Skutočne rezistentné odrody



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
30.8.2019 15:09

Která rada pana Hlavatého byla neodborná a vedla k trvalému poškození stromku? Za co by se měl omlouvat? Nebo jsou to jen vaše - jak říkáte - pšouky, když dojdou argumenty?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 29.8.2019 20:21

Děláte preventivní opatření proti houbovým chorobám.Takže ta rezistence je pouhý trapný pšouk.Co si pořád dokazujete.Raději se omluvte tazatelů na výchovný řez po výsadbě v únoru a březnu.Takto prznit stromky, kdy ze zákrsků děláte rovnou polokmeny a nebo špičáky pro budoucí polokmeny je naprosté nepochopení pěstebních tvarů.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.100 (?), 29.8.2019 21:28

Já třeba "rezistenty" proti strupovitosti neošetřuju. Strupovitost jsem na nich ještě nezaznamenal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.8.2019 21:46

... prznit stromky, kdy ze zákrsků děláte rovnou polokmeny a nebo špičáky pro budoucí polokmeny je naprosté nepochopení pěstebních tvarů.

Finis coronat opus.  
Smyslem pěstování ovocného stromu je ovoce. Jaká jablka dokáže vypěstovat dr. Hlavatý, vidíme sami na obrázcích.  Kéž bych uměl prznit stromky s takovýmto výsledkem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 29.8.2019 23:06

Nechápu souvislost mezi jablky pana Hlavatého a trvalém poškození stromků důvěřivých tazatelů neodbornou radou.Koupili si zákrsek a najednou mají polokmen.V 80% případů tomu tak nemuselo být.Stromy nejsou šablona jednoho tvaru.Howg.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 162.4 (?), 30.8.2019 13:54

Z jaké definice, pravidla či nařízení vycházíte ve svém tvrzení, že zapěstování polokmene ze zákrsku je poškození či prznění stromu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.8.2019 15:09

Která rada pana Hlavatého byla neodborná a vedla k trvalému poškození stromku? Za co by se měl omlouvat? Nebo jsou to jen vaše - jak říkáte - pšouky, když dojdou argumenty?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.56 (?), 30.8.2019 15:52
Keďže sa tu opakovane spomína moje meno, tak si dovolím svoje vyjadrenie k "téme": Z príspevkov pána Mičurina II je jednoznačne zrejmé, že je pevne a nezvratne presvedčený o svojej pravde. Na to má nepochybne právo, k spôsobu prezentácie tejto pravdy sa nevyjadrujem, a keďže nechcem debatovať týmto spôsobom, tak s ním ani do debaty nevstupujem a vstupovať nebudem (považujem to za stratu času). To je zasa moje nespochybniteľné právo. K mojim občasným radám tu na fóre: snažím sa v rámci svojich možností hoby-pestovateľa menej skúseným kolegom poradiť, v žiadnom prípade si nerobím nárok na neomylnosť. Ak moje rady niekomu naozaj ublížili, tak sa mu s pokorou ospravedlňujem. Moja záhrada je k dispozícii k nahliadnutiu každému, stačí poslať súkr.správu a dohodneme termín návštevy. Rád sa podelím o všetky moje skúsenosti. Napokon, viacerí tu z fóra Ste už u mňa boli, či už pre štepy, očká alebo z iného dôvodu. Toto pozvanie platí aj pre pána Mičurina II. Takisto platí moja ponuka pre pána Mičurina II, že mu sprostredkujem kontakt na šéfredaktorku odborného ovocinárskeho časopisu, vychádzajúceho na Slovensku (keďže českého Zahrádkáře nepovažuje za vhodného na tento účel), aby mohol svoje názory a skúsenosti prezentovať aj vo forme odborných článkov a osloviť tak širšiu skupinu ovocinárskych nadšencov. Týmto spôsobom by mohol efektívnejšie presadzovať svoje postoje a ovplyvniť mnohé veci, ktoré považuje za potrebné zlepšiť alebo celkom zmeniť (na túto ponuku pán Mičurin II zatiaľ nereagoval). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 30.8.2019 16:02

ja som len za seba môžem, že som vždy vďačný za rady, ktoré som dostal od p. hlavatého, čo sa týka rezu stromov, lebo ináč by som si neporadil sám. tiež za rady p. vysloužila čo sa týka odrôd ale aj iných, lebo v reále nemám od koho tie informácie získať. tie rady sú rýchle, sú určite v dobrej viere a úplne zadarmo. a to si tu nikto toľko toho "nevyžral" ako ja, lebo viem že moje otázky boli častokrát hlúpe alebo zle pochopené, resp. ja som sa zle vyjadril, ale výsledok je taký, že v reále mám najkrajšiu záhradu s najperspektívnejšími odrodami v danej oblasti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.102 (?), 30.8.2019 16:38
Bunny: Patrí sa poďakovať - ak Vám moje rady niekedy trochu pomohli, tak ma to samozrejme teší. Zároveň by som bol nerád, ak by tu debata skĺzla do hodnotenia H versus M. Rady a skúsenosti pána Mičurina II sú fundované a pomohli určite minimálne toľkým účastníkom fóra ako tie moje, alebo dr.Vysloužila, Jiřího 1968, Jiřího II, Mimmove, Mikeša13, PzP, Lídine, Vladimírove, Tety Jany, Bred_ika, MarekaTT, p.Morvaia, Mittwocha, Petra z H., SPCh a mnohých ďalších, ktorých (nech mi prepáčia) som nemenoval. Každý máme za sebou nejaký životný príbeh, a pán Mičurin II má určite dôvody, prečo svoje názory a postoje prezentuje štýlom a spôsobom, akým to robí. Hovorí sa: 'nehodnoť niekoho, ak si neprešiel x kilometrov v jeho topánkach'. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 30.8.2019 15:21

Definice a pravidla jak jste položil otázku neexistují.Jsou jen základní pravidla řezu obsažené v učebnicích ale jak dobře víme obrázky a realita jsou dvě odlišné věci.Pak musí nastoupit cit pro stromy a konkrétní situaci operativně řešit a to neumí každý.

Pokud tedy si majitel zakoupí zákrsek, má k tomu jistě svůj důvod budu se v prvé řadě snažit zachovat jeho volbu.Ukázkové prznění tu bylo kdy si pán potřeboval upravit stromek.Víte co vzniklo z pěkného vřetenového zákrsku po doporučení rádce?.Jakýsi polokmen se štětkou nahoře.Odebráno cirka 1,2 m produkční plochy.Tak tomu já říkám prznění stromků.A nebyl to zdaleka ojedinělý případ.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika