Topaz nepřekonaný



KarelJM - (33) - 142.2 (?)
20.12.2017 21:34

No taky hledám konkrétní informace z praxe pěstilů. Sice každý má jiné podmínky a jiné chutě či názory, ale když si to necháme projít v hlavě filtrem selského rozumu, tak to pro mě vypovídací hodnotu má, často větší, než právě zmiňované opisované pomologie, kde si autoři ani příliš nemohou dovolit subjektivní hodnocení, čest vyjímkám, jmenoviě třeba Bc.Tomáš Ján v pomologii peckovin prezentuje i celkové hodnocení odrůdy včetně nectností a předností.

Třeba u jablek vychází zde Admirál natolik dobře, že to nejde bez tužby ho mít. Nebo nemít na zahradě broskve po přečtení nadšení p. Petra z Pardubic, to je fakt nakažlivé... tak bych mohl pokračovat...

Mě se zdají diskuze typu Něco... nepřekonaný... zábavné, když to bereme s nadsázkou. Diskuze se strohými popisy bez kontroverzí a humoru by nás stejně přestaly bavit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 6.205 (?), 15.12.2017 11:02

Vážne? Ale jsou nejaké rozmazané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 2.85 (?), 15.12.2017 11:08

Ano, jsou to fotky pro lidi s výjimečnou představivostí, určitě se nebudou líbit každému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 6.205 (?), 15.12.2017 11:18

Netreba na ne klikat a zvetšovat je takto je videt víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 224.220 (?), 18.12.2017 10:38

Ted je to lepší snad
.Topaz jako z výstavy.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 18.12.2017 11:58

To jsou z Vaší zahrady?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 2.106 (?), 18.12.2017 20:00

N e, z tržnice, jen jsem chtel ukázat že takové nenajdete v celém česku jen tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.12.2017 12:57

Jablka pěkná, fotky trochu lepší. Nedělejte si, pane Starší, velkou námahu, fotek Topazů je tady na fóru spousta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 20.12.2017 19:56

Důvodem, proč vstupuji na tyto stránky, je vyhledání informací o odrůdách, pěstebních postupech, porovnání zkušeností z různých klimatických oblastí ČR a podobně. Pomologické publikace často opisují popisy odrůd jedna z druhé, nejčastěji asi vycházejí z popisu tvůrce odrůdy. V praxi se však mohou chovat odrůdy jinak, než udává prodejce či výrobce.

Bohužel poslední dobou zde namísto výměny informací bují hádky, provokující příspěvky, invektivy. Pokud se člověk proti nim ohradí, je smazán. Zvláštní. Provokace a hloupé či informačně bezcenné příspěvky zůstávají. Jaká je hodnota sdělení "koupil jsem si v obchodě hrozny a jsou zelené, kyselé a plné zrníček" doplněné mazaninami místo fotek? Za mé vstupy na stránky přitom provozovatel inkasuje peníze. Tak ve mě sílí pocit, že se bez těchto "hodnotných" informací a pocitu, že mě někdo nesmyslně lustruje, obejdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KarelJM - (33) - 142.2 (?), 20.12.2017 21:34

No taky hledám konkrétní informace z praxe pěstilů. Sice každý má jiné podmínky a jiné chutě či názory, ale když si to necháme projít v hlavě filtrem selského rozumu, tak to pro mě vypovídací hodnotu má, často větší, než právě zmiňované opisované pomologie, kde si autoři ani příliš nemohou dovolit subjektivní hodnocení, čest vyjímkám, jmenoviě třeba Bc.Tomáš Ján v pomologii peckovin prezentuje i celkové hodnocení odrůdy včetně nectností a předností.

Třeba u jablek vychází zde Admirál natolik dobře, že to nejde bez tužby ho mít. Nebo nemít na zahradě broskve po přečtení nadšení p. Petra z Pardubic, to je fakt nakažlivé... tak bych mohl pokračovat...

Mě se zdají diskuze typu Něco... nepřekonaný... zábavné, když to bereme s nadsázkou. Diskuze se strohými popisy bez kontroverzí a humoru by nás stejně přestaly bavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 22.200 (?), 21.12.2017 9:24

Přidám krátké doplnění prvního odstavce pana Daníka. Ano, dříve se popisy odrůd opakovaly, ale dnes je situace možná ještě horší. Informace o jednotlivých kultivarech jsou doslova na pár řádků, s použitím vágních termínů, bez odborné hloubky, bez jiskry, fantazie, příměrů... V časopisech není situace o nic lepší, protože pár statí s ovocnářskou (a jinou malopěstitelskou) tématikou je naředěno volnočasovým pelmelem.

K druhému odstavci nemám co doplnit, neboť jeho obsah je přesný a trefný, dokonale vyjadřuje i mé pocity.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika