Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 157.239 (?) 
29.4.2015 22:06


Na rozdíl od let minulých, letos jsem neviděl JEDINNÝ spečený pupen s larvou květopase-jsem tomu rád, ale spolu s rehky se tomu divím! A co jinde v republice? Haná, S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 29.4.2015 22:20

Květopase znám jen z obrázku. Asi je to tím, že širokodaleko není les.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 30.4.2015 9:06

Letos také žádný květopas, což je s ohledem na mírnou zimu zvláštní. Na druhou stranu za posledních 20 let pamatuji asi jen 2 případy, kdy by květopas u nás negativně ovlivnil úrodu zničením většiny květů. Zpravidla je pro mne pomocníkem, který obstará za mne pracnou probírku plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?), 30.4.2015 9:24

Květopasa zatím nemohu posoudit.Ještě nemám jabloně v květu.Zato pilatka by mohl být problém.Vizuální lepové desky jsou skoro černé.Samá pilatka.Mnohem větší nálet než loni. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.4.2015 20:29

Brouky jsem neviděl, přesto jsem na Julii zabalené květy uvnitř s housenkou už objevil. Na pilatky si dám pozor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.61 (?), 30.4.2015 22:48

Pravidelně každé jaro v pupenech jabloní, švestek i třešní nacházím nějaké housenky, které vyžírají rozvíjející se lístky. Na mladém stromku dokáží nadělat velké škody, méžná ho i zcela zlikvidovat. Máte někdo tušení co to může být? Nějaký motýl? Na jabloních to asi bude mj. obaleč pupenový, podle toho, co jsem našel na netu. Ale na třešních to bude něco jiného. Někdy, pokud se jedná o roční, dvouletý stromek, tak ty housenky doslova vytahuju ven, abych zabránil nejhoršímu. Jabloně jsem teď(růžové poupě) zkusil postříkat Stewardem, který je docela šetrný prostředek,  uvidím, zda to bude mít efekt. Větší stromy neřeším, ten už nezlikvidují. Zajímal by mě názor ostatních. Šel by Steward použít i na květopase? Nikdy jsem ho neřešil, fungoval jako probírka, nicméně vloni mi zlikvidoval z 90% Dezert, Šampion byl taky hodně postiženej.

Jelen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 1.5.2015 5:59

Steward působí jen na housenky motýlů, na květopase ne. Mrkněte na píďalku podzimní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.215 (?), 8.5.2015 8:07

Dobrý den, prosím poraďte, máme ovocné stromy (jabloně, hrušně a švestky), které krásně kvetly. Nyní, snad třetina stromů, některé částečně, některé celé mají listy zakrnělé, úzké. Toto se nám za 30 let nikdy nestalo. Prosím poraďte, co je to za chorobu a jak stromy ošetřit. Budu za každou radu vděčná, děkuji.

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 8.5.2015 9:07

Chtělo by to foto. Sviluška???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.5.2015 10:23

Roundup?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika