Topaz vydrží



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?)
6.3.2015 12:42

Co se chuti týče, souhlasím s panem Petrem - velice povedená odrůda, takže ten plurál mohl být i za mě wink. Vloni jsem jím přeroubovával staré Vilémovo. Nedávno jsem ochutnal Topazy, které tvarem odpovídaly odrůdě, ale barva nebyla tak typická, žádná vůně, měkčí dužnina a chuť silně připomínala odrůdu James Grieve. Zřejmě důsledek podtržení. Následná dodávka už byla v pořádku. Nesetkali jste se s takovým výrazným rozdílem, skoro ve všech znacích, při podtržení u této odrůdy?

Problémy s jeho pěstováním se občas vyskytují, ale neřekl bych, že se to nějak vymyká průměru jiných odrůd - rezistentů. V Německu je to nejpěstovanější rezistent.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.140 (?), 6.3.2015 11:58

můžeme děkovat je čas jednotný nebo množný? - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.3.2015 12:04

Majestátní plurál - Wir, Peter von Pardubitz!smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 6.3.2015 12:19

Zde naprosto bezproblémová odrůda. Předčí tady jiné rubínové odrůdy svou výraznější chutí. Vyhovuje i střední velikost plodů. Pochoutka i v březnu, pevnost dužniny, šťavnatost. Prozatím nepotřebuje chemickou ochranu proti strupovitosti, sazovitost zanedbatelná. Co si víc přát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.217 (?), 6.3.2015 12:39

Souhlasím s hodnocením Topazu. Je to opravdu špičková odrůda, s kterou nemám žádné problémy. Myslím si, že ten kdo ho tak velmi kritizuje,  nezvládl jeho pěstování nebo tomu nerozumí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 6.3.2015 20:58

Už se slétají.Zatím co vy tu zpochybňujete pěstitele u počítače.Já jsem šel raději na zahradu.Ostříhal jsem víno, maliny,malinoostružiny, ostružiny a narouboval do meruňky Pincot ještě dvě odrůdy.Pokud pochybujete o schopnostech mého pěstování najděte si foto mých výpěstkú za poslední 3 roky vážený teoretiku.A zítra jdu ráno opět velebit svoji ovocnou zahradu.Na naprosté průměrnosti Topazu stejně nic nezměníte.Vyzkoušel jsem a už nikdy.Jsou mnohem chutnější odrůdy s minimem pěstitelských rizik oproti Topazu. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.155 (?), 6.3.2015 21:28

Zdravím p. Vlastimila

Nechme je být oni sami přijdou na to, že se pletli. Bohužel budeme sami, ale mně Topaz totálně ničil výnos a kvalitu ve velkovýrobě. Je to odrůda, která poslední roky vůbec nesplňuje to co se o ní mluví.

Já jsem měl na starost kolem 500 stromků Topazu a všechny mluvily stejně.Silně napadány mšicemi, plody od velikosti třešně po velikost Šampionu, silná citlivost na rakovinu, nerovnoměrné dozrávání samozřejmě ovlivněno velikostí plodů (námitky na probírku není třeba¨), silné napadení strupovitosti a citlivost na sazovitost.

A co bylo to hlavní nikdo si ho nekupoval a ani se neptal po něm. Je to neprodejná odrůda ve velkovýrobě.

To se Zl. Parménou jsem měl vynikající výsledky a jablka byly jak od Mánesa pěkně vybarvená a hlavně pěkně velká a téměř vyrovnaná. A co je hlavní lidé ji chtěli.

Samy Holovousy uvádí, že sady z Topazu jsou vyřazovány a nahrazeny jinnou odrůdou.

Za to Goldstár je vynikající odrůda akorát se s ní nesmí klepnout.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.3.2015 22:02

   Jenom nechápu, proč na tak tak náročném trhu jako je Německo,  se Topaz tak úspěšně pěstuje a prodává?  Licenci na tmavou mutaci Dark Topaz dokonce odkoupili přímo od šlechtitele. Že by byli tak hloupí?
    Samy Holovousy mohou uvádět co chtějí, Topaz jim nepatří a z jejich odrůd žádná díru do světa neudělala.
    Co neumím, to pomluvím, velí nám naše národní povaha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.155 (?), 6.3.2015 21:52

Zdravím 252,217

No musím přiznat, že jste mně docela pěkně nasr..

Já, který presentuji své ovocnářské výsledky na výstavách a bojuji za kvalitní pěstování i starých odrůd jsem obdržel od Vás takovou kritiku?

Ano jsem sice potrefená husa, která se ozvala, ale rozhodně z jiného důvodů. Takto rozhodně né.  Jestli Vám vadí pravdivá kritika tak raději mlčte.

Jen tak na rovinu kolik Topazů pěstujete a jak dlouho.

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 6.3.2015 12:42

Co se chuti týče, souhlasím s panem Petrem - velice povedená odrůda, takže ten plurál mohl být i za mě wink. Vloni jsem jím přeroubovával staré Vilémovo. Nedávno jsem ochutnal Topazy, které tvarem odpovídaly odrůdě, ale barva nebyla tak typická, žádná vůně, měkčí dužnina a chuť silně připomínala odrůdu James Grieve. Zřejmě důsledek podtržení. Následná dodávka už byla v pořádku. Nesetkali jste se s takovým výrazným rozdílem, skoro ve všech znacích, při podtržení u této odrůdy?

Problémy s jeho pěstováním se občas vyskytují, ale neřekl bych, že se to nějak vymyká průměru jiných odrůd - rezistentů. V Německu je to nejpěstovanější rezistent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 6.3.2015 16:14

Já ho trhám pěkně vyzrálý a vybarvený. Chuť výborná. Skladovatelnost nemohu posoudit, protože je snědený nejdříve. Chorobami netrpí, ani sazovitostí (stříkám s ostatními jádrovinami proti padlí, strupovitosti a obaleči jedním vrzem). A víc mně chutnají jablka s drsnější slupkou, což má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika