Příspěvky uživatele - HonzaPM

Nepropustný živý plot v CHKO, 18.6.2010
Zvolil bych plané růže.
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 9.6.2010
Zlatice není rosaceae, takže na ní nemůžete mít spálu RŮŽOVITÝCH.
Listnáč na velmi mokré stanoviště, 8.6.2010
Bavíš se, předpokládám, o náletových břízách (B. p.), ne o kultivarech.
Listnáč na velmi mokré stanoviště, 8.6.2010 Obsahuje fotku
Zdravím, např. Betula pendula ´Youngii´, Betula papyrifera 'Renaissance Compact' a další. Záleží, máte-li v okolí zdroj, školku... Pro břízu hovoří i to, že má ze všech dřevin nejvyšší výpar vody, takže vám v horkém létě... celý příspěvek >
Svoz sena, 8.6.2010
Dobře, perpetum jsem já osobně myslel přírodní. Tj. rostlina na jaře vzejde, vegetuje, kvete, vytvoří semena, zazimuje. Další roky stejně. Asi jsem si dostatečně nepřečetl, že je myšleno perpetum = seč + svoz.
Svoz sena, 8.6.2010
Tak se Wimpi porozhlédni. Určitě uvidíš nějaké příklady údržba/ladem/mulč a jiné. Na skalách/extrémně suchých/vápenatých či stepních lokalitách (tř. Pálava) jistě bude fungovat to, co píšeš ty - tj. perpetum. Jinde (zejm. vlhko) zvítězí... celý příspěvek >
Co je truskavec?, 8.6.2010
Stačí si koupit nějaký "mezinárodní" jahodový jogurt, na něm bude uvedeno PL: truskawky. 
Listnáč na velmi mokré stanoviště, 8.6.2010
Hoste 210.172 - zatím mi na hlavu žádný kořen nespadl. Zadání zakladatele diskuze znělo - voda z okapní roury ( = narázově větší objem vody), o podmáčení (spodní vodě - stojaté, vzlínavé) či nepropustném podloží se tazatel nezmiňuje.
Svoz sena, 8.6.2010
Wimpi, to záleží od rostlinného/půdního druhu, jsou takové, kterým/do kterých musíme živiny dodávat, ale ty jistě nenajdeme v lučních společenstvech. Alespoň ne v takových, jaká já osobně chápu pod pojmem "horská louka". Nástup... celý příspěvek >
Nově založený trávník, 8.6.2010
Prázdné plochy znovu osej, taky zarovnávám hráběma, i když bez zasekávání. To stačí. Posekanou trávu nikam na holá místa nedávej a hlavně už nikde NIC letos nehnoj.
Svoz sena, 8.6.2010
Chválím postup a názor zakladatele této diskuze. Je skvělé, že péčí o louku příspíváte k zachování biodiverzity. Nenapadlo vás si zažádat o dotace na magistrátu či MŽP z programů Natura 2000 anebo programů pro zachování biodiverzity? Zkuste se... celý příspěvek >
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 8.6.2010
Co vím, tak spála růžovitých napadá např. také skalník, muchovník, hloh a další rosaceae, takže emoce stranou a zapojit rozum. U nás ve městě jsem také viděl velmi podezřelou hrušeň, moniliový úžeh to rozhodně není. Až bude čas, vyfotím ji a... celý příspěvek >
Vadnutí a uschnutí letorostů a plodonošů, 7.6.2010
Spála růžovitých je mor. Určitě ihned jednejte.
Listnáč na velmi mokré stanoviště, 7.6.2010
Bříza (č), buk (č), habr, střemcha (č), kalina, černý bez (č), svída, klokoč, krušina... Záleží na finálním výběru rodu/druhu, pak zvolte z mnoha kultivarů takový, který bude do požadovaných 4 m výšky. (č) = dřeviny mají i... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika