Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?)
25.5.2015 11:24

Je zajímavé, že Reldan nezanechává rezidua dlouhou dobu, ale není příliš selektivní k predátorům. Dimilin je tolerantní k predátorům a zanechává rezidua (z hlediska dětské výživy!). Dimilin jsem si pořídil právě kvůli T. pyri. Použiju ho jen proti první generaci obaleče jablečného. Reldan použijiu až za rok, až bude T. pyri zabydlený.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 22.5.2015 10:11

Jde, mám to vyzkoušené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?), 22.5.2015 10:26

Pane Kuky bez urážky, nepřeháníte trochu?Syllit se má aplikovat pouze samostatně a je doporučován pouze do stádia zaleného poupěte.Mixům se má tento přípravek vyhýbat.Pane Daník k tomu Zatu přidejte Merpan.Talent použijte k poslednímu ošetření proti houbovým chorobám. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 22.5.2015 10:56

Syllit se se strobiluriny kombinovat dá. Kvůli reziduím by se měl použít nejpozději do poloviny května (2x po odkvětu). Nově má OL 60. Tak proč ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?), 22.5.2015 11:25

Beru to z hlediska integrované produkce jabloní, kde lze Syllit použít do konce květu.Ovšem nedávno jsem zde citoval z publikace proč ne mix a kde se jeho aplikace doporučuje do konce zeleného poupěte. Proč se toho tedy nedržet. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 22.5.2015 12:03

děkuji všem za přínosné rady.D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 22.5.2015 22:59

Nevím, proč by se Syllit nemohl kombinovat. To, že se doporučuje především do prvních ošetření má dva hlavní důvody.


1) Spolehlivý účinek i za nižších teplot, již od 6°C (to má Mythos také).
 2) Má i baktericidní účinky, a tak potlačuje rozvoj bakterialních chorob působených rody Xanthomonas, Pseudomonas nebo Erwinia (spála růžovitých). Proto se doporučuje po prvním postřiku mědí, další dva postřiky provést Syllitem i jako prevence před karanténní chorobou Erwinia. Navíc Syllit velmi dobře proniká i do rašících pupenů a brání primární infekci strupovitosti na kališních lístcích, z níž se později vyvíjí sukundární napadení plodů.

Od období květu až do velikosti plodu vlašského ořechu se obecně nedoporučuje Syllit používat u odrůd citlivých na rzivost plodů, např. Golden Delicius. Toť vše.

Přímý vliv Syllitu na rzivost plodů však dosud nikde nebyl prokázán. Syllit používám už nejméně čtvrt století, kombinoval jsem ho s nejrůznějšími fungicidy i insekticidy bez jakýchkoliv následků. Prvně jsem ho kupoval někdy před 25, možná 30 lety v místní prodejně Jednoty. Na pultě byl vystaven v aluminiových sáčcích ve výprodeji 1ks za 1Kčs!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.130 (?), 23.5.2015 14:49

Dobrý deň,

Neviete poradiť či možno miešať prípravok Efuzine (rovnaká látka ako Syllit) s prípravkom Topas (proti múčnatke/padlí) + Calypso ?  Vopred ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 23.5.2015 17:39

Dobrý den, lze mísit. Má to i vyzkoušené. K ředění Syllitu používám raději vodu z městského vodovodu. Studniční máme tvrdou a ještě s částečkami jílu. Syllit se mně srazil zatím jen s organofosfátem Anthio (pradávnosmiley). Udělaly se mastné kapky a povlaky. Jinak se nesnáší s captanem, sírou, mědí, Reldanem, vápnem (alkáliemi)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 25.5.2015 10:37

Zdravím ovocnáři.Stále se zde vyskytují dohady na chemickou ochranu jádrovin.Rozhodl jsem se tedy zveřejnit studii o použití pasticidů v integrované produkci jablek pro dětskou výživu.Striktně se držím doporučení jak použitého přípravku, tak jeho nejzažší použití.Každý si může udělat svůj plán ochrany aniž by musel mít obavy z reziduí.Ale pozor! Všeho s mírou.Poznámka : Madex patří do tab.9 - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 25.5.2015 11:24

Je zajímavé, že Reldan nezanechává rezidua dlouhou dobu, ale není příliš selektivní k predátorům. Dimilin je tolerantní k predátorům a zanechává rezidua (z hlediska dětské výživy!). Dimilin jsem si pořídil právě kvůli T. pyri. Použiju ho jen proti první generaci obaleče jablečného. Reldan použijiu až za rok, až bude T. pyri zabydlený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika