Příspěvky uživatele - anch

Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 13.6.2010
Tak jsem SRS kontaktoval mailem do Olomouce - je to nejblíže.I s fotem, a reakce žádná... Tak leda použít ten váš roztok, ale nějak nerozumím dvoum druhům jodu, který ani čistý neprodávaj... a jodid draselný prodávaj lékárny v tabletách a tam taky... celý příspěvek >
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 8.6.2010
To nebude tato houba.Nikdy a nikde nejsou a nebyly žádné rumělkové - oranžové plodničky na kůže či dřevě.Navíc pokud vím houby většinu ne li vždy napadají až mrtvé dřevo...
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 8.6.2010
Jasně žádný sliz není vidět, ani na plodech jak je na foto Mendlovy univerzity. Choroba napadá každou odrůdu jabloní rozdílně, příznaky jsou u odrůd různé a délka a odolnost vůči chorodě různá.Schodují se pouze vpadlé pletiva-kůra na kosterních... celý příspěvek >
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 8.6.2010
Zkoukl jsem kosterní větve na jabloních na celé zahradě.Téměř na všech jabloních jsou vidět odumřelé části kůry-pletiv, ale kůra většinou i po letech neodpadla-charakteristické vpadlé části.Takže bud se jedná o mrazová poškození nebo o spálu či... celý příspěvek >
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 8.6.2010
Koukal jsem ted na net a objevil, že podobné napadení může způsobit i drvoplen ovocný.A opravdu na menší staré jabloni jsou na hlavních kosterních větvích vidět provrtané napadení kůry a dřeva.Otázkou je zda to není až následné napadení vyvolané... celý příspěvek >
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 8.6.2010
A pohledem SRS stejně nic nezjistí určitě- jen podezření.Musí a dělají se laboratorní testy na přítomnost patogení bakterie...
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 8.6.2010
Na databázi chorob a škůdců Mendlovy univerzity píši ke spále růžovitých, represivní opatření stříkání Kuprikolem. Mám totiž podezření, že tu spálu mám na jedné jabloni řadu a řadu roků a nikdy nezpůsobovala nic jiného než do cca deseti uschlých... celý příspěvek >
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 7.6.2010
Potřebuji vědět, zda když je to karanténí nemoc, tak když to SRS v laboratoři potvrdí, tak mě budou nutit k vykácení všech domělých napadených jabloní, hrušek atd.?? A popřípadě mají k tomu zákoný podklad a zákoné donucovací prostředky? Můžou mě bez... celý příspěvek >
Magnolia denudata Yellow River - nerostou listy, 5.6.2010
Několikaletou magnolii mě letos poškodil jarní mráz.Poškodil částečně polorozvinuté květy a pupeny listů, a to tak, že listy rašily a rostou nestejnoměrně na různých větvích.Alespon si to myslím, že je to mrazem a nepřehnojil jí někdo dusíkem či... celý příspěvek >
Nemoc vrby, 5.6.2010
Mám "kroucenou" vrbu.Letos vlivem nadměrného mokra, některé mladé letorosty zaschly.Jiné roky třeba některé větvičky ve stínu napadli housenky a sežrali je. Nicméně vrby obecně jsou nesmírně vitální a obrazí, tak či tak... Pokud nemáte... celý příspěvek >
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 5.6.2010
Dobrý den, koukal jsem se ted ještě na jabloně a nikde není vidět kapky slizu či sliz na plodech, tak jako je to na databázi chorob na mendlově univerzitě. Většinou ani neodumírají celé větve(vůbec) někde jen celé větvičky.Hlavně vadnou a schnou... celý příspěvek >
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 5.6.2010 Obsahuje fotku
Na dvou jabloních starých cca 60roků stejné odrůdy, již několik roků po sobě vždy postupně vadne a uschne na troud část letorostů a plodonošů. Letos však je vadnutí a pak uschnutí dosti silnější.Začíná květem a postupně pokračuje až do... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika