Pink Lady



host - 41.143 (?)
27.10.2015 17:28

Historicky první, tedy panenská úroda. Podnož MM106.

Pink Lady 26.10.2015
Pink Lady 26.10.2015
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.73 (?), 4.11.2014 1:46

Zdravím p. Vlastimile

Nechápu proč zde je taková kritika na tuto odrůdu.

1 nikdo zatím zde s ní nemá zkušenosti

2 kdo jí nesnáší a nebo je odpúrcem tak proč si jí možná sadí na zahradu

3 mám ji 200 m.n.m. na M26

4 bylo by dobré zde také uvést, že třeba M4 a A2 silně urychlují dobu vegetace a jdou také jako první spát. (odrůdy na nich jako první schazují listy)

Musíme to hold vytrpět a pak se uvidí kdo měl pravdu.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.11.2014 8:31

   V naší zemi se pěstovala a dosud místy pěstuje řada kvalitních a generacemi odzkoušených odrůd, pestré chuti a často přirozeně odolných proti chorobám. Tyto postupně z produkčních sadů a bohužel i ze zahrad mizí - Malináče, Grávštýny, Matčiny, Bláhovy, Panenské, Parmény a mnoho jiných. Pan Kaněra patřil k zastáncům pěstování a propagace těchto skvělých odrůd, v tomto mu fandím a dávám za pravdu. Proto mě trochu překvapuje jeho apologetika odrůdy Pink Lady.
    Hádat 3. zónu podle drobné mapy Československa je zavádějící. Mikroklima konkrétní polohy u nás hraje velikou roli. Kousek od mé zahrady je tmavá dolina kolem řeky, kde se dá pěstovat snad jen rybíz. O pár kilometrů dál je od severu chráněná lokalita Vanovice - Borotín s produkčními sady.
    Nicméně musím souhlasit s Wimpim, že nadšenci   v mimořádných polohách nebo s extrémní péči nechť odrůdy ze supermarketů zkouší, proč ne. Běžným pěstitelům, kteří kteří si chtějí pochutnat na vlastním a zdravém ovoci, ale přinese jejich pěstování jen zklamání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.253 (?), 6.11.2014 16:44

Také patřím k těm nadšencům co chtějí vyzkoušet co nejvíce novinek.Pink Lady mám asi 8 let, chuťově výborná, ale velmi náchylná na strupovitost.Vyžaduje opravdu velkou starostlivost.Zmiňovali jste zde také odrůdy Kanzi a Jazz.Také tyto mám asi 4 nebo 5 let.Obě chuti výborné a nejsou ani zdaleka tak náchylné ke strupovitosti jako Pink Lady.Při běžné ochraně, samozřejmně podle počasí, jsou bez známek strupovitosti, což se nedá říci o Pink Lady.Jižní Morava n.m.v.180m. Tonda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.88 (?), 11.11.2014 23:56

Zdravím

Je zajímavé jaké jsou zde nazory na Pink lade, ale, že tato odrůda je otcem odrudy Karneval to už nikomu nevadí a ani se nad tím nepozastavuje.

Pink lade je obchodní název pro odrůdu Cripps Pink

Karneval = Vanda x Cripps Pink (pink lady)

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 12.11.2014 12:58

Cripps Pink, japonská řada kultivárů Fuji, Granny Smith, ale i Goldeny bych osobně nesázel, protože jim k úspěšnému pěstování nemohu,ani nechci  poskytnout ve venkovních podmínkách zahrady ideální podmínky... a skleníček jim vyrábět nebudu.Vše co potřebuju jsou chutné, nenáročné sorty.Je to o trochu vyšší level sadařiny, které mě neoslovuje, nehlásím se k němu, ale neodsuzuju.Obdobnou paralelu vidím v chovu zahradních KOI,nebo chovných nádrží s rybymi versus akvaristika s citlivým osazenstevem.Přeze všechnu náročnost chovu citlivých amazonských rybiček, akvaristika nevymizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 12.11.2014 13:04

 ...jaké jsou zde nazory na Pink lade, ale, že tato odrůda je otcem odrudy Karneval to už nikomu nevadí...

Když bude výsledek pokřížení s citlivou odrůdou méně náchylný, tak nevím proč by mě to mělo vadit.Odrůdu Golden Delicious si pro jeji nároky pořizovat nebudu, ale z této odrůdy(GD)vzešla valná většina kultivarů, které se pro pěstování v české kotlině hodí, a jsou celkem odolné, nenáročné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.83 (?), 20.11.2014 22:55

Zdravím

Máte úplnou pravdu. Já jsem to tak jenom provokativně nadhodil. Ono u výsledků rozhodují geny, které v potomkovy převládnou. Také o jeho vlastnostech rozhodují i geny prarodičů.

Vrtá mi hlavou jak by vypadal výsledek křížení třeba Goldstar s Granny schmid a nebo Biogolden s Granny s.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.95 (?), 14.7.2015 9:53

Zajimavost: V Americe se prodava mutace "Pink Lady Maslin", ktera dozrava o 3-4tydny drive, nez Pink Lady. Je popularni u lidi v chladnejsich oblastech a mohlo by se ji darit i v CR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 27.10.2015 17:28

Historicky první, tedy panenská úroda. Podnož MM106.

Pink Lady 26.10.2015
Pink Lady 26.10.2015
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 28.10.2015 12:30

Nádherné ovoce.Já si budu muset na růžovou krasavici rok dva počkat.Sadil jsem ji loni na podzim, tedy pokud to Pink Lady skutečně je.Váš výpěstek je nejlepší odpověď na ostouzení této odrůdy.Ochutnal jsem ji od pana Paľa.Je jedinečná dle chuti i vzhledu.Je prostě svá. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika