letos opravdu hodně, usychají listy po celých větvích, do l.r. to bylo jen na mladé-asi 7 let staré višničce.na které uschly i nedozrálé višničky.Letos to napadlo i starou 25 let višeň,která plodila rok co rok jako drak.Letos je jakoby proschlá a to hhodně a má málo višní, poradíte, co to je?A čím tomu zabránit? Díky Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.242 (?), 10.6.2010 23:22

Moniliová spála peckovin, zkuste zadat, letos se zde o tom psalo hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 13.6.2010 17:11

S tou mědí na jabloně musíte ale opatrně, jinak budou jablka rzivá. Normálně je použitelná jen do fáze myšího ouška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika