Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



host - 135.192 (?)
5.5.2011 8:44
Ak nechcete prežívať časté sklamania, treba aj v záhradke používať hlavu a orgán čo je vnútri. Dajú sa pestovať také sorty, ktoré sú závislé na postrekoch minimálne alebo vôbec, takže Vám tu chvíľkovú neprítomnosť počas dovolenky rady odpustia. Paľo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 47.93 (?), 4.5.2011 13:29

jojo, to bylo jen takové povzdechnutí... za,,sociků,, byla zahrada terno, v zelenině nebylo k sehnání nic a můj děda, který dělal v ovocnictví byl v celé ulici za kinga, pač dokázal sehnat broskve, jabka, meruňky.. no prostě co kdo chtěl.. dneska? vše si koupíte v obchodě, čerstvé, v zimě, v létě, kdykoliv.. nakoupil jsem loni za stovky postřiky, které mně v mém počtu stromků vydrží tak na 10 let, odhadnout dávku pro dva malé stromky proti padlí a strupovitosti je taky celkem věda.. ale, dělám to,,pro sebe,, dneska bylo u nás kolem nuly, takže se jen modlím, aby mi moje zahrada přežila, protože vše je krásně odkvetlé, případně začíná kvést, rašit.. no uvidíme.. ale mám apson radost, že s emi podařilo broskev zbavit kadeřavosti, že mi jdou všechny nově nasazené hlavy vína, atd... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.96 (?), 4.5.2011 14:51

Řekl bych, že cokoli čerstvě sklizeného ze zahrady je kvalitou, chutí a zralostí nesrovnatelné s většinou nabídky v obchodech. Tam nakupuje žebrota. My boháči si trošku přihnojíme a ošetříme postřikem a máme čerstvé nefalšované BIO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.93 (?), 4.5.2011 15:34

škoda že to čerstvé ze zahrady je asi tak měsíc v roce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 135.192 (?), 4.5.2011 16:46
Pekne ste to povedal. Robíme to, lebo nás to baví a každý nový objav v našej zahrádečke navodí v šišinke tvorbu poriadnej dávky endorfínov. Tých príjemných objavov je našťastie viac ako sklamaní, príroda je v tomto štedrá. Často si za neúspechy môžeme sami a hľadáme príčinu v kadečom. Je to bohovský relax- vyísť z domu bosými nohami po sviežom trávníčku do záhrady a odtrhnúť si čerstvý plod či zeleninku, o ktorých bezpečne viem, čím boli alebo neboli ošetrované. Je to sen mnohých panelákových spoluobčanov. To sa nedá peniazmi vyvážiť. A preto má záhradkarenie zmysel. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 4.5.2011 16:57

Já za rok vydám dva tisíce za chemii /postřiky, hnojiva/. Mám tak dva metráky jablek, něco zeleniny /rajčata, okurky, papriky, cibule, mrkev.../, něco třešní a meruněk. Brambory nepěstuju. Většinu rozdám po rodině. A mám z toho radost, že dělám jiným radost. Určitě, když se sečtou náklady, tak to je práce prodělečná. Ale zdravá a radostná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 4.5.2011 22:48

Ano, naprosto souhlasím se všemi předešlýmí příspěvky. Zahrada musí především bavit a potom nemá smysl něco přepočítávat na peníze a kalkulovat jestli se to vyplatí.

Protože ovocné stromy jsou pro mne jednoznačně koníčkem č.1, tak když jsem zjistil, že na všechno časově ani vlastními silami nestačím, nejprve jsem skončil s pěstováním zeleniny a posléze s chovem veškerého drobného domácího zvířectva a zůstal tak ještě koníček č.2.

Občas, když mně navštíví známí a ptají se, jak to udělat, aby měli také tak hezké stromky a ovoce jaké vidí na mé zahradě, tak jim velmi stručně řeknu co to obnáší. A pak se jich zeptám, jestli by je to bavilo a jestli by si na to udělali čas. V drtivé většině případů odpověď zní ne. Pak jim doporučím, aby si pro bedýnku třeba jablek dojeli k některému z blízkých velkopěstitelů, kteří je prodávají téměř celoročně. A nakonec jsou spokojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 5.5.2011 8:28

Nevyhodnou tohto hobby je, ze je zle ak zavahate na kratky cas....zmeskanim postreku, nestaranim sa o zahradku cez dovolenku a podobne. Hifi aparaturu, album znamok aj akvariove rybicky preziju pocas nejakeho casu bez hobbistu....ale zahradka vam to moze riadne spocitat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.192 (?), 5.5.2011 8:44
Ak nechcete prežívať časté sklamania, treba aj v záhradke používať hlavu a orgán čo je vnútri. Dajú sa pestovať také sorty, ktoré sú závislé na postrekoch minimálne alebo vôbec, takže Vám tu chvíľkovú neprítomnosť počas dovolenky rady odpustia. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 12.5.2011 16:34

Očekává se v příštím týdnu déšť - dobré podmínky pro rozvoj strupovitosti a i padlí. Zítra budu stříkat jabloně a taky hrušně. Použiju Zato + Dithane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 14.5.2011 7:42

Stříkal jsem Zato + Dithane a našel jsem i dost svilušek tak + Nissorun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika