Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015



Sally - (10) - 4.215 (?)
8.5.2015 21:34

Ty listy jsou malé a hodně úzké, zakrnělé. Stříkali jsme to asi před dvěma týdny jarním postřikem- Zdravé jablko, to bylo vše OK. Nyní to máme na švestkách, hrušni, a nejvíce na jabloních. Dnes jsem to zjistila i na meruňce. Zkusím to vyfotit a vložit sem fotky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 8.5.2015 16:10

A co tohle... ???
 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Sally - (10) - 4.215 (?), 8.5.2015 21:34

Ty listy jsou malé a hodně úzké, zakrnělé. Stříkali jsme to asi před dvěma týdny jarním postřikem- Zdravé jablko, to bylo vše OK. Nyní to máme na švestkách, hrušni, a nejvíce na jabloních. Dnes jsem to zjistila i na meruňce. Zkusím to vyfotit a vložit sem fotky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Sally - (10) - 4.215 (?), 12.5.2015 9:54

Je to focené mobilem, takže fotky nic moc, snad poradíte, děkuji.

Alena


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Sally - (10) - 4.215 (?), 12.5.2015 9:58

Je to foceno mobilem, takže fotky nic moc, snad poradíte, děkuji.

Alena



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 12.5.2015 12:22

Ta jablůňka vypadá, jako že má padlí. Hrušeň snad vlnovníka hrušňového. Vedle je pole s obilím, herbicid? Ale to by poškozené i jiné stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Happy_hippo - (3) - 16.82 (?), 12.5.2015 14:42
Dobrý den, mam možná podobný problém. Mame jednu napadeni jablon a loni jsme vysadili další včetně meruňky. Letos jsou všechny postižené stejnou chorobou viz foto 1 jablon, foto 2 meruňka. Stříkala jsem ve stadiu myších oušek přípravkem Calypso 480. Půda je jilovitá a zjara je na pozemku dost vlhko, také jsme dávali pod stromky posekanou trávu - možná moc dusičnanů?? Předem moc děkuji za radu, o co jde a čím to stříkat. Kristina


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Happy_hippo - (3) - 16.82 (?), 12.5.2015 15:00
Jeste koukám, ze u Jabloně jsou listy bílé, což víc odpovídá tomu padlí. Na meruňce jsou jen zkroucené..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 12.5.2015 16:02

Na to padlí to vypadá, ale ta meruňka??? Roztoči, herbicid do obilí (opět)???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 12.5.2015 21:23

Myslím si, že na jabloni i meruňce je monilie. Buď laxa, nebo fructigena. Mám dojem, že na větévce jablůňky jsou vidět i léze. Ale z takovéhoto obrázku se to dobře nepozná.
Doporučuji oběma tazatelkám obrátit se na pracoviště Státní rostlinolékařské správy ve svém okrese. Ti by to úředně potvrdili, či vyvrátili. Každý pěstitel na to má právo.

Jsou už lokality, kde moniliový úžeh silně postihuje i jabloně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Happy_hippo - (3) - 16.82 (?), 30.5.2015 13:36

Dobrý den, děkuji za rady. Na jabloni to bylo padlí, postříkala jsem je proti padlí a listy se z většiny hezky vzchopily :)

Ale ta meruňka je na tom čím dál hůře. Zkusila jsem postřik proti moniliové spále a hnilobě, ale listy se kroutí dál a navíc se na listech začaly dělat fleky. Nenapadá vás prosím k těm flekům ještě nějaký tip?

Strejda mi radí Kuprikol, ale nevím nevím...

Předem děkuji.

Kristina

P.S. Je pravda, že kolem nás jsou pole s obilím a řepkou a zemědělci stříkají jak o život :(


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika