Topaz vydrží



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.140 (?)
6.3.2015 11:58

můžeme děkovat je čas jednotný nebo množný? - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.140 (?), 6.3.2015 11:58

můžeme děkovat je čas jednotný nebo množný? - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.3.2015 12:04

Majestátní plurál - Wir, Peter von Pardubitz!smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 6.3.2015 12:19

Zde naprosto bezproblémová odrůda. Předčí tady jiné rubínové odrůdy svou výraznější chutí. Vyhovuje i střední velikost plodů. Pochoutka i v březnu, pevnost dužniny, šťavnatost. Prozatím nepotřebuje chemickou ochranu proti strupovitosti, sazovitost zanedbatelná. Co si víc přát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.217 (?), 6.3.2015 12:39

Souhlasím s hodnocením Topazu. Je to opravdu špičková odrůda, s kterou nemám žádné problémy. Myslím si, že ten kdo ho tak velmi kritizuje,  nezvládl jeho pěstování nebo tomu nerozumí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 6.3.2015 20:58

Už se slétají.Zatím co vy tu zpochybňujete pěstitele u počítače.Já jsem šel raději na zahradu.Ostříhal jsem víno, maliny,malinoostružiny, ostružiny a narouboval do meruňky Pincot ještě dvě odrůdy.Pokud pochybujete o schopnostech mého pěstování najděte si foto mých výpěstkú za poslední 3 roky vážený teoretiku.A zítra jdu ráno opět velebit svoji ovocnou zahradu.Na naprosté průměrnosti Topazu stejně nic nezměníte.Vyzkoušel jsem a už nikdy.Jsou mnohem chutnější odrůdy s minimem pěstitelských rizik oproti Topazu. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.155 (?), 6.3.2015 21:28

Zdravím p. Vlastimila

Nechme je být oni sami přijdou na to, že se pletli. Bohužel budeme sami, ale mně Topaz totálně ničil výnos a kvalitu ve velkovýrobě. Je to odrůda, která poslední roky vůbec nesplňuje to co se o ní mluví.

Já jsem měl na starost kolem 500 stromků Topazu a všechny mluvily stejně.Silně napadány mšicemi, plody od velikosti třešně po velikost Šampionu, silná citlivost na rakovinu, nerovnoměrné dozrávání samozřejmě ovlivněno velikostí plodů (námitky na probírku není třeba¨), silné napadení strupovitosti a citlivost na sazovitost.

A co bylo to hlavní nikdo si ho nekupoval a ani se neptal po něm. Je to neprodejná odrůda ve velkovýrobě.

To se Zl. Parménou jsem měl vynikající výsledky a jablka byly jak od Mánesa pěkně vybarvená a hlavně pěkně velká a téměř vyrovnaná. A co je hlavní lidé ji chtěli.

Samy Holovousy uvádí, že sady z Topazu jsou vyřazovány a nahrazeny jinnou odrůdou.

Za to Goldstár je vynikající odrůda akorát se s ní nesmí klepnout.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.3.2015 22:02

   Jenom nechápu, proč na tak tak náročném trhu jako je Německo,  se Topaz tak úspěšně pěstuje a prodává?  Licenci na tmavou mutaci Dark Topaz dokonce odkoupili přímo od šlechtitele. Že by byli tak hloupí?
    Samy Holovousy mohou uvádět co chtějí, Topaz jim nepatří a z jejich odrůd žádná díru do světa neudělala.
    Co neumím, to pomluvím, velí nám naše národní povaha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.155 (?), 6.3.2015 21:52

Zdravím 252,217

No musím přiznat, že jste mně docela pěkně nasr..

Já, který presentuji své ovocnářské výsledky na výstavách a bojuji za kvalitní pěstování i starých odrůd jsem obdržel od Vás takovou kritiku?

Ano jsem sice potrefená husa, která se ozvala, ale rozhodně z jiného důvodů. Takto rozhodně né.  Jestli Vám vadí pravdivá kritika tak raději mlčte.

Jen tak na rovinu kolik Topazů pěstujete a jak dlouho.

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 6.3.2015 12:42

Co se chuti týče, souhlasím s panem Petrem - velice povedená odrůda, takže ten plurál mohl být i za mě wink. Vloni jsem jím přeroubovával staré Vilémovo. Nedávno jsem ochutnal Topazy, které tvarem odpovídaly odrůdě, ale barva nebyla tak typická, žádná vůně, měkčí dužnina a chuť silně připomínala odrůdu James Grieve. Zřejmě důsledek podtržení. Následná dodávka už byla v pořádku. Nesetkali jste se s takovým výrazným rozdílem, skoro ve všech znacích, při podtržení u této odrůdy?

Problémy s jeho pěstováním se občas vyskytují, ale neřekl bych, že se to nějak vymyká průměru jiných odrůd - rezistentů. V Německu je to nejpěstovanější rezistent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 96.86 (?), 6.3.2015 16:14

Já ho trhám pěkně vyzrálý a vybarvený. Chuť výborná. Skladovatelnost nemohu posoudit, protože je snědený nejdříve. Chorobami netrpí, ani sazovitostí (stříkám s ostatními jádrovinami proti padlí, strupovitosti a obaleči jedním vrzem). A víc mně chutnají jablka s drsnější slupkou, což má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika