Příspěvky uživatele - Mi_Nitra

Problém pri skladovaní Granny Smith, 29.3.2014
Skutočne netuším v čom by mohol byť základný problém. Ten strom je tam zasadený už vyše 12 rokov, originál zakúpený v škôlke podpník si už nepamätám, rastie bujnejšie predpokladám asi MM106 alebo M7. Každý rok mal nejakú úrodu a stalo sa to až teraz... celý příspěvek >
Enterprise, 24.3.2014
Podľa mojich skúseností je Idared najviac úrodnou odrodou akú som kedy mal, pokiaľ nepríde mráz a nazmrzne úplne všetko tak Idared rodí vždy. Chuť hodnotím ako priemernú ale môže byť aj dosť rozdielna kvalita plodov z jedného stromu. U mňa aj pri... celý příspěvek >
Problém pri skladovaní Granny Smith, 24.3.2014
Ďakujem všetkým za rady, doteraz som o takejto chorobe vôbec nepočul.  S tým striedaním sucha a vlahy by to mohlo byť zaujímavé. Doteraz som totiž závlahu nechával na prírodu, len posledné 2 roky som začal polievať cca 3-4x v časoch najväčšieho... celý příspěvek >
Ako sa zabviť škodcov na kôre stromu, 22.3.2014 Obsahuje fotku
Dobrý deň, tento rok som si všimol na niektorých jabloniach hlavne na kmeňi a hrubších konároch nejakých škodcov, Posledných 7-8 rokov som nevynechal ani jeden raz predjarný postrek, preto som prekvapený pomerne veľkým rozsahom zasiahnutia kôry. Na... celý příspěvek >
Problém pri skladovaní Granny Smith, 22.3.2014 Obsahuje fotku
Dobrý deň, vyskytol sa mi problém pri skladovaní Granny Smith. Jablká mi zmenia farbu šupky v januári-februári zo zelenej na zelenožltú čo by ešte nebol problém ale v marci sa mi začali vyskytovať vo veľkom hnedé plochy. Je to iba na šupke... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 12.2.2014
Môžem podtvrdiť že chuť Goldstaru bola tento rok veľmi dobrá aj u nás pri Nitre, dokonca sa mi zdal lepší ako Topaz RED, žiaľ sú to iba mladé stromky tak plodov bolo stále málo - Goldstar 2 úroda, Topaz iba prvých asi 6 plodov (ale oproti Idaredu bol... celý příspěvek >
Vystava ovocia Žilina, 18.1.2014
Máte pravdu, možnosť výberu z množstva odrôd je výhoda malozáhradkárov, výhodou veľkopestovateľov je zase že môžete na výstavy vyberať z veľkého množstva plodov.  Pokiaľ máte z jednej odrody niekoľko sto až niekoľko tisíc stromov potom dokážete... celý příspěvek >
Jablone - Rodičia a deti, 18.1.2014 Obsahuje fotku
2.časť expozície.
Jablone - Rodičia a deti, 18.1.2014 Obsahuje fotku
V poslednej dobe som tu prečítal veľa jabloniarskych príspevkov, pomerne často som narazil na príspevky ktoré sa pýtali na pôvod dnešných odrôd. Na výstave Jahrada 2013 v Trenčíne, ktorej súčasťou bola aj súťaž Jablko roku 2013 na Slovensku, mal... celý příspěvek >
Odrůda Admirál, 18.1.2014
Pravdepodobne diploid, na niektorej stránke som našiel že je samoopelivá a na jednej US stránke je vyslovene uvedené Diploid.
Odrůda Admirál, 17.1.2014
Dobrý deň, ten Váš Orion v ktorom je naštepená Pinova máte na akom podpníku?  Teraz ma napadlo že by som to s tou Pinovou mohol vyskúšať na Granny Smith. Mám GS na MM106 a rastie ako burina. Niektoré výhony mali aj 130-150cm.
Odrůda Admirál, 16.1.2014
Zdravím všetkých, tá Pinova má iba niekoľko rokov, v podstate druhá úroda cca 8 plodov, možno sa to časom ešte zlepší,  napriek tomu že je na MM106 má pomerne slabý rast v porovnaní s inými odrodami na MM106, veľmi veľa kvitne, plody sú iba... celý příspěvek >
Odrůda Admirál, 15.1.2014
Potešujúce slová...  Šťavnaté jablká sú u nás veľmi populárne, naopak takú Pinovu mi nechce rodina jesť, vraj je suchá a dobrá iba do koláča.
Odrůda Admirál, 15.1.2014
V najbližších rokoch uvidím ako to dopadne s tým Angoldom, múčnatenie je pre mňa ešte horšie ako pehovitosť.  Fyziologická pehovitost je aj dovod preco sa bojim zasadit Admiral, jeho náchylnosť na pehovitost sa uvadza aj na web stránke UEB.
Odrůda Admirál, 15.1.2014
Tak to s tým Angoldom ste ma veľmi potešili, pred rokom som ho pracne zohnal na MM106.    
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika