Pink Lady



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 129.97 (?) 
29.10.2015 20:04
Špatně se mi to zařadilo:-((( Měla to být reakce na M.V. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 182.227 (?), 29.10.2015 20:17

Ono to bude trochu jinak. Pan M.V. pěstuje, dle dřívějších vyjádření, jabloně na Svitavsku. A to je kraj přeci jen drsnější. Před několika lety jsme tudy jeli v září a zemědělci byli v plné práci. Dělali žně.

Polabí, Břeclavsko,Znojemsko atd. jsou přeci jen oblasti trochu teplejší a třeba Goldeny jsou tu výborné.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 30.10.2015 7:30

Vzpomněl jsem si ještě na jedoho přispěvatele. Pan Tonda. Přispívá dost málo, ale kdysi psal, že pěstoval a má vyzkoušeno, jestli si to dobře pamatuju, přes sto odrůd jabloní. Taktéž jeho zkušenosti mohou být k nezaplacení.

Jinak, každá odrůda v jiné oblasti chutná trochu jinak.Třeba u nás Rubín zase tak dobré jablko pro mě není. Chuť je spíš fádní, sladká. Přeci jen bydlíme dost jižněji od Brna. Jezdíme ke známým aty pěstují Rubíny výše a s těma našima se srovnávat nemohou. Chuť je výraznější, plnější, výborná. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 30.10.2015 10:31

Je to tak. Když Rubín před 35 lety začínal, věnoval jsem rouby svým známým v Brně i "pod Brnem" Žádné velké nadšení, jaké jsem očekával, se nekonalo. Ale pro nás - ve studeném odchovu - to byl dar z nebes.  Podobně lze možná dnes nahlížet na Rozelu, Admirál či Merkur.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 30.10.2015 13:50

Nevidím nic špatného na tom, když jednotlivec vyjádří své pochybnosti k pěstování nějaké odrůdy ve zdejších podmínkách. I přesto se najde pěstitelů Pink Lady jistě dost. V obchodě jsem zatím ještě neviděl tak vybarvené ovoce, jako zde předvedl pan paetoo , (41.143). Tak snad bude mít jeho Pink Lady chuť lepší, než ty prodávané a zřejmě podtržené plody v obchodních řetězcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.64 (?), 13.3.2016 19:46

Zdravim

Mam doma taky stromek Pink Lady, tedy jeji červene mutace ´¨rozy glo.. teda to je asi francouzky a fakt nevim jak se to piše spravne.  Dovezl mi ji kamarad ze sadu ve francii blizko Bordeaux, jako darek. Ja chtel letni Fuji ale nejak se nepovedlo. Sam jsem na sade 5 roku sezone pracoval, a pinky jsme sklizeli v prosinci no ale sefove rikali ze prej kvuli tomu ze je dlouho teplo a ze aby dozrali potrebujou mrazik. Kolikrat po ranu byli uplne obalene jinovatkou ale nic se jim nestalo. Me na sade nejvic chutnali Fujiny. Stejne mi prislo casem vsechny japka chutnali stejne at redfildy, fujiny, pinky vsechny jako univerzlni duznina se preslazenou stavou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 14.3.2016 14:39

Mohli by Ste bližšie špecifikovať pojem "letní Fuji"? Táto odroda má síce viac klonov, ale o letnom Fuji som zatiaľ nepočul. Ja mám záhradu na juhozápade Slovenska a Fuji oberám až v októbri, aj to len tak-tak stihne vyfarbiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 14.3.2016 22:49

Asi myslel September Wonder, nebo Beni Shogun, ty dozravaji o mesic driv na konci zari. Verim, ze ve Francii o tyden driv, mozna jeste "v lete" :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.64 (?), 27.3.2016 21:24

Zdravim 

tak oni ty Fujiny nejsou upne letni, zrajou v zaří, nekdy i na zacatku tak to je v porad vlastne leto. Nazev je Heisei Fuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.64 (?), 27.3.2016 21:35

Piše se to Rosy glow a neni to francouzky puvodne no jo stacilo se podivat na stranky byvaleho zamestnavatele

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika