Pink Lady



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 31.134 (?) 
12.11.2014 12:24

A na to ste prišli ako?  Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 12.11.2014 12:28

A když stromky pocházejí z Polska, to je jako něco podřadného, či mizerného??? indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 12.11.2014 12:48

Je to jako u všeho.V Polsku se najdou školky, které moc dobré stromky nemají.Je však dost školek, že někteří, říkám někteří naši školkaři, kdyby měli tak kvalitní stromky, oblízli by si všech deset.Dost špoatnou reputaci polským stromkům zasadili pojízdní prodejci.Jestliže vozí stromky čtrnáct dnů po trzích dokud je neprodají, ani se nedivím, že tři čtvrtiny stromků se vůbec neujme a zbytek stejně roste mizerně.Stromek musí být založený a ne občas na tržnici pokropený.

Pro pana Stana.Vím co vím.Jak to vím to si nechám pro sebe.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.92 (?), 12.11.2014 13:02

Nemusi, ale Polaci delaji vsechno proto, aby meli takovou povest. Vzdyt ty jejich obchody is allegrem jsou tezka dzungle, hazou k odrudam nahodne obrazky z netu a popisky si vycucavaji z prstu. Objednaval jsem 3 stromky z Ogrodsfery a byly priserne domlacene (ale byly v pekne krabici, takze prevozem to nebylo), vic nez polovina vetvi dolamanych.

V prodejstromku zase prodavaji Dapple Dandy, ktery je jasny podvrh a presto ho vedome prodavaji dal, jen zmenili obrazek a popis odrudy (zkusenosti vice lidi). To same s Flavor Queen, u ktereho pisou ze dozrava koncem cervna. Podle ofic. stranek dozrava v Kalifornii v polovine srpna, takze pochybuju ze u nas o 1.5mesice driv. Prodavaji co jim sem hodi Polaci a vubec je nezajima puvod, jen prachy. Lidi pak nakupuji zajice v pytli :(

A ta jejich odruda "komisowka" to je vysmech. Proc nepojmenuji Dekanku Robertovu normalne cesky? Mozna se pletu, ale podle me jde o polske pojmenovani Doyenne du Comice a skolka v Ostrohu se ani neobtezuje to prejmenovat.

Proti Polakum nic nemam, ale zrovna v tomhle se mne ten jejich povrchni vliv nelibi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 12.11.2014 14:08

Letos v září jsem se poprvé v životě dostal do Polska. blush Projeli jsme ho celé napříč od jihozápadu na severovýchod a pak zase zpět. Když jsem viděl ty početné lány ovocných sadů se vzorně pěstovanými stromky (výsadba většinou na drátěnkách a zakrslých podnožích), spadla mi brada. To my v celé ČR jsme se svým ovocnářstvím proto nim doslova chudí trpajzlíci. Takže od toho okamžiku i já uznávám Polsko za ovocnářskou a hlavně jabloňářskou velmoc. Proto se mi zdá divné, že by jejich školkařské výpěstky měly být v globálu nějak podřadné, či nekvalitní. To mi nějak nepasuje do sebe...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.11.2014 14:26

Ono Polsko je veliká země a s velikostí vždy roste rozptyl mezi nejkvalitnějším a nejlevnějším. Kdo nakupuje nejlevnější polské věci má to co si objednal - nejlevnější šunt. Je snad chybou poláků, že si německý řetězec v Polsku objednal pro českého zákazníka zboží, které český zákazník chce (salám za cenu vepřových kůží a sojové mouky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vrana - (17) - 12.161 (?), 9.9.2018 15:02

Polská firma clematis je ale na světové úrovni.Prodává hlavně klematisy v mnoha odrůdách, ale liany jsou i kiwi a její odrůda vitakola a k ní samec adam, to je věc.I kiwi arguta mají výborné rogow, bingo a j.  Už i některé naše firmy jejich zboží prodávají Z argut jsem kdesi u nás viděl i superjumbo, nevím odkud to je, má mít velké plody.Pldy 17 gramů má ruská estafeta.V číně mají arguty plody až 50gramů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 2.11.2014 9:57

Hodně zdaru pane Kaněro
Oba jsme na bodu pěstování v roce nula.V pátek jsem Pink Lady také vysadil do ploskleníčku.Získal jsem tuto odrůdu také ze Slovenska.Na toto téma už diskuze existuje.Nejvíce zkušeností popisuje pan Paľo.Měl jsem možnost ochutnat jeho Pink Lady a byly fantastické.Pokud se jim vytvoří vhodné podmínky(mikroklima)a příkladnou agrotechniku, věřím v její úspěšné pěstování navzdory všem pochybovačům.Kdo nevyzkoušel nemůže hodnotit. - Mičurin II /470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 2.11.2014 19:47

Jenže na Záhorí okres Senica polnohospodári hospodaří na úrodné půdě v příznivém klimatu, a nadmořské výšce něco okolo 200 mnm! Tak je jasné, že se p.Pal'ovi podaří Pink Lady dopěstovat i bez miniskleníčku, který je postaven v 470mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 2.11.2014 21:17

Pane Alois, cudně jste zapoměl dodat vyjádření pana Paľa o Senici jako okrajovou oblast pro pěstování vinné révy, což znamená klimaticky jako střední polohohu.To, že jdu k úspěchu pomocí poloskleníčku je moje snaha a devíza.Odpovím Vám slovy psychologa.
KDO CHCE - HLEDÁ ZPŮSOB
KDO NECHCE - HLEDÁ DŮVOD
Všechny skeptiky zdraví - Mičurin II (470 m)
PS: až praxe ukáže, zda je to reálné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika