Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?) 
22.6.2011 17:26

Tak jsem dnes provedl asi už předposlední postřik, poslední bude na konci července proti obaleči. Zato + Baycor + Nissorun. Snad už je po akutní nákaze strupovitostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 22.6.2011 17:43

Pro Zdeňka.Prohlédněte pozorně listy v rubové části, třeba i lupou. Jestli tam nejsou mšice nebo ještě menší roztoči(svilušky). Také dbejte na to, aby loni sázené stromky netrpěly suchem.

Kuky bydlím od Vás nedaleko a docela Vám závidím. Já už od května nemám ošetřovat co. Snad občas mšice a Blumeriella na třešních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.102 (?), 22.6.2011 18:06
Vošky (mšice) zbadáte aj voľným okom, bez lupy. Nie sú až tak mikroskopické a navyše sú často nahromadené tesne vedľa seba, takže sa nedajú prehliadnuť. V tomto roku som zatiaľ jablone insekticídmi (ani fungicídmi) nestriekal, listy sú čisté. Je zaujímavé, že viac problémov s voškami som mal vlani, kedy bolo celkovo chladnejšie počasie. Mrzí ma, že občas spadnú na zem veľké zdravé jabĺčka. Stopka ostane na strome. Robí mi to Angold. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 22.6.2011 18:42

Jo jo, dnes neteř trhala třešně, snad 20 kg. Jablka, co nepropadla v červnovém propadu, se chystám protrhávat. U nás zmrzla částečně jen réva. I ořešáky jsou v pořádku. Meruněk bude taky hodně, stejně tak švestek. Hlavně, aby nepřišly kroupy. HK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 5.7.2011 20:12

Tak jsem dnes provedl opravdu předposlední postřik proti padlí a strupovitosti /Baycor/. Vyvěsil jsem lapák na druhou generaci obaleče jablečného. Takže budu denně počítat úlovky a jímat informace pro přesný zásah proti obaleči. Počítám, že to letos bude o chlup dříve než loni - tak 25. 7. v teplých oblastech /HK/. Už by se nemuselo teoreticky stříkat proti padlí a strupovitosti. Tyto choroby, pokud se objeví, pokud se postřikovalo, tak nenapáchají už větší škody. Poud se neprovedly aspoň minimální postřiky, tak záleží na počasí, jak to moc špatně dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 8.7.2011 16:42

Zaznamenal jsem nebývalý nálet obaleče jablečného. Uvidím, jestli ještě bude přibývat. Postřik by měl být do deseti dnů, takže kolem 18. 7. Podle AMS SET by to mělo být později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 22.7.2011 20:33

Tak jsem provedl postřik proti obaleči Mospilanem. Podle mých pozorování v lapáku a AMS SET je to tak nějak v tuto dobu s přihlédnutím na charakter přípravku /ošetřovat lze ihned po vrcholu letové vlny do začátku líhnutí/. Vlna už byla podle lapáku a podle AMS SET líhnutí každým dnem přijde. Termín platí pro Hradec Králové. A to byl poslední postřik letos. Do září.října bude OL mnhokrát překročena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 3.4.2012 18:59

Dnes jsem stříkal jabloně Baycorem proti strupovitosti, na skoro zelené poupě, hlavně Idared. Golden ještě ve stádiu myšího ouška, ale vzal jsem ho taky. Podle AMS SET pro HK je už termín a má být deštivo a zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 103.185 (?), 3.4.2012 19:42

Český Brod

v okolí před pár dny už naplno probíhaly postřiky ve všech jabl. sadech, postřik na zelené poupě, strupovitost

my v jakési ledové kotlině pár kilometrů vedle jsme zatím BEZ zeleného poupěte, takže postřik zatím neprovádím

je až k neuvěření, jak někdy doslova pár set metrů může znamenat rozdíl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 3.4.2012 21:32

U mne jsou jabloně ve fázi rašení (např. Melrose) až plně vyvinutého myšího ouška (např. Julie, Primadela, Andera). Švestky a třešně ve fázi rašení.

Včera jsem všechny peckoviny mimo broskví ošetřil Kocide. U broskví jsem provedl poslední postřik Syllitem a zároveň s ním ošetřil citlivé a středně citlivé odrůdy jabloní proti strupovitosti.

 Dnes jsem ošetřil švestky a hrušně proti přezimujícím škůdcům včetně angreštů a rybízů (napadení červci).  Použil jsem Mero+Reldan (v podstatě Oleoekol).

Proti květopasovi zatím nestříkám a pravděpodobně ani nebudu, je zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika