Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení



host - 245.214 (?)
8.8.2013 6:53

Děkuji za reakci. Souhlasím s vámi p. Paĺo. Někdy člověk míní, ale příroda činí. S pozdravem, Tom.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 245.214 (?), 8.8.2013 6:53

Děkuji za reakci. Souhlasím s vámi p. Paĺo. Někdy člověk míní, ale příroda činí. S pozdravem, Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 218.108 (?), 7.2.2014 23:55

Máme tu další rok a já horlivě vyhlížím první souhrnná hodnocení pozdně zimních odrůd jablek. Do názvu vlákna jsem sice vpašoval slovo "rezistentní" (tak jak jej obecně chápem - gen Vf), ale jelikož jsou zde i stoupenci odrůd citlivých na Venturii, očekávám i jejich shrnutí. Rok není zrovna příznivý ke skladování jablek, takže věřím, že u Vás ve sklepě nezůstala jediná neochutnaná odrůda.

První skazky se již objevily v jiných vláknech, ale jistě neuškodí jejich zopakování zde, hezky po kupě. Tak sem s těmi Admirály, Shalimary, Enterprisy, Melrosy, Siriusy a mnohými dalšími!

U mě letos znovu výrazně bodovali: Goldstar, Topaz. Ostatní nerodili nebo mi rodina první plody smíchala s ostatními a snědla bez náležitého zhodnocení.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 31.194 (?), 8.2.2014 15:43

Topaz bude u mě hlavní zimní odrůdou, nejlépe dozrává (220 m n.m.) a vydrží i v mém teplém a suchém sklípku = přístavek na severní straně RD. Ostatní rezistenty, k nimž jsem se dostal, jsou u mě podzimní (Rubinola, Lotos, Rosana, Rajka) nebo raně zimní (do Vánoc - Resista). Topaz už roubuji na moje semenáče, doufám, že zásobím celou rodinu (10 osob). J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.101 (?), 10.2.2014 19:18

Zdravím, bohužel co se týče mojich odrůd, tedy u mě pěstovaných ty jsou už snědeny. Bohužel opět veškerá úroda dostala záhlavec v podobě krup, minimálně jednou do roka tu jsou. Takže vzhled se nedal vůbec hodnotit. 

Několik málo plodů, které byly poněkud chráněny silnějšími větvemi jakž takž vypadaly.  Ze zimních rezistentů chutí zaujal Red Topaz a Karneval. Obé až po novém roce. Do té doby chuť nic moc. 

Jinak u jiných tak určitě Opál, Sirius, Admirál. Topaz. Podkud dobře uskladníte Jonagoldy jsou nyní plné šťávy a vůně. 

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 12.2.2014 15:49

S hodnocením uskladněných pozdních odrůd začnu až v březnu.
  Nyní začínáme pomaličku ochutnávat jen Goldstar. Jako tradičně, nezklamal a výborná chuť. Uvidím, kdy se letos začne kazit, jestli to už bude koncem března, nebo až od půli dubna, Každý rok to u něho bývá jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mi_Nitra - (31) - 66.114 (?), 12.2.2014 18:54

Môžem podtvrdiť že chuť Goldstaru bola tento rok veľmi dobrá aj u nás pri Nitre, dokonca sa mi zdal lepší ako Topaz RED, žiaľ sú to iba mladé stromky tak plodov bolo stále málo - Goldstar 2 úroda, Topaz iba prvých asi 6 plodov (ale oproti Idaredu bol omnoho lepší).  Idared je taký chuťový priemer, plodí každý rok pekné plody aj pomerne veľa. Zatiaľ je veľmi dobrý aj Granny Smith, relatívne dosť tvrdý ale štavnatý plod s kyslastou chuťou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.3.2014 18:42

Tak, bohužel, některé plody Goldstaru se mi letos začaly kazit již nyní, to je začátkem března. Pro mne docela překvapení.
Jinak jsme dnes v rodině ochutnávali a porovnávali dvě pozdní odrůdy Goldstar a Benet (Melrose x Rubín).
I když nikdy nedám na Goldstar dopustit, dnes jsem musel uznat názor dalších členů rodiny, že Benet v této době chutná lépe. Jeho dužnina barvou a strukturou připomíná Melrose, řekl bych, že je o něco šťavnatější, jsou tam cítit kyselinky i aróma. Oproti Melrose má stravitelnější slupku i hezčí vzhled, to bude asi z toho Rubína. Uvidíme zase příští měsíc.

Goldstar stále šťavnatý, dužnina nemoučnatí, ale to kousnutí do ní je trochu jiné a chuť pro mne velmi dobrá, pro ostatní to už nebylo ono.
Někdy příště zas další odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.59 (?), 11.3.2014 17:47

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu, rozhodujem sa medzi odrodami Karneval, Sirius a Meteor do palmety. Miesto už mám len na jeden stromček. Karneval ma láka krásnymi plodmi, Sirius je vychválený a Meteor by mal byť tiež výborný, ale pravdepodobne je nižšia rodivosť. Chuťovo by mali byť všetky super, neviem aká je skladovanosť Karnevalu a Meteoru, prípadne iné negatíva týchto odrôd.

Ďakujem za každú informáciu. Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 11.3.2014 18:32

"Místo už mám jen na jeden stromeček" To znamená, že máte stromků víc? Potom Vám nic nebrání naroubovat si do některého všechny, které jste zmínila, podle chuti si pak vybrat a skladbu odrůd upravit..Jeden stromek mám jako pokusný a z něj pak odebírám rouby podle potřeby. Ale to je jenom jeden způsob z více možností. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.59 (?), 11.3.2014 19:13

Stromčekov mám viac: napríklad Orion, Admirál, Rozela, Rubinola, Selena. Rozhodla som sa zlikvidovať Šampión komplet (ak to je on), lebo má nijakú chuť a hneď je ako blato. Navrúbľovala som doňho Rubinolu, ktorú milujeme, ale asi nie sú kompatibilné, konáriky sa prijali, ale takmer nerástli, okrem toho bol stromček hlboko posadený (začiatočnícka chyba), takže som ho musela stále vykopávať, aby mi nespravokorenil- no trápenie. Vymeníme v sobotu pôdu a šup tam nový stromček, len aký. V záhradníctve zatiaľ majú všetky tri odrody nad ktorými dumem- Sirius, Karneval alebo Meteor. Už sa teším na sadenie. Zdravím. Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika