Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?) 
17.4.2012 19:19

Tak jsem dnes využil příznivého počasí a stříknul můj oblíbený Idared proti strupovitosti a i padlí Zatem. Podle předpovědi má pršet a už bych to do rozkvětu nestihl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 1.5.2012 14:54

Dnes jsem stříkal jádroviny při dokvétání Nissorunem, Dithanem a Mospilanem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 3.5.2012 21:25

Pánové dnes budu tvrdý.Koukám, ekologický Madex nikoho nazajímá, dnes jsem si ho opět objednal.Mám neblahé tušení, že dnešní zahrádkáři nemají zájem vůbec o nic.Chtějí rychlý a bezpracný recept a prodejce jim ho rád poskytne.I když je to cesta do pekel.Z toho usuzuji, za tím vším je lidská lenost.Ekologie neekologie.Zůstňte dále v nevědomosti.Vaše pěstitelské výsledky vám to připomenou.Omlouvám se těm snaživým a těm co mají rádi červivá jablka. - Mičurin II

PS: nejsem prodejce ani distributor!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 4.5.2012 7:11

Jednak se o tom málo ví. Druhak cena 718 korun za 100 ml je poněkud mimo běžné ceny. Zatřetí vydatnost je 100 ml na hektar a trvanlivost dva roky. Mám několik jabloní a za takovou cenu radši nechám boj proti obaleči na sýkorách a čermácích. A začtvrté, není slušné pokřikovat na diskutující.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.140 (?), 4.5.2012 13:03

Pane PP, stačilo si přečíst můj předposlední příspěvek k tomuto tematu a nemusel jste psát zavádějící informace o Madexu.
1.prodává se též v balení 5 ml - cena 126 Kč
2.v mrazáku se dá skladovat několik let
3.používám 2 roky - účinnost výborná - světově ověřeno
4.pozdravujte pilné sýkorky, já je mám taky rád, jsou velmi užitečné

Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 4.5.2012 14:15

Pak jste ty informace měl poskytnout Vy sám, spíše než karatelskou rétoriku proti "pomýleným" zahrádkářům. Moje informace jsou doslova opsané (plagiát, citace)  z webu firmy Biocont. Pokud jsou zavádějící, musíte to vytknout jim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 96.86 (?), 7.5.2012 13:42

Vyvěsil jsem lapák na obaleče...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 62.91 (?), 7.5.2012 14:52

Myslel bych, že až do června bude klid a pak se teprve chytí nějaký ten obaleč pionýr. Já to ale dělám trochu jinak bez lapače. Když přijde jejich čas (od půli června, někdy ale i dřív), tak si počkám na vhodnou chvíli na kladení, tou je klidný a teplý večer. Pak ťuknu do větve a pozoruji, co vylítne. Při tom trochu taky obhlídnu kuruny a zjistím, kdo všechno na mých stromcích přebývá. Pokud se na to vyfláknu, upozorní mne až první tmavé "bobky" na jablíčkách. Pokud to ale stříkám nějakým silným neřádem (dřív Methation, teď nějaký čas Karate), tak je to celkem jedno. Postřik kupodivu zabere, i když už jsou červíci zavrtaní. Květ je pravidelně bohatý, tak nakonec vítám, že aspoň trochu zredujkují násadu. Uvidíme letos, pokud budou mšice na únosné míře, třeba použiji taky něco slabšího. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 7.5.2012 21:29

Na obaleče jablečného je ještě brzy i v okolí HK. U nás ještě nejsou všechny jabloně na konci květu a tak na pilatku to vidím ještě tak za 3-4 dny (kromě Julie, tu jsem stříkal s pozdnějšími švestkami v pátek).

Na obaleče hodlám letos vyzkoušet přípravek Spintor, jehož účinnou látkou je přírodní produkt spinosad A a spinosad B vzniklý fermentační činností bakterií a nevznikl tedy chemickou cestou syntésy.. Hubí jak dospělce, tak především larvy ve všech jejich stádiích. Prostřídat ho hodlám larvicidem Integro. Ale u nás to má čas, až na vyjímky, je stále chladno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 8.5.2012 2:50

Jistě, na obaleče je tak měsíc čas, vyvěsil jsem lapák dle návodu. Ale už včera se chytli dva samci.Spintor je zajímavý přípravek, ale já zůstanu věrný Mospilanu.Mám vypozorováno, že se proti obaleči stříká, když dokvétají bezy /a proti vrtuli třešňové, když jsou v plném květu/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika