Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?) 
17.4.2015 11:24

Naprostý souhlas pane 94.162.Není důležité kolikrát ale kdy vzhledem k vývoji počasí a možných chorob. nebo škůdců.Tímto se řídím i já.A nářky na používání jedů jsou k pousmání.Většinou je to z neznalosti problematiky a nebo fyzické neochoty tyto cílené opatření provádět. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 20.4.2015 21:08

Zítra stříknu jádroviny (Merpan + Talent). Dnes v HK hodně foukalo. Idaredy a Konference tu a tam začínají rozkvétat. Bude-li teplo, do konce týdne pokvete vše. Nejvíce pozadu je Golden Delicious.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.60 (?), 22.4.2015 9:10
Dobrý den. Jsem z Plzně. Koupila jsem zahrádku a tři jabloně. Po cca 4letech kdy se nikdo nestaral přišel profesionální zahradník a stromky ostříhal... jak říkal radikální řez... Ale teď je pomalu konec dubna a všichni říkají STŘÍKEJ no jó já ale nevím jaké odrůdy to jsou poraďte je postřik na všechny odrůdy a na ty hlavní choroby (na podzim zjistím odrůdy) odborníci v obchodech chtějí pouze vydelat. Dekuji.
jabloň
jabloň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 94.162 (?), 22.4.2015 11:52

Stříká se proti škůdcům a nemocem, nikoli proti odrůdám. Letos bych to nechal být, možná jen trochu listového hnojiva, sledoval co se na stromech děje a podle toho naplánoval ošetřování na příští rok. Třeba zjistíte, že žádný postřik nepotřebujete. Případně se zeptejte sousedů, jak na tom jsou s obalečem či květopasem. Jsem také z Plzně a tady je většinou ten hlavní problém obaleč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 22.4.2015 12:13

Pokud se jedná o dospělé stromy, které v min.letech plodily a jablka nebyla odnášena, nebo jen ta krásná, zdravá, lákavá-nebude ani tak hlavní problém s výživou, jako s chorobami a škůdci. Já upřednostňuju mechanické způsoby ochrany+feromonové lapáky. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.162 (?), 22.4.2015 13:50

Ano, i s tím se dá souhlasit. Prořezáno už má a feromonovým lapákem na obaleče nic nezkazí, naopak. Za ušetřené peníze navrhuji koupit solidní literaturu, případně vědeckou knihovnu má přímo ve městě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 22.4.2015 19:15

Feromonový lapák jen tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.174 (?), 23.4.2015 6:44
Dobrý den. Všem noc děkuji.Problém je v tom že sousedy nemám. Je to v zahrádkářské kolonii a ti co už pozemek koupili stromy porazili. Čtyři roky plodili jen tak nazdař bůh. A podle toho co tak vidím ty stromky nebudou o nic starší a neporazím.(taky rada). Koupila jsem Calypso 480. A budu doufat že jim neublížím. Přihnojila slepičím hnojem(koupila). Proč a vadí že jsou kmeny a hlavní větve zelený? Ještě jednou všem velké děkuji. Rady odborníků jsou užitečné ale praxe a skušenost je k nezaplacení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 27.4.2015 12:20

Jak bylo řečeno "není důležité kolikrát, ale kdy" a já dodávám i čím. Proto se ptám vzhledem k předpovídané změně počasí kdy? Zatím máme v Ov sucho, nejmíň týden nekáplo, ale ač jsem po prvním Cu postřiku a následném Syllitu dal Talent, našel jsem první bílé větvičky padlí. Zvažuji přesto posečkat a tak v půlce až ve druhé půlce týdne až nebude pršet a teplota k 15st stříknout SCORE? Co na to experti? Zatím mi s ohledem na sucho a poslední postřik před 10 dny Talentem přijde, že není nutno spěchat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 27.4.2015 13:55

Já bych dal strobilurin (Discus, Zato) + kontaktní (Dithane, Merpan)  nebo už hotovou kombinaci Tercel. Se strobiluriny proti padlí mám lepší zkušenost než s Talentem. A stříknul bych hned. Účinek Talentu už doznívá. Současně omezíte i strupovitost. Merpan je částečně účinný i proti padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika