Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 47.93 (?) 
4.5.2011 13:29

jojo, to bylo jen takové povzdechnutí... za,,sociků,, byla zahrada terno, v zelenině nebylo k sehnání nic a můj děda, který dělal v ovocnictví byl v celé ulici za kinga, pač dokázal sehnat broskve, jabka, meruňky.. no prostě co kdo chtěl.. dneska? vše si koupíte v obchodě, čerstvé, v zimě, v létě, kdykoliv.. nakoupil jsem loni za stovky postřiky, které mně v mém počtu stromků vydrží tak na 10 let, odhadnout dávku pro dva malé stromky proti padlí a strupovitosti je taky celkem věda.. ale, dělám to,,pro sebe,, dneska bylo u nás kolem nuly, takže se jen modlím, aby mi moje zahrada přežila, protože vše je krásně odkvetlé, případně začíná kvést, rašit.. no uvidíme.. ale mám apson radost, že s emi podařilo broskev zbavit kadeřavosti, že mi jdou všechny nově nasazené hlavy vína, atd... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 129.96 (?), 4.5.2011 14:51

Řekl bych, že cokoli čerstvě sklizeného ze zahrady je kvalitou, chutí a zralostí nesrovnatelné s většinou nabídky v obchodech. Tam nakupuje žebrota. My boháči si trošku přihnojíme a ošetříme postřikem a máme čerstvé nefalšované BIO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.93 (?), 4.5.2011 15:34

škoda že to čerstvé ze zahrady je asi tak měsíc v roce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 135.192 (?), 4.5.2011 16:46
Pekne ste to povedal. Robíme to, lebo nás to baví a každý nový objav v našej zahrádečke navodí v šišinke tvorbu poriadnej dávky endorfínov. Tých príjemných objavov je našťastie viac ako sklamaní, príroda je v tomto štedrá. Často si za neúspechy môžeme sami a hľadáme príčinu v kadečom. Je to bohovský relax- vyísť z domu bosými nohami po sviežom trávníčku do záhrady a odtrhnúť si čerstvý plod či zeleninku, o ktorých bezpečne viem, čím boli alebo neboli ošetrované. Je to sen mnohých panelákových spoluobčanov. To sa nedá peniazmi vyvážiť. A preto má záhradkarenie zmysel. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 4.5.2011 16:57

Já za rok vydám dva tisíce za chemii /postřiky, hnojiva/. Mám tak dva metráky jablek, něco zeleniny /rajčata, okurky, papriky, cibule, mrkev.../, něco třešní a meruněk. Brambory nepěstuju. Většinu rozdám po rodině. A mám z toho radost, že dělám jiným radost. Určitě, když se sečtou náklady, tak to je práce prodělečná. Ale zdravá a radostná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 4.5.2011 22:48

Ano, naprosto souhlasím se všemi předešlýmí příspěvky. Zahrada musí především bavit a potom nemá smysl něco přepočítávat na peníze a kalkulovat jestli se to vyplatí.

Protože ovocné stromy jsou pro mne jednoznačně koníčkem č.1, tak když jsem zjistil, že na všechno časově ani vlastními silami nestačím, nejprve jsem skončil s pěstováním zeleniny a posléze s chovem veškerého drobného domácího zvířectva a zůstal tak ještě koníček č.2.

Občas, když mně navštíví známí a ptají se, jak to udělat, aby měli také tak hezké stromky a ovoce jaké vidí na mé zahradě, tak jim velmi stručně řeknu co to obnáší. A pak se jich zeptám, jestli by je to bavilo a jestli by si na to udělali čas. V drtivé většině případů odpověď zní ne. Pak jim doporučím, aby si pro bedýnku třeba jablek dojeli k některému z blízkých velkopěstitelů, kteří je prodávají téměř celoročně. A nakonec jsou spokojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 5.5.2011 8:28

Nevyhodnou tohto hobby je, ze je zle ak zavahate na kratky cas....zmeskanim postreku, nestaranim sa o zahradku cez dovolenku a podobne. Hifi aparaturu, album znamok aj akvariove rybicky preziju pocas nejakeho casu bez hobbistu....ale zahradka vam to moze riadne spocitat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.192 (?), 5.5.2011 8:44
Ak nechcete prežívať časté sklamania, treba aj v záhradke používať hlavu a orgán čo je vnútri. Dajú sa pestovať také sorty, ktoré sú závislé na postrekoch minimálne alebo vôbec, takže Vám tu chvíľkovú neprítomnosť počas dovolenky rady odpustia. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 12.5.2011 16:34

Očekává se v příštím týdnu déšť - dobré podmínky pro rozvoj strupovitosti a i padlí. Zítra budu stříkat jabloně a taky hrušně. Použiju Zato + Dithane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 14.5.2011 7:42

Stříkal jsem Zato + Dithane a našel jsem i dost svilušek tak + Nissorun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika